20 Kasım 2015, Cuma 12:30:00

İşte Mali'de rehin alınan THY ekipleri

Mali'nin başkenti Bamako'da rehin alınan THY ekiplerinin isimleri belli oldu. İşte o isimler
  • Ya arkadaşlar nasılda saçmalıyorsunuz? Sanırım bunların hepsi basınçtan. Biri diyor ki Temel bey kuran öğretsin. Bu yaşa kadar sen öğrenemediysen ailen bunu yapmadıysa elin adamı sana neden yaptırsın? Herşeyi geç bu nasıl bir saçma yorum? Dinci olalım ne demek? Birileri 737 cilerden bahsetmiş. Arkadaşım şikayet edeceğine uçmayacaksın. İş değiştir hadi? Git başka işte çalış. Birisi abuk subuk yerlere uçuyoruz afrikaya neden gidiyoruz diyor? Peki soruyorum asker hiç soruyor mu hakkari çukurcada ne işim var diye? Kaldı ki bi o kadar ölüm riski olan bir meslek daha. Neyse tüm arkadaşlara geçmiş olsun. Kişi kendinden bilir işi.
  • Onu bunca geçin arkadaşlar.Öncelikle arkadaşlara büyük geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Yapılan iş hangi şirkette olursan ol zor bi iş.Thy deneyimliyim diye beni çağırıp,sistemden başvurumu kabul edip,kapıda mesleği bırakalı 2 yıl değil de 2 yıl 2 ay olmuş diye beni sınava almayan bi şirket.Maden öyle sistemde kabul edilmeseydi.Ha giderken de bir şey olsa da girmesem şu mesleğe Allah'ım başka kapı aç diyerek gittim.Ama yanımdaki kız 3 yıl önce bu mesleği bırakmış olmasına rağmen oradakilerin kulağına fısıldadığı isimle ki buna torpil demek daha doğru olur,hemen alındı sınava. Noldu?diyen arkadaş sonuna kadar katılıyorum sana.Kulak zarımın delik olması nedeniyle zaten artık zorlanarak yapmak zorunda kalacaktım bu mesleği şimdi şu yaşananları gördükçe iyiki artık havacı değilim diyorum.Allah yardımcınız olsun
  • Daha geçen yıl Burkina Faso'da olaylar sırasında ölümden dönen arkadaşlarımız varken şimdi de Bamako'da 27 kişinin öldürüldüğü otelden şans eseri arkadaşlarımız sağ çıkabildi. Sıtma yüzünden ölen arkadaşlarımız ise ayrı. Soyulan,dövülen,boğulan kaç arkadaşımız var saymakla bitmez. 737'cinin kaderi budur. Diğer tüm filolar gitmezken Afrika'da hayatını riske ederek görev yapar. Dünyanın hiçbir ciddi havayolu şirketinde görülmeyecek şekilde 737'cinin gözünün içine baka baka alenen haksızlık ve çifte standart yapılır. Örneğin 320'ci Avrupa yatılarından kafasını kaldırmazken,737'ci yurt içinde bacak üstüne bacak yapar. Viyana'dan gelir Kars git-gel yapar. Acınacak filodur 737.. Hiçbir lobisi,hiçbir kulisi olmayan,en kötü yerlere uçup en kötü en tehlikeli yatıları yapan filodur 737.. Buna karşılık neredeyse en az parayı alır.Bu da yetmez Sabiha Gökçen'den uçurtulur. Bir Ankara git-gel için 5-6 saat köprü trafiklerinde sürünür. Diyorum ya alenen haksızlığın dibini görür 737'ci..
  • Millet olarak hala insana saygi nedir ogrenememisiz. Haberi okuyunca bu kadar cok laf kalabaligi yapmak yerine biraz empati kursak ve bu aci olayi paylasabilsek bize yakismaz miydi? Lakin bu sistemin ya icindesindir ya da disinda. Ortada kalan olmamistir. Allah yar ve yardimcimiz olsun her animizda. Guzel haberlere uyanmak dilegiyle, hepimize buyuk gecmis olsun..

Mali'de otelde rehin alınan THY ekiplerinin isim listesi belli oldu. Airporthaber'in edindiği bilgiye göre, pilot İ.Yi, S.M. A., kabin memurları M. G., Ş.T. K., L. D.K. ve E. S.'in otelde mahsur kaldığı öğrenildi.

