02 Ağustos 2010, Pazartesi 10:22:03

İŞTE THY'NİN YENİ EĞİTİM JETLERİ

ABD’den alınan her biri 3,5 milyon dolar değerindeki Cessna Citation Mustang tipi eğitim uçakları aslında küçük birer iş jeti. Mini Business Class sınıfındaki uçakta çift jet motoru var.
  • hakla gelene helal olsun jetler ama yazık bu kadar masraf ne gerek var. 25bin dolarlık eski cessnalarla yüzlerce pilot yetişti gökte hepsi uçuyor parası olan tabıkı, insanlar ekmek yedi. sonuçta herşey yolunda bu kadar şeye ne gerek var yazık bence... kabın basınçlı mı lazım kiralayın gerekince. dur diyen yok yanlışlara nedense...
  • THY Uçuş Eğitimde ciddi adımlar atmak için yeni eğitim modellerini devreye koymaya başladığı kesin. Dünyada arka arkaya düşen uçaklardan sonra artık eğitime ciddi yatırıp yapılması gerektiği görünüyor. Bence THY ilk defa eğitiminde birbirini tamamlayan adımlar atıyor. Bu konuda THY yi kutluyoruz. Öğrenciler uçarken bu uçaklar her türlü görevide aynı zamanda yapabilir. Tebrikler THY.
  • canım kardeşim senin özel şirketin büyür büyür yarın öbür gün gavurun biri alır o şirketin hisselerini toplar uçakları defolur gider memleketine.o zaman arkasından trene bakar gibi bakarsın.ama THY hisselerinin çoğu TÜRKİYE CUMHURİYETİNİNDİR.ve T.C. bir yere gitmez.burdadır.onun için bırakın bu saçmalıkları.insan kendi milli havayolunu kıskanır mı yahu?ne kanı var sizde çok merak ediyorum.
  • Deniz, yemeyen n'olsun..

Barcelona ve Manchester United gibi dünyaca ünlü futbol devleriyle yaptığı sponsorluk anlaşmalarıyla dikkat çeken Türk Hava Yolları (THY), uçuş eğitimi konusundaki yatırımlarıyla da adından söz ettiriyor.
 
Altı yıl önce kurulan THY Uçuş Akademisi’nin filosundaki pervaneli uçaklara, ABD’den alınan jet motorlu iki uçak daha eklendi. Sivil havacılık sektöründe pilot ihtiyacının karşılanması amacıyla 2004’de kurulan THY Uçuş Akademisi bugüne kadar 80 pilot adayını mezun etti. Akademide 750 saatlik yer derslerinin yanı sıra simülatör ve bilgisayar tabanlı eğitim veriliyor.
(Milliyet)

İŞTE THY'NİN YENİ EĞİTİM JETLERİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

Misafir ~ 8 yıl önce
hakla gelene helal olsun jetler ama yazık bu kadar masraf ne gerek var. 25bin dolarlık eski cessnalarla yüzlerce pilot yetişti gökte hepsi uçuyor parası olan tabıkı, insanlar ekmek yedi. sonuçta herşey yolunda bu kadar şeye ne gerek var yazık bence... kabın basınçlı mı lazım kiralayın gerekince. dur diyen yok yanlışlara nedense...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
THY Uçuş Eğitimde ciddi adımlar atmak için yeni eğitim modellerini devreye koymaya başladığı kesin. Dünyada arka arkaya düşen uçaklardan sonra artık eğitime ciddi yatırıp yapılması gerektiği görünüyor. Bence THY ilk defa eğitiminde birbirini tamamlayan adımlar atıyor. Bu konuda THY yi kutluyoruz. Öğrenciler uçarken bu uçaklar her türlü görevide aynı zamanda yapabilir. Tebrikler THY.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
canım kardeşim senin özel şirketin büyür büyür yarın öbür gün gavurun biri alır o şirketin hisselerini toplar uçakları defolur gider memleketine.o zaman arkasından trene bakar gibi bakarsın.ama THY hisselerinin çoğu TÜRKİYE CUMHURİYETİNİNDİR.ve T.C. bir yere gitmez.burdadır.onun için bırakın bu saçmalıkları.insan kendi milli havayolunu kıskanır mı yahu?ne kanı var sizde çok merak ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Deniz, yemeyen n'olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000