25 Kasım 2011, Cuma 12:33:07

İŞTE THY'NİN YENİ PİLOTLARI

Türk Hava Yolları A.O bünyesine 90 yeni pilot daha katıyor.
  • Genç yaşta böylesine üstün bir yetenek ve başarı gerçekten takdir edilmeye değer. Ülkemizde Kadınların çalışma hayatında, böylesine zor ve yetenek gerektiren bir iş kolunda kendilerini başarı ile temsil etmeleri gurur verici. Bu genç arkadaşımıza hayat boyu başarılar dilerim.
  • yolun bahtın açık olsun..Allah yeryüzünde gökyüzünde seni korusun..
  • HEPİNİZİ TEBRİK EDİYORUM. KISKANANLAR ÇATLASIN
  • İTÜ Mühendisliklerini ele geçiren Cemaat şimdi de İTÜ üzerinden THY' ye el attı. Aylardır THY' ye girmek için bekletilen pilotlara ve TSK ayrılanlarına artık bonne chance ...
 Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronu’nda Uçuş Eğitimlerini tamamlayarak Türk Hava Yolları filosuna katılacak 90 pilot için fotoğraf çekimi düzenlendi.

Bugün öğleden sonra yapılacak mezuniyet töreni ile diplomalarını alacak öğrenci pilotların heyecanları gözlerinden okunurken, fotoğraf çekimine katılan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil neden dünyanın en iyisi olmak için çalıştıklarını açıkladı.

Kotil sözlerine şöyle devam etti; “Genç arkadaşlara hayırlı olsun. Biz büyümeye devam ediyoruz. Hepsi dört yıllık fakülte mezunu. İngilizceleri mükemmel. Fakat bayan sayımız çok az. Biz bayan arkadaşları çok teklif ediyoruz pilot olmaları için. Dünyanın en iyi havayolu şirketi olmak için tek sebebimiz var bu da çok iyi bir kadromuz olmasıdır. İlk mezunlarımız artık kaptan olmaya başladı. Kaptan açığımız da çok fazla. Aşağı yukarı 400’e yakın yabancı kaptanımız var. Tabi bu mezunlar da açığımıza yetmeyecek ama önemli bir ihtiyacımızı giderecekler. Pilot ihtiyacımızın yarısını bizim eğitim verdiğimiz ve ortak olduğumuz Amerika, Eskişehir gibi yerlerden karşılıyoruz. Tabi bu süreç içerisinde en önemli şey emniyet. Benim onlara en önemli mesajımız havacılıkta insiyatif yok. Var olan tek şey emniyettir. En emniyetli şekilde filamamızı taşıyacaklarına eminim. Hepsine tekrardan hayırlı olsun” diye konuştu.

90 pilotun arasında bulunan tek kadın öğrenci pilot olan Ezgi Tosunoğlu AirportHaber'in sorduğu "Pilot olmaya nasıl karar verdiniz?" sorusuna şöyle cevap verdi. "Ortaokul'dan bu yana aklımda hep pilot olmak vardı. Lisede sayısal bölümden mezun oldum ve üniversitede mühendislik okudum. Ardından yüksek lisans ve doktoramı yaptım. Tabi özel pilot okullarına başvurmak için yeterli maddi kaynağım yoktu. Bir gün internette gezinirken THY'nin yetiştirilmek üzere pilot aradığı ilanını görerek başvurdum. Tabi çok sıkı bir elemeden geçtik. Buraya kadar kolay gelmedik. Ama öncelikle bu işi canı gönülden severek yapmak lazım. Sevdiğim ve istediğim işi yapacağım için çok mutluyum" dedi.
©AirportHaber.com
İŞTE THY'NİN YENİ PİLOTLARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (68)

Misafir ~ 7 yıl önce
Genç yaşta böylesine üstün bir yetenek ve başarı gerçekten takdir edilmeye değer. Ülkemizde Kadınların çalışma hayatında, böylesine zor ve yetenek gerektiren bir iş kolunda kendilerini başarı ile temsil etmeleri gurur verici. Bu genç arkadaşımıza hayat boyu başarılar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
yolun bahtın açık olsun..Allah yeryüzünde gökyüzünde seni korusun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
HEPİNİZİ TEBRİK EDİYORUM. KISKANANLAR ÇATLASIN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
İTÜ Mühendisliklerini ele geçiren Cemaat şimdi de İTÜ üzerinden THY' ye el attı. Aylardır THY' ye girmek için bekletilen pilotlara ve TSK ayrılanlarına artık bonne chance ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000