22 Kasım 2008, Cumartesi 17:35:02

İŞTE O GÖRKEMLİ AÇILIŞ (FOTO GALERİ)

Trabzon Havalimanı’nın Yeni İç Hatlar Terminali’nin açılışı görkemli bir törenle yapıldı...
  • Kendi menfaatini değilde ülke menfaatini düşünüp bu memlekete hizmet eden herkesten Allah razı oldun. Bunda şaşıracak ne var. Ayrıca bakanlığın web sitesine bakarsan hangi vilayete hangi hizmetlerin yapıldığını görürsün. Karayolları, demiryolları, limanlar, havaalanları, shgm, haberleşme sektörü (ptt, telekom, turksat), marmaray vs. hepsi bu bakanlığa bağlı. Ayrıca şu memlekete çaktığın çivilerden birkaç tanesini söyleyiverde bak o zaman seni de nasıl övüyorum. Hizmetlerini yazmanı bekliyorum.
  • Kıyafete takılan arkadaşlar; Trabzona mükemmel bir havakimanı yapılmış siz neler diyorsunuz? Bugüne kadar yapılamadığı için şaşırıyorsunuz tabi? Tebrikler Sayın Bakan, başarılar...
  • Benim memlekete çivi çakmadigimdan ne kadar eminsin böyle valla bravo. Hizmet dusmani oldugumu nerden çikardin bir de? Verdigin cevap çok cahilce ve anlamsiz çunku ancak bilmeden saldiriyorsun suçluyorsun karsindakini kardesim. Bakan çok yararli soyle boyle diye yorum yazmis olsan eyvallah. Ama oyle Allah razi olsun falan, yok her vilayette muhuru varmis falan...Pek inandirici iltifat olmuyor. Yorumuna soyle bir gulumsedim ilk okudugumda: yag bal akiyor dedim ya...amma da alinmissin.
  • Sizler gibi hizmet düşmanımı olayım arkadaş. Ben doğru neyse onu söylerim. Ömrü hayatınızda miskal kadar memlekete faydanız olmamıştır fakat utanmadan sıkılmadan bu memlekete 50 senedir yapılmayan hizmetleri yapanları eleştirmeye kalkarsınız. Önce kendiniz bir çivi çakın sonra eleştirin. Birde insanlar hakkında suizan yapma birader. Şu ana kadar ömrü hayatımda bakandan zerre kadar bir fayda gördüysem eğer, senin gibi Müfteri olayım !!!. Bu cevap yeterli mi?

Açılışa Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Trabzon Valisi Nuri Okutan, DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, TAV Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın ve THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin katıldı.

Trabzon Havalimanı İç Hatlar Terminali'nin işletmesi için açılan ihaleyi kazanan Yapı Tek Ermit ortaklığı, 2006 yılında inşaata başlamıştı. Terminalin açılması beklenenden daha fazla zaman almasına rağmen, açılış oldukça hareketli geçti.

Açılış töreninde önemli bilgiler veren Orhan Birdal; “Hava ulaşımına hükümetimiz önemli katkılar sağlamıştır. Bunlardan biri de bugün açılışını yapacağımız İç Hatlar Terminalidir. Trabzon Havalimanında 28 adet check-in bankosu, 4 adet bagaj alım konveyörü, 10 bin metrekarelik alana kurulu otopark ve 100 metrekarelik bariyer binası bulunmaktadır. Trabzon ilimiz çok önemli bir terminale kavuşmuştur. Herkese hayırlı olsun” dedi.

Birdal’ın ardından açıklamalarda bulunan Bayındırlık Bakanı Faruk Özak, “Bazı şeyler hizmetle olur. Biz hükümet olarak ulaşıma önemli katkılar sağladık. Hava trafiği gün geçtikçe artıyor. Trafiği artan illerden biri de süphesiz Trabzon şehri. Biz Trabzon ilimize layık bir terminali hayata geçirdik. Katkılarından dolayı hükümetimize ve Sayın Bakan’ım Binali Yıldırım’a şükranlarımı sunuyorum, herkes hayırlı olsun” dedi.

