08 Temmuz 2012, Pazar 11:11:44

ITF'DEN THY İŞÇİLERİ İÇİN KAMPANYA

Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu (ITF), Türk Hava Yolları'nın işten çıkardığı 305 personelin işe iadesi için kampanya başlatacak.
  • adam avrupadan yada her nerdeyse 3 satırla durumumuzu özetlemiş.bu ayıpda bize yeter,polis/nazi devleti olmaya az kaldı, hedef 2023:)
  • dini bütün müslümanız deyip de hiç utanmadan,sıkılmadan kendileriyle aynı dinden olan insanların kul hakkını bilerek yemesine ve göz göre göre haksızlık yapmasını akla mantığa sığdıramıyor insan.yazıklar olsun sizlere.başka bir dinden olan bir hiristiyan bile bizlere bu kötülüğü asla yapmaz.gerçek islam bu olamaz ve olmamalı.mazlumlara eziyet ve zulüm edenlere yazıklar olsun.ilahi adalet eninde sonunda karşınıza çıkacak,allahın adaletinden asla kaçış yoktur.
  • ELİN ADAMININ ÜLKEMİZ HAKKINDA SÖYLEDİKLERİNİN DOĞRU OLMASI NE KADAR ACI BİR DURUM... BU ÜLKEDE NE ZAMAN TAM ANLAMIYLA İNSAN HAKLARI OLACAK? ÜSTELİK DE BURASI MÜSLÜMAN BİR ÜLKE..YUH BE..YAZIKLAR OLSUN İNSAN HAKKI YİYENLERE, HAK,HUKUK VERMEYENLERE,İNSANLARI SÖMÜRENLERE....BU KAFALARLA MI BU ÜLKE İLERLEYECEK? KALKINACAK,İLERİ ÜLKELERLE YARIŞACAK ? HAYAL BİLE DEĞİL...OLAMAZ DA....
  • Haksızlık önünde eğilmeyiniz. Çünkü haksızlıkla beraber şerefinizi de kaybedersiniz. HZ.ALİ umarım anlamışsındır,senin dilinden söylemye çalıştım,tabi inancın varsa..o yazdıklarından bunu pek belli edemediysende..

İşte Hava İş'in sitesinden yapılan açıklama şöyle;

ITF (Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu) işten çıkarılan 305 Türk Hava Yolları işçisinin işlerine iadelerini ve havacılık işçilerinin elinden grev hakkını alan yeni korkunç yasal düzenlemenin geri çekilmesini sağlamak için, Pazartesi günü yeni bir kampanya başlatıyor.

Türkiye, zaten, başka ülkelerde normal demokratik sendikal faaliyetler olarak kabul edilen sendikal etkinlikleri yasaklayan çok acımasız yasalara sahip olan bir ülke. Buna rağmen, Mayıs ayında Meclise, havacılık işçilerine her türlü grevi yasaklayan bir yasa değişikliği teklifi getirildi. Yasa değişikliğini veren iktidar partisi AKP milletvekili, daha sonra yaptığı bir açıklamada, bu yasa değişikliği teklifini THY yönetiminin isteği üzerine hazırladığını itiraf etti. Teklif, uluslararası protestolara rağmen, Meclisten rekor sürede geçirildi. Bu yasağa karşı tepkilerini dile getirmek isteyen ve Hava-İş sendikası üyesi olan işçiler bir günlük rapor alarak işe gitmediler –bu, mevcut yasaların kendilerine tanıdığı tek eylem yapma biçimiydi. Üç yüz beş işçi derhal ve yasadışı bir biçimde işten çıkarıldılar.

ITF genel sekreteri David Cockroft şunları söyledi: “Bu işten çıkarmalar Türkiye hükümetinin Türk Hava Yolları’nın istekleri doğrultusunda hareket ettiğini göstermektedir –bunun tersi de doğrudur. Amacımız çok açık: bu işçilerin işe iadelerini ve grev hakkını ortadan kaldıran yasa değişikliğinin geri alınmasını sağlamak. Grev hakkı bir insan hakkıdır.”

ITF başkanı Paddy Crumlin şunları ekledi: “Türkiye’de yasal sendikal faaliyeti yasadışı hale getirmeye yönelik açık bir girişim var. Bu son saldırı Hava-İş’i hedef alıyor ve hiç kuşkusuz THY yönetimi ve hükümet sendikanın yok olmasını arzu ediyorlar. Bu işten çıkarmaların gerçekleştirildiği aynı ay içinde, Türkiye’de faaliyet gösteren kamu işçileri sendikaları konfederasyonu olan KESK’e ve diğer sendikalarla birlikte ITF üyesi BTS sendikasına yönelik çok büyük bir polis operasyonu düzenlendi. Yetmiş bir sendikacı, son derece mantıksız bir biçimde, terörist örgütle bağlantılı olmak suçlamasıyla tutuklandılar. Türkiye'de özgür sendikaların varlığının tehdit altında olduğu şüphe götürmez bir durumdur."

ITF'DEN THY İŞÇİLERİ İÇİN KAMPANYA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

denizci ~ 6 yıl önce
adam avrupadan yada her nerdeyse 3 satırla durumumuzu özetlemiş.bu ayıpda bize yeter,polis/nazi devleti olmaya az kaldı, hedef 2023:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KUL HAKKI ~ 6 yıl önce
dini bütün müslümanız deyip de hiç utanmadan,sıkılmadan kendileriyle aynı dinden olan insanların kul hakkını bilerek yemesine ve göz göre göre haksızlık yapmasını akla mantığa sığdıramıyor insan.yazıklar olsun sizlere.başka bir dinden olan bir hiristiyan bile bizlere bu kötülüğü asla yapmaz.gerçek islam bu olamaz ve olmamalı.mazlumlara eziyet ve zulüm edenlere yazıklar olsun.ilahi adalet eninde sonunda karşınıza çıkacak,allahın adaletinden asla kaçış yoktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YUH BE.. ~ 6 yıl önce
ELİN ADAMININ ÜLKEMİZ HAKKINDA SÖYLEDİKLERİNİN DOĞRU OLMASI NE KADAR ACI BİR DURUM... BU ÜLKEDE NE ZAMAN TAM ANLAMIYLA İNSAN HAKLARI OLACAK? ÜSTELİK DE BURASI MÜSLÜMAN BİR ÜLKE..YUH BE..YAZIKLAR OLSUN İNSAN HAKKI YİYENLERE, HAK,HUKUK VERMEYENLERE,İNSANLARI SÖMÜRENLERE....BU KAFALARLA MI BU ÜLKE İLERLEYECEK? KALKINACAK,İLERİ ÜLKELERLE YARIŞACAK ? HAYAL BİLE DEĞİL...OLAMAZ DA....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NATO-VATİKAN DİYEN ŞAHISA ~ 6 yıl önce
Haksızlık önünde eğilmeyiniz. Çünkü haksızlıkla beraber şerefinizi de kaybedersiniz. HZ.ALİ umarım anlamışsındır,senin dilinden söylemye çalıştım,tabi inancın varsa..o yazdıklarından bunu pek belli edemediysende..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000