01 Haziran 2012, Cuma 13:44:50

İŞTEN ÇIKARILAN THY ÇALIŞANLARINA MÜJDE

Türk Hava Yolları, eyleme destek verdiği için işten çıkardığı 305 çalışandan 100'ünü yanlışlıkla çıkardığı için geri alma karar aldı.
  • Benim kizim Dort yilda 40 gun raporla isten atildi onun denklemi su an amid lik egitimindeler ve Benim yavrum gozu Yasli Hala Geri alinmayi bekliyor bes parasiz borc icinde ..basvurdugu Tum Hy sirketleri sinavlarda basari oldugu halde o bizim elemanimiz almiyacaksiniz talimatiyla husrana ugruyor greve katilmak disiplin sucu da hasta olup rapor almanin sucu ne ?neden el atilmiyor Benim kizim takdir mektuplari alir ken rapor sebebiyle Niye isten atilsin?ben kizimi kaybetmeye basladim kac kere balkon demirlerinde yakaladim Benim evladimi Geri verecek mi thy ? Egolarini tatmin ederek Benim kizimi isten cikaran veya cikar anlar vicdaniniz tatmin olmadi mi?
  • thy nin biletleri aşırı pahalı işçilerde greve girmeselerdi, işçinin grev hakkı varsa patronunda lokavt hakkı var
  • thy işten bunca yılkabın amırlerınden özverıyle calışmalrını ıstedıler.kendını bılmez yolcuların,kibirli yonetıcılerın,kufurbaz yolcuların dertlerını cektıler.ımaj deyıp bu tıp yolculara gulumsedıler aldıkları parayı sonuna kadar hakettıler.grev yasağı olmadan once haklarını aradılar.nekdar haklıymışlarkı grev yasağını koydular.kendını bılmez ve kınckanclar tyh cakışanının maaşına goz koycagına tekstılde calışanların maaşları yukseltılsın dıye yorum yapsınlar.bu ulkede herkes yuksek maaş olmaya layıktır başta thy çalışanları olmak uzere
  • Başbakan; " bir yıl 24 saat nükleer enerji santralinin kapısında otursanız bir uçuştan aldıınız radyasyonu almıyorsunuz " diyor. Ve ben hala burda olsun başka yerde olsun 4 bin 5 bin maaş alıyorsunuz doymuyor musunuz mesajları alıyorum. Akbaba kılıklı insanlar açıklıyim size, herşey para değildir hayatta çalışanına değer vermeyen zor gününde yanında olmayan bir şirket THY işte insanların derdi de bu. Böyle saçmalık nerde var, düşünün ki yanlışlıkla adam kovuyor. hemde mesajla şirketin çalışana bakışı bundan ibaret.

Türk Hava Yolları'ndaki eylemin yankıları sürerken, işten çıkarılan bazı personellere sevindirici haber geldi. Şu ana kadar 260'ı THY'den, 45'i Teknik A.Ş'den olmak üzere 305 çalışanı SMS bildirimi ile işten çıkaran THY'nin, yanlış tespit sonucu işten çıkardığı 100 çalışanın feshini iptal etti.Sözkonusu çalışanlara tebligat gönderen THY, " Sehven çıkartıldınız, işinize dönün" dedi.

Eylem süresince her türlü gelişmeyi son dakika olarak kamuoyuna duyuran Airporthaber'in ilk olarak gündeme getirdiği bazı çalışanların yanlışlıkla işten çıkarıldığı iddialarının doğruluğu kabul edilirken, sehven hata yapılarak işten çıkarılan çalışanların yeniden işlerine dönebileceği kaydedildi.

Türk Hava Yolları, eyleme destek veren çalışanların yanı sıra o sırada uçuşta olan bazı çalışanların da SMS ile işine son vermişti. 

 

İŞTEN ÇIKARILAN THY ÇALIŞANLARINA MÜJDE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (44)

Bir Anne yuregi ~ 4 yıl önce
Benim kizim Dort yilda 40 gun raporla isten atildi onun denklemi su an amid lik egitimindeler ve Benim yavrum gozu Yasli Hala Geri alinmayi bekliyor bes parasiz borc icinde ..basvurdugu Tum Hy sirketleri sinavlarda basari oldugu halde o bizim elemanimiz almiyacaksiniz talimatiyla husrana ugruyor greve katilmak disiplin sucu da hasta olup rapor almanin sucu ne ?neden el atilmiyor Benim kizim takdir mektuplari alir ken rapor sebebiyle Niye isten atilsin?ben kizimi kaybetmeye basladim kac kere balkon demirlerinde yakaladim Benim evladimi Geri verecek mi thy ? Egolarini tatmin ederek Benim kizimi isten cikaran veya cikar anlar vicdaniniz tatmin olmadi mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hahahah ~ 6 yıl önce
thy nin biletleri aşırı pahalı işçilerde greve girmeselerdi, işçinin grev hakkı varsa patronunda lokavt hakkı var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adalet ~ 6 yıl önce
thy işten bunca yılkabın amırlerınden özverıyle calışmalrını ıstedıler.kendını bılmez yolcuların,kibirli yonetıcılerın,kufurbaz yolcuların dertlerını cektıler.ımaj deyıp bu tıp yolculara gulumsedıler aldıkları parayı sonuna kadar hakettıler.grev yasağı olmadan once haklarını aradılar.nekdar haklıymışlarkı grev yasağını koydular.kendını bılmez ve kınckanclar tyh cakışanının maaşına goz koycagına tekstılde calışanların maaşları yukseltılsın dıye yorum yapsınlar.bu ulkede herkes yuksek maaş olmaya layıktır başta thy çalışanları olmak uzere

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hala ~ 6 yıl önce
Başbakan; " bir yıl 24 saat nükleer enerji santralinin kapısında otursanız bir uçuştan aldıınız radyasyonu almıyorsunuz " diyor. Ve ben hala burda olsun başka yerde olsun 4 bin 5 bin maaş alıyorsunuz doymuyor musunuz mesajları alıyorum. Akbaba kılıklı insanlar açıklıyim size, herşey para değildir hayatta çalışanına değer vermeyen zor gününde yanında olmayan bir şirket THY işte insanların derdi de bu. Böyle saçmalık nerde var, düşünün ki yanlışlıkla adam kovuyor. hemde mesajla şirketin çalışana bakışı bundan ibaret.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000