23 Aralık 2008, Salı 20:15:14

İZAIR: BAKIM SORUNU YOK

İzair uçuşlarının SHGM tarafından geçici olarak durdurulması sonrası Pegasus Havayolları Genel Müdürü Sertaç Haybat bir açıklama yaptı.
  • AMA UÇAK MYTEKNİKTE BAKIMA GİRDİ...
  • İşte asıl sorun budur.. SHGM bir yerlerde doğru veya yanlış ya da keyfi bir şeyler buldumu dayıyor hemen cezaları sonra alıyor döner sermayeden payını...ancak SHGM de yanlış yaptığı zaman kendisinin yaptıklarının 10 da 1'i de SHGM ye yapılabilse... işte o zaman demokrasi olur işte o zaman insanlar yetki sahibi olunca keyfi davranmaktan korkarlar biz de o zaman muasır devletler seviyesine biraz daha yaklaşırız....
  • Havacılıkta kural tektir kuralın yorumu olamaz.Kitap ne diyorsa odur.Burada hatalı kimse ceremesini çekmelidir.Kimsenin kimseyi kamuoyu önünde küçük düşürmeye hakkı yoktur.
  • Malesef SHGM tarihte bulunmayan bulguları bulmaya çalışıyor, bulgu! olsunda nasıl olursa olsun. Sektörü ellerinde oyuncak etmeye çalışıyorlar, sizi temin ederim, Türk sivil havacılığı, SHGM dahil, özel havayollarından çok şey öğreniyor, ve kesinlikle Özel sektör THY'den kalite! anlayışı açısından kesinlikle daha ilerde. Makyajı kasdetmiyorum tabiki. SHGM dövecekse! THY'yi dövsün de görelim, küçük şirketlerle oynamak kolay. Not: her zaman hakketmeyenler kötüler vardır ve bunlar doğal seleksiyonla zaten ayrılır. O şirket(leri) varsa ayrı tutuyorum tabi.

İzair'e konulan geçici yasakla ilgili bir açıklama yapan Pegasus Havayolları Genel Müdürü Sertaç Haybat, İzair uçaklarında bakım eksiği bulunmadığını ifade ederek şöyle dedi:

" Airbus 319 tipi ucakların bakımları Pegasus Havayolları tarafından yapılıyor. Uçağın motorundaki boroscope kontrolü Onur Havayolları'nda yapılıyor. Onur Havayolları'nın Airbus 319 tipi uçakların motoruna boroscope yapmaya tam yetkisi var. Ama gövdesine yapma yetkisi yok. Biz zaten gövdeye değil, motora boroscope kontrolü yaptırdık. Aynı motorların A320 tipi uçaklarda kullanıldığı gözönüne alınırsa yapılan işlemde hata olmadığı anlaşılacaktı. Ancak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne göre, motorda boroscope yapabilmek için gövde boroscope yetkisinin de olması gerekiyormuş. Teknik anlamda bir sıkıntı yok ama sadece yorum farkı var. Uçakların bütün bakımları tamamlanmış ve hiçbir bakım sorunu yoktur. Onur Havayolları da yetkisi olmayan bir konuda bakım yapmamıştır. Bu konuda da yanlış anlaşılma olmasın. Bakımları tekrarlamak için bir neden yok ama sadece prosedüre uymak için motor boroscope'larını bu gece MNG ve THY Teknik'te yeniden yaptıracağız."

İZAIR: BAKIM SORUNU YOK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

BARİS ~ 9 yıl önce
AMA UÇAK MYTEKNİKTE BAKIMA GİRDİ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 9 yıl önce
İşte asıl sorun budur.. SHGM bir yerlerde doğru veya yanlış ya da keyfi bir şeyler buldumu dayıyor hemen cezaları sonra alıyor döner sermayeden payını...ancak SHGM de yanlış yaptığı zaman kendisinin yaptıklarının 10 da 1'i de SHGM ye yapılabilse... işte o zaman demokrasi olur işte o zaman insanlar yetki sahibi olunca keyfi davranmaktan korkarlar biz de o zaman muasır devletler seviyesine biraz daha yaklaşırız....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 9 yıl önce
Havacılıkta kural tektir kuralın yorumu olamaz.Kitap ne diyorsa odur.Burada hatalı kimse ceremesini çekmelidir.Kimsenin kimseyi kamuoyu önünde küçük düşürmeye hakkı yoktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dost ~ 9 yıl önce
Malesef SHGM tarihte bulunmayan bulguları bulmaya çalışıyor, bulgu! olsunda nasıl olursa olsun. Sektörü ellerinde oyuncak etmeye çalışıyorlar, sizi temin ederim, Türk sivil havacılığı, SHGM dahil, özel havayollarından çok şey öğreniyor, ve kesinlikle Özel sektör THY'den kalite! anlayışı açısından kesinlikle daha ilerde. Makyajı kasdetmiyorum tabiki. SHGM dövecekse! THY'yi dövsün de görelim, küçük şirketlerle oynamak kolay. Not: her zaman hakketmeyenler kötüler vardır ve bunlar doğal seleksiyonla zaten ayrılır. O şirket(leri) varsa ayrı tutuyorum tabi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000