15 Şubat 2010, Pazartesi 17:29:41

İŞTE THY'NİN YENİ PİLOTLARI

Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Akademisini başarıyla bitiren 23 genç pilot diploma ve brövelerini yapılan törenin ardından aldı.
  • THY de pilot eğitimi başlamak ciddi testlerden sonra olur. Kimsenin torpili yabancı testlerde işlemez. TOPEL, DLR ve vs. Simülatörde tüm testler kayıt altındadır. Girenlerin yüzde 100 hakkıyla girer kardeş. Çamur atanlar, bu testlerde dökülenler. Size tavsiyem bastırın parayı uçun uçakta yolcu gibi. Pilotluk issizlerin veya dikiş tutturamayanların atış alanı değildir. YOLCU ARANIYOR.....BEKLİYORUZ.
  • Bu sirket hukumet sirketi değil mi ??!!!!... 2004 yılında %23 halka arz ve 2006 yılında %28,7 halka arz. kalan %49,12 Kamu (Özelleştirme idaresindedir), THY halka açık şirkettir, bu arzın yönetim kurulunda temsilcisi var mıdır?mevcut genel müdürünü hangi bakanlık atamıştır, ayrıca THY Maliye Bakanlığına bağlı çalışır ve Bakan Şimşek e hesap verilir. Yönetim kurul yeni atamaları ve eskilerin geçmişlerine bir bakın devlet mi özel mi anlaşılır..yazarken bile düşünmek lazım..
  • arkadaslar corluyu katmıs hazarfen ı katmıs ama o arkadasım pılot olan arkadas ucus saatını tamamlamadan altına hemen bı 37-800 veya 320 vs mı verılıyor.bıraz mantıklı olun burda sacma sapan sıyasetvarı yorumlar yapmayın bu sırket hukumet sırketı degıl.bence bıraz etik olun....
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

2. Dönem 2. Filo öğrencileri 18 aylık eğitimin ardından bugün, THY Eğitim Başkanlığı’nda THY Genel Müdürü Temel Kotil, DHMI Atatürk Havalimanı Başmüdürü Celal Özuğur, Uçuş İşletme'den sorumlu Genel Müdür yardımcısı Asaf Bora, THY Uçuş Eğitim Başkanı Menderes Çakıcı ve genç pilotların ailelerin katıldığı törenle diploma ve brövelerini aldı.

Törende konuşan THY Uçuş Eğitim Başkanı Menderes Çakıcı 24 pilotun katıldığı 23’ünün başarıyla bitirdiği akademik eğitimin ardından Havayolu Nakliye Pilot Lisans’ı almaya hak kazanan genç adayları tebrik ederken sözlerine şöyle devam etti, “ 2004 yılında başlatılan eğitimlerin ardından şu anda 43 mezunumuz oldu. 18 ay akademik eğitimin ardından 1000 saatten fazla yer eğitimi ve 250 saat simülatör eğitiminin ardından bu bröveleri hak ettiler” dedi.

Ardından söz alan THY Genel Müdürü Temel Kotil ise “ Şu anda Türk Hava Yollarında 1650 pilot ve 4000 küsür kabin personeli bulunmakta. Amacımız yaptığımız her işte marka olmak. Bunun için çabalıyoruz, bu eğitimler içinde geçerli şu anda bunun için 2 adet B777–340 eğitim jeti simülatörü siparişi verdik. Her zaman kalite için çabalıyoruz şu anda dünyanın en büyük en kaliteli havayolu şirketi Singapur Havayolları ve eminim ki biz 2010 yılında onları geçeceğimizi düşünüyoruz ve 20 sene içinde tüm dünyanın konuştuğu havayolu şirketi olacağımıza eminim. Bunu gerçekleştirmek içinde bu genç pilotlara ihtiyacımız var, ayrıca tüm personelimizin kaliteli hizmet vermesi açısından Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün belirttiği saatlerin altında uçması için çalışıyoruz. 2015’e kadar THY çok daha büyüyecek emin olun bunun çalışmaları için 89 uçak siparişi verdik.” dedi.

Genç Pilot’lar adına konuşma yapan Mehmet Gülhan Şirin ise THY adına uçmaktan gurur duyacaklarını verilen kaliteli eğitimde emeği geçen herkese teşekkür etti.

2. Dönem 2. Filo Pilot Eğitimini birincilikle bitiren Sezgin Yılmaz, Yaş Kütüğü’ne Dönem plaketini çaktıktan sonra Temel Kotil tarafından brövesi ve diploması verilerek tebrik edildi.

Ardından diğer genç pilotların brövelerini DHMI Atatürk Havalimanı Başmüdürü Celal Özuğur ve THY Kaptan Pilotları tarafından takıldı.

Mezuniyet töreninden tüm detaylar bu akşam saat 20:00'da Airport TV Ana Haber Bülteni'nde olacak...

Galeri için tıklayın...

İŞTE THY'NİN YENİ PİLOTLARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (46)

Misafir ~ 8 yıl önce
THY de pilot eğitimi başlamak ciddi testlerden sonra olur. Kimsenin torpili yabancı testlerde işlemez. TOPEL, DLR ve vs. Simülatörde tüm testler kayıt altındadır. Girenlerin yüzde 100 hakkıyla girer kardeş. Çamur atanlar, bu testlerde dökülenler. Size tavsiyem bastırın parayı uçun uçakta yolcu gibi. Pilotluk issizlerin veya dikiş tutturamayanların atış alanı değildir. YOLCU ARANIYOR.....BEKLİYORUZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu sirket hukumet sirketi değil mi ??!!!!... 2004 yılında %23 halka arz ve 2006 yılında %28,7 halka arz. kalan %49,12 Kamu (Özelleştirme idaresindedir), THY halka açık şirkettir, bu arzın yönetim kurulunda temsilcisi var mıdır?mevcut genel müdürünü hangi bakanlık atamıştır, ayrıca THY Maliye Bakanlığına bağlı çalışır ve Bakan Şimşek e hesap verilir. Yönetim kurul yeni atamaları ve eskilerin geçmişlerine bir bakın devlet mi özel mi anlaşılır..yazarken bile düşünmek lazım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
arkadaslar corluyu katmıs hazarfen ı katmıs ama o arkadasım pılot olan arkadas ucus saatını tamamlamadan altına hemen bı 37-800 veya 320 vs mı verılıyor.bıraz mantıklı olun burda sacma sapan sıyasetvarı yorumlar yapmayın bu sırket hukumet sırketı degıl.bence bıraz etik olun....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000