Airporthaber.com ÖZEL 

İşte Mali'de rehin alınan THY ekipleri

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (97)

Xxl ~ 3 yıl önce
Ya arkadaşlar nasılda saçmalıyorsunuz? Sanırım bunların hepsi basınçtan. Biri diyor ki Temel bey kuran öğretsin. Bu yaşa kadar sen öğrenemediysen ailen bunu yapmadıysa elin adamı sana neden yaptırsın? Herşeyi geç bu nasıl bir saçma yorum? Dinci olalım ne demek? Birileri 737 cilerden bahsetmiş. Arkadaşım şikayet edeceğine uçmayacaksın. İş değiştir hadi? Git başka işte çalış. Birisi abuk subuk yerlere uçuyoruz afrikaya neden gidiyoruz diyor? Peki soruyorum asker hiç soruyor mu hakkari çukurcada ne işim var diye? Kaldı ki bi o kadar ölüm riski olan bir meslek daha. Neyse tüm arkadaşlara geçmiş olsun. Kişi kendinden bilir işi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Glock-18 C ~ 3 yıl önce
asker soruyor mu demişsin sen askermisin ? alakayı nasıl kurdun işi savaşmak olan askerin catışma bölgesine gitmesiyle thy personelinin catısma bölgesine gitmesi arasında ki paralelliği nasıl icat ettin ? ya arkadas biraz ac icin ne iciyorsanız
Kulak ~ 3 yıl önce
Onu bunca geçin arkadaşlar.Öncelikle arkadaşlara büyük geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Yapılan iş hangi şirkette olursan ol zor bi iş.Thy deneyimliyim diye beni çağırıp,sistemden başvurumu kabul edip,kapıda mesleği bırakalı 2 yıl değil de 2 yıl 2 ay olmuş diye beni sınava almayan bi şirket.Maden öyle sistemde kabul edilmeseydi.Ha giderken de bir şey olsa da girmesem şu mesleğe Allah'ım başka kapı aç diyerek gittim.Ama yanımdaki kız 3 yıl önce bu mesleği bırakmış olmasına rağmen oradakilerin kulağına fısıldadığı isimle ki buna torpil demek daha doğru olur,hemen alındı sınava. Noldu?diyen arkadaş sonuna kadar katılıyorum sana.Kulak zarımın delik olması nedeniyle zaten artık zorlanarak yapmak zorunda kalacaktım bu mesleği şimdi şu yaşananları gördükçe iyiki artık havacı değilim diyorum.Allah yardımcınız olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazık 737 filosuna ~ 3 yıl önce
Daha geçen yıl Burkina Faso'da olaylar sırasında ölümden dönen arkadaşlarımız varken şimdi de Bamako'da 27 kişinin öldürüldüğü otelden şans eseri arkadaşlarımız sağ çıkabildi. Sıtma yüzünden ölen arkadaşlarımız ise ayrı. Soyulan,dövülen,boğulan kaç arkadaşımız var saymakla bitmez. 737'cinin kaderi budur. Diğer tüm filolar gitmezken Afrika'da hayatını riske ederek görev yapar. Dünyanın hiçbir ciddi havayolu şirketinde görülmeyecek şekilde 737'cinin gözünün içine baka baka alenen haksızlık ve çifte standart yapılır. Örneğin 320'ci Avrupa yatılarından kafasını kaldırmazken,737'ci yurt içinde bacak üstüne bacak yapar. Viyana'dan gelir Kars git-gel yapar. Acınacak filodur 737.. Hiçbir lobisi,hiçbir kulisi olmayan,en kötü yerlere uçup en kötü en tehlikeli yatıları yapan filodur 737.. Buna karşılık neredeyse en az parayı alır.Bu da yetmez Sabiha Gökçen'den uçurtulur. Bir Ankara git-gel için 5-6 saat köprü trafiklerinde sürünür. Diyorum ya alenen haksızlığın dibini görür 737'ci..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
737 ~ 3 yıl önce
Ucma git baska havayollarinda uc
737 ~ 3 yıl önce
Ucma git baska havayollarinda uc
dene ~ 3 yıl önce
beğenmiyosan başka mesleğe geç.. mesela üstteğmen ol hakkaride çatış.. 3000 tl maaş al.. maaşını çekerken kekonun biri seni sırtından vursun.. sonra da 10 sn'lik konu ol haber bültenlerine.. istersen bir de bunu dene.. belki hoşuna gider.
yorumlara ~ 3 yıl önce
arkadaslar biriniz baska havayoluna git demissiniz digeriniz de meslek degistirin. yazan ben degilim ama sonuna kadar katiliyorum 737 filosunun sanssiz filo olduguna.
M. Cengel ~ 3 yıl önce
Millet olarak hala insana saygi nedir ogrenememisiz. Haberi okuyunca bu kadar cok laf kalabaligi yapmak yerine biraz empati kursak ve bu aci olayi paylasabilsek bize yakismaz miydi? Lakin bu sistemin ya icindesindir ya da disinda. Ortada kalan olmamistir. Allah yar ve yardimcimiz olsun her animizda. Guzel haberlere uyanmak dilegiyle, hepimize buyuk gecmis olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000