09 Nisan 2009, Perşembe 17:47:29

İŞTE O PİLOTLAR

İşte, Gürcistan’da Tiflis Uluslararası Havaalanı yerine Vaziani Askeri Üssü’ne inen Türk Hava Yolları uçağının kokpit ekibi...
  • Yanlış meydana inen pilot emekliliğini istedi Başlıklı habere gidersen sana verilmiş cevapları okursun
  • Evet bu konusmanizdan gercekten belli ne kadar tecrübeli bir ucucu oldugunuz, umarim bu konusmanizdan dolayi ileride basiniza bundan daha kötü bir olay gelmez!!
  • Tamamen amatörlük.dikkatsizlik nasıl olurda pist karıştırılır anlaşılır tarafı yok Serkan Sehlikoğlu
  • BURADAKİ YORUMLAR BANA BİRŞEY OLMAZ, BEN BÖYLE HATA YAPMADIM DİYELERİN ÇOĞUNLUKTA OLDUĞU YORUMLAR. UNUTMAYINIZ Kİ DÜNYA SİVİL HAVACILIK TARİHİNDE EN BÜYÜK KAZALARDA TECRÜBELİ PİLOTLARIN İMZASI VARDIR. BU ONLARIN KÖTÜ OLDUĞUNU MU GÖSTERİR. O ZAMAN VERELİM KUMANDALARI EN GENÇ PİLOTLARA HİÇ KAZA OLMASIN! BU MESLEK ACIMASIZDIR KİMİ NE ZAMAN YAKALALAYACAĞI BELLİ OLMAZ. BURADA YAPTIKLARIMIZIN EN KÖTÜSÜ ELEŞTİRİ AHLAKINI KAYBETMEK, KAYBETMEKTİR. Kİ BU Hİ KAYBEMEKTİR.KAYBETMEKTİR, Kİ BU DURUMDA KAZANAN BİZLER OLMAYIZ

Türk Hava Yolları’nın TK 1382 sefer sayılı Boeing 737-800 tipi ‘Kastamonu’ adlı İstanbul-Tiflis seferini yapan uçağını Tiflis uluslararası havaalanı yerine yanlışlıkla 9 kilometre uzaklıktaki Vaziani Askeri Üssü’ne indiren kokpit ekibi, bir başka uçakla dün gece Türkiye’ye döndü. Uçağın kaptan pilotu Mehmet Kesik ve ikinci pilot Murat Çelik ile birlikte Kabin Amiri Evşen Sevgin, kabin memurları Sebahattin Alkanat, Harika Mangır, Meral Güven, Taner Zogal ve Civan Zorlu da İstanbul’a geldi.

Öte yandan, Vaziani Askeri Üssü’ne inen uçağın pilotlarının bugün olayla ilgili hazırladıkları raporu Uçuş İşletme Başkanlığı’na sundukları ve raporun incelenmesinin ardından Türk Hava Yolları’nın pilotlar hakkında karar vereceği öğrenildi.

Pilotun istifa ettiği şeklindeki iddiaların ise şimdilik belirsiz olduğu, THY yönetimine böyle bir başvuru yapılmadığı öne sürüldü.

Uçağın kaptan pilotu Mehmet Kesik ve ikinci pilot Murat Çelik’in fotoğraflarına ise sadece AirportHaber ulaştı.

UYARI

İŞTE O PİLOTLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

Misafir ~ 9 yıl önce
Yanlış meydana inen pilot emekliliğini istedi Başlıklı habere gidersen sana verilmiş cevapları okursun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Evet bu konusmanizdan gercekten belli ne kadar tecrübeli bir ucucu oldugunuz, umarim bu konusmanizdan dolayi ileride basiniza bundan daha kötü bir olay gelmez!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Tamamen amatörlük.dikkatsizlik nasıl olurda pist karıştırılır anlaşılır tarafı yok Serkan Sehlikoğlu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
BURADAKİ YORUMLAR BANA BİRŞEY OLMAZ, BEN BÖYLE HATA YAPMADIM DİYELERİN ÇOĞUNLUKTA OLDUĞU YORUMLAR. UNUTMAYINIZ Kİ DÜNYA SİVİL HAVACILIK TARİHİNDE EN BÜYÜK KAZALARDA TECRÜBELİ PİLOTLARIN İMZASI VARDIR. BU ONLARIN KÖTÜ OLDUĞUNU MU GÖSTERİR. O ZAMAN VERELİM KUMANDALARI EN GENÇ PİLOTLARA HİÇ KAZA OLMASIN! BU MESLEK ACIMASIZDIR KİMİ NE ZAMAN YAKALALAYACAĞI BELLİ OLMAZ. BURADA YAPTIKLARIMIZIN EN KÖTÜSÜ ELEŞTİRİ AHLAKINI KAYBETMEK, KAYBETMEKTİR. Kİ BU Hİ KAYBEMEKTİR.KAYBETMEKTİR, Kİ BU DURUMDA KAZANAN BİZLER OLMAYIZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000