Faruk Özak’ın sözlerinin sona ermesinden sonra kürsüde önemli açıklamalarda bulunan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, “Her zaman söylediğimiz gibi hava yolu halkın yolu oldu. Artık herkes uçağa binebiliyor. Bizler hizmet ettiğimiz için yeniden göreve getiriliyoruz. Türkiye’deki hava trafiği 35 milyon yolcuya ulaştı. Trabzon Terminali ise 2002 yılında 396 bin yolcu sayısına hitap ederken şimdi ise bu sayısı 1,5 milyon yolcuya ulaştı. Bu terminalin temeini Ağustos 2006'da ben attım. Ama bazı aksilikler nedeniyle açılması biraz zaman aldı. Şimdi Trabzon'a layık bir terminal haline geldi. Bu gelişmeler çalışarak oldu. Bunlar gözden kaçması zor olan gerçeklerdir. Atatürk’ün yolunda gitmek halka hizmet etmekle olur. Biz sözde değil özde Atatürkçüyüz ve onun istediği gibi, sadece hizmet ediyoruz. Hizmet etmeye de devam edeceğiz. Trabzon ilimize büyük yatırımlar yaptık. Önemli paralar harcadık. Ama sonuna kadar helal olsun. Bu şehir daha fazlasını hak ediyor. Bütün Trabzon’a hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kurdela kesiminin ardından Airport Tv'ye konuşan Bnali Yıldırım, "Bu Terminal önemli bir çalışmanın ürünüdür. Trabzon halkına layık, insanların beklentilerini karşılayacak ve Avrupa standartlarında bir terminal olmuştur" dedi. Bundan sonraki projeler nedir şeklindeki soruya ise Yıldırım; "Aklımızda birçok proje var ama bunlar şimdi saymakla bitmez" dedi. Açılışın ardından Yıldırım, Faruk Özak ile birlikte Trabzonspor kulübünü ziyeret etmek üzere havalimanından ayıldı.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

İŞTE O GÖRKEMLİ AÇILIŞ (FOTO GALERİ)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Sağlık Köylü ~ 10 yıl önce
Kendi menfaatini değilde ülke menfaatini düşünüp bu memlekete hizmet eden herkesten Allah razı oldun. Bunda şaşıracak ne var. Ayrıca bakanlığın web sitesine bakarsan hangi vilayete hangi hizmetlerin yapıldığını görürsün. Karayolları, demiryolları, limanlar, havaalanları, shgm, haberleşme sektörü (ptt, telekom, turksat), marmaray vs. hepsi bu bakanlığa bağlı. Ayrıca şu memlekete çaktığın çivilerden birkaç tanesini söyleyiverde bak o zaman seni de nasıl övüyorum. Hizmetlerini yazmanı bekliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK61 ~ 10 yıl önce
Kıyafete takılan arkadaşlar; Trabzona mükemmel bir havakimanı yapılmış siz neler diyorsunuz? Bugüne kadar yapılamadığı için şaşırıyorsunuz tabi? Tebrikler Sayın Bakan, başarılar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Check ~ 10 yıl önce
Benim memlekete çivi çakmadigimdan ne kadar eminsin böyle valla bravo. Hizmet dusmani oldugumu nerden çikardin bir de? Verdigin cevap çok cahilce ve anlamsiz çunku ancak bilmeden saldiriyorsun suçluyorsun karsindakini kardesim. Bakan çok yararli soyle boyle diye yorum yazmis olsan eyvallah. Ama oyle Allah razi olsun falan, yok her vilayette muhuru varmis falan...Pek inandirici iltifat olmuyor. Yorumuna soyle bir gulumsedim ilk okudugumda: yag bal akiyor dedim ya...amma da alinmissin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sağlık Köylü ~ 10 yıl önce
Sizler gibi hizmet düşmanımı olayım arkadaş. Ben doğru neyse onu söylerim. Ömrü hayatınızda miskal kadar memlekete faydanız olmamıştır fakat utanmadan sıkılmadan bu memlekete 50 senedir yapılmayan hizmetleri yapanları eleştirmeye kalkarsınız. Önce kendiniz bir çivi çakın sonra eleştirin. Birde insanlar hakkında suizan yapma birader. Şu ana kadar ömrü hayatımda bakandan zerre kadar bir fayda gördüysem eğer, senin gibi Müfteri olayım !!!. Bu cevap yeterli mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000