12 Eylül 2018, Çarşamba 09:26:00

İşte THY kabin memurlarının yeni kıyafetleri

Türk Hava Yolları, kabin memurları için yeni kıyafetlerini resmen duyurdu.
  • git gide kapaniyorlar
  • dünya standartlarında harika bir tasarım. retro esintisi var. modern renk uyumu çok iyi. ayakkabılar şık. kep çok güzel. sonunda olmuş.
  • Modacı italyanmış ona takılmış batı ve baldır sever laikçiklerim. Yorumcular da keşke italyan olsaymış.
  • Yazik gunah!! Bu ulkede kimse 3 ayda pilotlar gibi %40 zam almiyor. Bahanesi yurtdisinda harcamak mi?? Bir onlar mi yurtdisina cikiyor?? Hostes kizlara da koltuk dosemesi kumasindan uniforma!! Yakinda yer hosteslerine de verirler degisik rengini hepsi susar bu haksizliga razi olur. Ne yapsinlar onlar da uniformalarini yerler. Biz de bakip bakip gereksiz seyleri konusalim basi kapaliymis etegi uzunmus...
  • Çok güzel ve şık duruyor..eminim ki layıkıyla taşıyıp temsil edeceğiz..
  • Rus firmalarına benzemeye başladılar iyice ne yapacaklarını şaşırdılar Amerika ile ara bozulunca
  • . Siyah ceketlerle uçağın patromuymuş gibi dolaşıyorlar şimdiki tam hostes kıyafeti çay kek servisi için uygun .
  • yıllar önce yine thy kabin üniformaları yapılırken hatırlarsanız gazetelere yansımış ve bu görüntüleri sızdıranlar hakkında işlem yapılmıştı.neydi o görüntüler? arap esintili, kızların başını eşarpla katar yada emirates vari kapama özentisi ve buna yol yapma çalışmalarıydı. şimdi ne oldu? işte modernlik adı altında esintiler yine aynı. etekler babannevari dizlerden 5 karış şağıda , saç ise güya şapka altında kapanmış..uzaylı şapkası gibi..sormak lazım ama sesinin çıkacağını sanmadığımız sayın nevin çolak bu formaları beğenmiş mi? bari buna bir yorumu olsun. ama sanmam
  • Yine bir punduna getirip kadınların saçını kapatmışlar. ortadogu kulturu işte. *sigh* pun intended
  • Tk nın kabin memurlarımı bu arkadaşlar

Dünyanın en fazla ülkesine uçan Türk Hava Yolları, başarıyla geçen 85 yılını kutlarken yeni üniforma tasarımları ile şıklık ve işlevselliği bir araya getiriyor. Yeni üniformalar, bayrak taşıyıcı havayolunun “yeni evi” olacak İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılmasının ardından yolcularıyla buluşacak.  

Türk kültüründeki birçok klasik detaydan esinlenilerek ortaya çıkarılan yeni üniformaların tasarımı, Milano merkezli modacı Ettore Bilotta’ya ait. Türk Hava Yolları’na özel tasarlanan koleksiyondaki kumaş ve aksesuarların detaylarında yer alan “FLOW/AKIŞ” deseni, yerel zanaatkârların elinden çıkmış cam eşyalarda, seramiklerde ve yine hat sanatında çokça kullanılan klasik kıvrımların modern dokunuşlarla birleştirilmesi sonucunda oluşturuldu. İstanbul Boğazı’ndaki akış ve hareketlerden de esinlenilen “FLOW/ AKIŞ” deseni aynı zamanda, Doğu ile Batı’nın kesişme noktası olan İstanbul’un sahip olduğu dinamik enerjiyi de sembolize ediyor.

Şapka, eldiven, elbise, çanta ve çeşitli aksesuarlardan oluşan yeni kabin üniformalarına renk olarak bayrak kırmızısı ve antrasit gri renkleri hâkim. Bu projeye ait bir diğer önemli detay ise; bütünsel bir marka deneyimi yaşatmak adına kabin, kokpit, yer hizmetleri personeli ve uçan şef üniformalarının tek bir tasarım altında hayat bulması oldu.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı yeni üniformalar ile ilgili yaptığı açıklamada; “Türk Hava Yolları olarak, zarif tasarımlar ile kullanımdaki pratik detayları ustaca birleştiren önemli ve başarılı isimlerle iş birliği yapmak bize büyük heyecan veriyor. Türk tasarım ve kültürünün geleneksel öğelerini muhafaza eden yeni üniformalarımız, markamız gibi kusursuz ve profesyonel bir duruşa sahip. Hep vadettiğimiz gibi, yeni evimiz İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılışı ile birlikte bizimle seyahati deneyimleyen tüm misafirlerimize geleneksel yapıtaşlarımızı en modern hali ile sunuyor olacağız.” dedi.    

