08 Ağustos 2012, Çarşamba 11:59:35

ITF'DEN HAMDİ TOPÇU'YA MEKTUP

Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu (ITF), Türk Hava Yolları yönetimine soruna bir çözüm bulunması için katkıda bulunmaya hazır olduğunu iletti.
  • Hamdi Topçu Bitti beyler,dağılın:)
  • ''Öyle Horozlar vardır ki öttükleri için güneşin doğduğunu sanırlar. '' G. Granville
  • bu yönetim,küçük esnaf mantığıyla yönetmeye çalıştığı koca THY yi bütün düyaya rezil etti.bütün imajı bozuldu tüm avrupada.profesyonellikten uzak,gaddarca davranışlarını gözden geçirmeli tekrar yönetim.
  • valla bizim yapamadıklarımızı, gavurlar yapıyor. ülkemizde adaleti uygulayamamız bizim için cok buyuk bir ayıptır!

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası'nın (Hava-İş) üst örgütü olan Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu (ITF) Genel Sekreteri David Cockroft, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu'ya bir mektup göndererek kendisinden şirket yönetimi ile Hava-İş arasındaki uyuşmazlıkların giderilmesi konusunda şahsi sorumluluk almasını talep etti.

Cockroft mektubunda, Cenevre'de geçtiğimiz Mayıs ayında ITF yetkilileri ile Türk hükümeti yetkilileri arasında yapılan görüşmelerin ardından Türk Hava Yolları yönetiminin bir çözüme ulaşma konusundaki isteksizliği yüzünden ilerleme sağlanmadığını belirtiyor.

ITF'in uyuşmazlığa çözüm bulunması için yardımcı olmak istediğini kaydeden Cockroft, Topçu'yu şirket yönetiminin yakın zamanda olumlu yaklaşım göstermemesi durumunda sürdürülmekte olan uluslararası kampanyanın küresel düzeyde daha da sertleştirileceği konusunda uyardı.

Cockroft mektubunda şunları yazdı: "Şirketin aldığı tutum Avrupa düzeyinde ve küresel düzeyde sahip olduğu liderlik hedeflerle taban tabana zıt ve dünya çapında hem ulaştırma sendikaları hem de diğer aktörlerin gözünde mantıksız ve gereksiz. Türk Hava Yolları, ILO'nun örgütlenme özgürlüğünü ve hakkını koruyan ve Türkiye'nin de onaylamış olduğu 87 sayılı sözleşmesini ihlal eden bir kanun değişikliğinin protesto eden kadın ve erkeklere yönelik ölçüsüz tasarruflarda bulundu. Bu koşullar altında işten çıkarılan işçiler ve Hava-İş Sendikası dünya genelinde bir sempati ve destek alırken, Türk Hava Yolları çok sert eleştirilere konu olmaktadır. Dünya kamuoyundaki bu duyarlılık ve şirketin aldığı tutum nedeniyle ITF, 305 işçinin işine iadesini sağlamak ve Hava-İş'in sivil havacılık sektöründe grev yasağına karşı yürüttüğü çalışmaları desteklemek için küresel bir kampanya başlatmış durumdadır.

ITF ve üyesi sendikalar havacılık sektöründe en iyi uygulamalar temelinde iyi işverenlerle çalışmayı ve uçuş emniyeti ve güvenliği ve düşük fiyatlı havayolu şirketlerinin yarattığı rekabet baskısının da aralarında yer aldığı devasa güçlükler konusunda birlikte çalışmayı tercih ederler. Bu uyuşmazlığın süresi daha şimdiden iki ayı aşmış durumdadır. Türk Hava Yolları yönetiminin, tarafları tatmin edecek bir çözüm bulmak için iyi niyetli bir yaklaşımla diyaloga girerek kaybedeceği hiçbir şey yoktur ama kazanacağı çok şey vardır."

ITF'DEN HAMDİ TOPÇU'YA MEKTUP

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Hamdi Topçu Bitti beyler,dağılın:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bristol'e :) ~ 6 yıl önce
''Öyle Horozlar vardır ki öttükleri için güneşin doğduğunu sanırlar. '' G. Granville

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rezil ettiniz THY yi ~ 6 yıl önce
bu yönetim,küçük esnaf mantığıyla yönetmeye çalıştığı koca THY yi bütün düyaya rezil etti.bütün imajı bozuldu tüm avrupada.profesyonellikten uzak,gaddarca davranışlarını gözden geçirmeli tekrar yönetim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
helal ~ 6 yıl önce
valla bizim yapamadıklarımızı, gavurlar yapıyor. ülkemizde adaleti uygulayamamız bizim için cok buyuk bir ayıptır!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000