28 Mayıs 2012, Pazartesi 16:13:29

İZMİR'DE DEV KONFERANS

Türkiye-Afrika Sivil Havacılık Konferansı, 35 Afrika ülkesini İzmir'de buluşturacak…
  • yav arkadas kac ulke geliyor ve katma degeri nedir? sırf bakana yalakalık olsun diye izmirde yapılan bu organizasyonun shgm'ye maliyeti nedir? sorum bu.. kaca maloldu bu yararsız / yalakalıktan baska bir işe yaramayacak organizasyon için ne kadar para harcandı?? eger bir faydası varsa, yien maliyet belirterek SHGM'den gn mdr veya gn mdr yrd. herhangi bir yetkil ağızdan açıklama bekliyoruz ve cok ciddiyiz... bu işin arkasını bırakmayacağız... yalakalığa karşı tavır alan vatanseverler platformu...
  • Sponsor yarisi ne durumda kimler kabul etti yada ettirildi sonuc ne acaba!!!hesabi kim odeyecek???
  • 2009 yilinda istanbulda yapilan afcac toplantisinin 2.roundu ya biraz yenilikci olun latin amerika acilimi filan yapin...10 kucuk zenciyle nereye kadar
  • THY'nin afrikaya uçmak istediği noktalar için inşallah anlaşma sağlanır. hayırlısı olsun

SHGM'den yapılan açıklamada:

Türkiye-Afrika Sivil Havacılık Konferansı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım'ın katılımı ile 29 Mayıs-2 Haziran 2012 tarihlerinde İzmir'de düzenlenecek.

Afrika ülkeleri ile Türkiye arasındaki sivil havacılık ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen konferansa,  10'un üzerinde ülkeden Bakan düzeyinde olmak kaydıyla, 35 Afrika ülkesinin sivil havacılık ve ulaştırma üst düzey yetkilerinin katılması bekleniyor.

Türkiye ve Afrika arasındaki mevcut uçuş ağına yeni noktalar eklenmesi ve var olan noktalara daha fazla uçuş gerçekleştirilebilmesi amacıyla görüşmelerin yapılacağı konferans çerçevesinde, Bakan Binali Yıldırım'ın Afrikalı Bakanlar ile Hava Ulaşım Anlaşması imzalaması ve 15 ülke ile de ilk defa yeni Hava Ulaştırma Anlaşması yapılması planlanmaktadır.

Türk sivil havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu ilave uçuş noktası ve frekans artışlarına yönelik mevcut anlaşmaların revize edilmesine yönelik müzakerelerin de yapılacağı toplantıda ayrıca, Afrika ülkeleri de kendi aralarında da ikili havacılık anlaşmalarına yönelik müzakerelerde bulunacaklardır.

Türk sivil havacılık sektörünün 4 ana unsursu olan; Havayolları, Bakım / Eğitim Merkezleri, Uçuş Eğitim / Simülatör Merkezleri ile Terminal İşletmeleri / Yer Hizmetleri kuruluşlarından 50'nin üzerinde üst düzey yetkililerinin de katılacağı konferansta, havacılık sektöründeki işletmelerimizin yabancı heyetlerle bir araya gelerek işbirliği imkanlarını geliştirmesi de planlanmıştır.

Türkiye ve Afrika ülkeleri arasında hava ulaşım altyapısının geliştirilmesi, bakım, eğitim imkânlarının arttırılması,  hava ulaşım bağlantılarının genişletilmesi ve bu bağlamda fiziksel altyapı projelerinin gerçekleştirilmesi için Türkiye ve Afrika arasında iş ortaklıkları kurulmasına imkan sağlayacak olan konferansın, ekonomik, sosyal ve kültürel ilişkilerin gelişmesine önemli katkılar sağlayacağı düşünülmektedir.

Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA) destek sağladığı konferans sonucunda; ikili görüşmeler sonucu yapılacak anlaşmalara ilave olarak, katılım sağlayan Afrika'daki 35 ülke ile Türkiye arasındaki sivil havacılık ilişkilerini içeren bir Sonuç Bildirgesi yayınlanacaktır.

Konferans, Afrikalı konukların İstanbul'da THY Teknik tesisleri ile IFTC'de yapacakları teknik gezilerle 2 Haziran 2012 tarihinde sonuçlanacaktır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur…. 

İZMİR'DE DEV KONFERANS

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

bir soru ~ 6 yıl önce
yav arkadas kac ulke geliyor ve katma degeri nedir? sırf bakana yalakalık olsun diye izmirde yapılan bu organizasyonun shgm'ye maliyeti nedir? sorum bu.. kaca maloldu bu yararsız / yalakalıktan baska bir işe yaramayacak organizasyon için ne kadar para harcandı?? eger bir faydası varsa, yien maliyet belirterek SHGM'den gn mdr veya gn mdr yrd. herhangi bir yetkil ağızdan açıklama bekliyoruz ve cok ciddiyiz... bu işin arkasını bırakmayacağız... yalakalığa karşı tavır alan vatanseverler platformu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sponsor ~ 6 yıl önce
Sponsor yarisi ne durumda kimler kabul etti yada ettirildi sonuc ne acaba!!!hesabi kim odeyecek???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
afcac 2.round ~ 6 yıl önce
2009 yilinda istanbulda yapilan afcac toplantisinin 2.roundu ya biraz yenilikci olun latin amerika acilimi filan yapin...10 kucuk zenciyle nereye kadar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thy ~ 6 yıl önce
THY'nin afrikaya uçmak istediği noktalar için inşallah anlaşma sağlanır. hayırlısı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000