03 Nisan 2015, Cuma 09:17:44

İŞTE GÖBEKLİTEPE'NİN PİSTTEN ÇIKTIĞI ANLAR

Türk Hava Yolları'nın 4 Mart sabahı Nepal'in başkenti Katmandu'da pistten çıkan uçağına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.
  • Florya eğitim kızların saçına başına makyajına eteğine karışacağımıza düzgün eğitim vermeye kafa yor, burda olan bu amatör tahliyenin sebebi tamamen sizsiniz. Kantinte sigara içip kahveler hüpletmeye ayırdığınız vakti az havacılık hakkında kendinizi geliştirmeye verseniz çok daha iyi işler çıkaracaksınız. Eğitmenler daha dünyada ilk kabin memuru kim bu meslek nerden çıkmış bunu bile bilmezken çıkıp eğitim vermeleri ayrı bi ilginç durum. İnsan kendi mesleğinin tarihini başlangıcını gelişmesini bilmeden nasıl eğitmen oluyor anlamak mümkün değil. Hadi onu bilmiyosun bari eğitimi yanlış anlatma. Suya iniş yapıp parçalanan BOEING 767 uçağını çok bilmiş eğitmen DC-10'lar suya inemez yapısı uygun değil o yuzden böyle oldu diye anlatması ayrı bir komediydi ne diyim böyle torpile böyle tahliye....
  • Sözüm bu floryada manken gibi boy gösteren eğitmenlere, aylarca eğitim verip mezun ettiğiniz insanlar bunlar mı? Bagajlarla tin tin koridorda normal iniş yapmış inen yolcular ordata bir tane kabin görevlisi yok. Madem slide patlattın bari tahliyeyi ona göre yap. Madem böyle tahliye yapacaksın boşuna slide patlatma kaptan zaten uçağı parçalamış merdiven getirin oldu olacak. Sonra iniyolar sigara içiyolar ellerinde bagajla. Sanki uçakta yolcularda başka bir havayolu şirketine ait izliyorlar. Her gün biz güvenlik için uçaktayız diyen KM'ler bumu sizin güvenlik anlayışınız. Yolcu inan sizden daha profesyonelce tahliyeyi kendi kendine yapacak durumdaymış görmüş olduk. Kaptana zaten söylenecek söz yok pistle alakasız bir iniş, yönetim zaten öyle bir havada saatte oraya koca yepyeni uçağı gönderiyor. Deveye sormuşlar diyicem bunlara sormaya gerek yok düzgün bir şey yok ki neresinden bakarsan bak elle tutulacak bi yan bulamazsınız. Torpili artık azaltın yazık can taşıyosunuz.
  • Kaptan komutu verirken tahliye ikaz sisteminide acarak tahliye komutunu istemeyerek vermis. Malesef ekip gerekli komutlari kullanamis ve tahliyeyi basarili yonetememistir. Vahim kısmı ise cantaları ile orada olaylarin dısında kalmaları olmus. Gecmis olsun Allah bir daha yasatmasın.
  • Bende eski Bir havacı olarak söylemek isterim,ki ne kadar acınası., çevrenizde hiç iyi biri olarak bilinmemeniz ne acı bundan ötürü bu insanlara nefret ve kin kusmanız.. ***Eminim sizede kesinlikle iyi bir şey söylenemiyordur... İnşallah öbür hayatınızda böyle şerefli değerli bir mesleğe sahip olursunuz ?? İnşallah hayat size en değer verdiklerinizin zor anlarını düştükleri zor durumları gözünüzün içine sokarak yaşatmaz!!! ....

Türk Hava Yolları'nın 4 Mart sabahı Nepal'in başkenti Katmandu'da pistten çıkan uçağına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Bir yolcunun uçak içinde iniş anını görüntelediği ve pistten çıktığı anda da kayıtta olduğu görülüyor.

Katmandu'da pistten çıkan THY'nin A330 tipi yolcu uçağı, uzun süren çabalar sonucunda çıkarılmış ve uçağın ciddi hasar aldığı görülmüştü.

İşte pistten çıkış anı ve sonrasında yaşananlar: 

İŞTE GÖBEKLİTEPE'NİN PİSTTEN ÇIKTIĞI ANLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (184)

Florya ~ 3 yıl önce
Florya eğitim kızların saçına başına makyajına eteğine karışacağımıza düzgün eğitim vermeye kafa yor, burda olan bu amatör tahliyenin sebebi tamamen sizsiniz. Kantinte sigara içip kahveler hüpletmeye ayırdığınız vakti az havacılık hakkında kendinizi geliştirmeye verseniz çok daha iyi işler çıkaracaksınız. Eğitmenler daha dünyada ilk kabin memuru kim bu meslek nerden çıkmış bunu bile bilmezken çıkıp eğitim vermeleri ayrı bi ilginç durum. İnsan kendi mesleğinin tarihini başlangıcını gelişmesini bilmeden nasıl eğitmen oluyor anlamak mümkün değil. Hadi onu bilmiyosun bari eğitimi yanlış anlatma. Suya iniş yapıp parçalanan BOEING 767 uçağını çok bilmiş eğitmen DC-10'lar suya inemez yapısı uygun değil o yuzden böyle oldu diye anlatması ayrı bir komediydi ne diyim böyle torpile böyle tahliye....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KM'lere ~ 3 yıl önce
Sözüm bu floryada manken gibi boy gösteren eğitmenlere, aylarca eğitim verip mezun ettiğiniz insanlar bunlar mı? Bagajlarla tin tin koridorda normal iniş yapmış inen yolcular ordata bir tane kabin görevlisi yok. Madem slide patlattın bari tahliyeyi ona göre yap. Madem böyle tahliye yapacaksın boşuna slide patlatma kaptan zaten uçağı parçalamış merdiven getirin oldu olacak. Sonra iniyolar sigara içiyolar ellerinde bagajla. Sanki uçakta yolcularda başka bir havayolu şirketine ait izliyorlar. Her gün biz güvenlik için uçaktayız diyen KM'ler bumu sizin güvenlik anlayışınız. Yolcu inan sizden daha profesyonelce tahliyeyi kendi kendine yapacak durumdaymış görmüş olduk. Kaptana zaten söylenecek söz yok pistle alakasız bir iniş, yönetim zaten öyle bir havada saatte oraya koca yepyeni uçağı gönderiyor. Deveye sormuşlar diyicem bunlara sormaya gerek yok düzgün bir şey yok ki neresinden bakarsan bak elle tutulacak bi yan bulamazsınız. Torpili artık azaltın yazık can taşıyosunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Kaptan komutu verirken tahliye ikaz sisteminide acarak tahliye komutunu istemeyerek vermis. Malesef ekip gerekli komutlari kullanamis ve tahliyeyi basarili yonetememistir. Vahim kısmı ise cantaları ile orada olaylarin dısında kalmaları olmus. Gecmis olsun Allah bir daha yasatmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gayette DÖVDÜLERE ~ 3 yıl önce
Bende eski Bir havacı olarak söylemek isterim,ki ne kadar acınası., çevrenizde hiç iyi biri olarak bilinmemeniz ne acı bundan ötürü bu insanlara nefret ve kin kusmanız.. ***Eminim sizede kesinlikle iyi bir şey söylenemiyordur... İnşallah öbür hayatınızda böyle şerefli değerli bir mesleğe sahip olursunuz ?? İnşallah hayat size en değer verdiklerinizin zor anlarını düştükleri zor durumları gözünüzün içine sokarak yaşatmaz!!! ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000