Markanın yeni kabin üniformalarının tasarımcısı Ettore Bilotta ise; “Türk Hava Yolları için tasarımlarımı oluşturmaya başladığımda aklıma ilk gelen ve bana ilham veren şey İstanbul’du. Bu şehir, yüzyıllar boyunca sanata ve medeniyete ev sahipliği yapmış, pek çok kültürün ortak mirası diyebileceğimiz eşine az rastlanır bir zenginliği barındırıyor. Özel ilgim olan Türk Çinileri ve hat sanatının izlerini özellikle fular ve kravatlarda hissettirmek istedim.” dedi.

Farklı iklimlerde gerçekleştirilen uzun menzilli uçuşlarda sıkı testlerden geçirilen koleksiyonunun fotoğraf çekimleri ise dünyaca ünlü İngiliz fotoğraf sanatçısı Miles Aldridge tarafından yakın zamanda İstanbul’un önemli noktalarında gerçekleştirildi.     

Koleksiyon çekimlerinde, titiz bir yaklaşımla “duygular ve hikâyeleri” birleştirme konusundaki yeteneğini kullanan Miles Aldridge, üniformaların parlak ve farklı karelerinden oluşan estetik bir seçki oluşturmak adına İstanbul’un farklı köşelerinden yararlandı. Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle iki kıtaya yayılan şehir, üniformalar için muhteşem bir arka plan sundu. Usta fotoğrafçı Aldridge; “Üniformaları gördüğüm zaman çok heyecanlandım, özel tasarımın altın devrini yaşadığı 1950’leri anımsattılar bana, fakat çok çağdaş bir dokunuşla… Her zaman geçmişe atıfta bulunan ama daima şimdiden izler taşıyan işlerimle çok benzettiğim bu kreasyonu oldukça etkileyici buldum.” ifadeleriyle tasarımlara yönelik düşüncelerini paylaştı.

İşte THY'nin yeni kıyafetleri:

İşte THY kabin memurlarının yeni kıyafetleri

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (311)

memet ~ 10 gün önce
git gide kapaniyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
harika ~ 10 gün önce
dünya standartlarında harika bir tasarım. retro esintisi var. modern renk uyumu çok iyi. ayakkabılar şık. kep çok güzel. sonunda olmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Flybywire ~ 10 gün önce
Modacı italyanmış ona takılmış batı ve baldır sever laikçiklerim. Yorumcular da keşke italyan olsaymış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gundem degistirme cabasi ~ 11 gün önce
Yazik gunah!! Bu ulkede kimse 3 ayda pilotlar gibi %40 zam almiyor. Bahanesi yurtdisinda harcamak mi?? Bir onlar mi yurtdisina cikiyor?? Hostes kizlara da koltuk dosemesi kumasindan uniforma!! Yakinda yer hosteslerine de verirler degisik rengini hepsi susar bu haksizliga razi olur. Ne yapsinlar onlar da uniformalarini yerler. Biz de bakip bakip gereksiz seyleri konusalim basi kapaliymis etegi uzunmus...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Size ~ 10 gün önce
Size fazla bile
LY ~ 11 gün önce
Çok güzel ve şık duruyor..eminim ki layıkıyla taşıyıp temsil edeceğiz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rus asıllı LAZ ~ 11 gün önce
Rus firmalarına benzemeye başladılar iyice ne yapacaklarını şaşırdılar Amerika ile ara bozulunca

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kamyoncu ~ 11 gün önce
. Siyah ceketlerle uçağın patromuymuş gibi dolaşıyorlar şimdiki tam hostes kıyafeti çay kek servisi için uygun .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
km ~ 10 gün önce
canım kek yok yalnız bizde, başka havayollarıyla karıştırma. metro turizm'e devam.
Amir ~ 10 gün önce
Daha renk ayırt edemiyosun sanırım hiç uçağa binmedin lacivert o lacivert!!
kabin ~ 11 gün önce
yıllar önce yine thy kabin üniformaları yapılırken hatırlarsanız gazetelere yansımış ve bu görüntüleri sızdıranlar hakkında işlem yapılmıştı.neydi o görüntüler? arap esintili, kızların başını eşarpla katar yada emirates vari kapama özentisi ve buna yol yapma çalışmalarıydı. şimdi ne oldu? işte modernlik adı altında esintiler yine aynı. etekler babannevari dizlerden 5 karış şağıda , saç ise güya şapka altında kapanmış..uzaylı şapkası gibi..sormak lazım ama sesinin çıkacağını sanmadığımız sayın nevin çolak bu formaları beğenmiş mi? bari buna bir yorumu olsun. ama sanmam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Katiliyorum size ~ 10 gün önce
Biraz daha acilip sacilmali teshir etmeliler. Sevmedim
Ahmet DC ~ 11 gün önce
Yine bir punduna getirip kadınların saçını kapatmışlar. ortadogu kulturu işte. *sigh* pun intended

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Someone ~ 11 gün önce
Tk nın kabin memurlarımı bu arkadaşlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000