06 Mayıs 2010, Perşembe 18:24:20

İŞTE AMSTERDAM KAZASININ BİREBİR SİMÜLASYONU

25 Şubat 2009 tarihinde Hollanda'nın Amsterdam kentinde meydana gelen Türk Hava Yolları kazasının birebir simülasyonu yapıldı.
  • kaptan her zaman hataları telafi eder hatalı yukleme olur teknik arıza olur hatalı ekip planlama olur yolcu problemi olur olur oglu olur derler ki kaptan halleder o kadar maaş alıyor yapsın yuklerler maksımum uçuşu her zaman çalışma surelerının uzerinde yukler verılır kaptanlarında insan oldugu unutulur bir gün kaptan açıgı kapatamaz facia olur.!
  • kabin hazır bile olsa iniş takımını bekleyen kabin amirlerine sormak lazım neden o zamana kadar kabin ok ni vermeden beklediklerini 10000 feet altında kabin hazır olunca bildirin dediklerimiz illa L/G ların açılışını duyunca kabin OK i verirler birde cevap beklerler defalarca chime basarak düşünmezlerki kokpitin nelerle boğuştuğunu !
  • 25 senedirKaptan pilotların arasındayım.İlk defa bu kadar bilgili , bu kadar güzel kendini ifade edebilen bir kaptan pilot a rastladım.Kendisini tebrik ederim.
  • Kaza raporunu bu linkten indirebilirsiniz: http://www.onderzoeksraad.nl/docs/rapporten/Rapport_TA_NL_web.pdf
İşte Amsterdam kazası simülasyonu;

İŞTE AMSTERDAM KAZASININ BİREBİR SİMÜLASYONU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 8 yıl önce
kaptan her zaman hataları telafi eder hatalı yukleme olur teknik arıza olur hatalı ekip planlama olur yolcu problemi olur olur oglu olur derler ki kaptan halleder o kadar maaş alıyor yapsın yuklerler maksımum uçuşu her zaman çalışma surelerının uzerinde yukler verılır kaptanlarında insan oldugu unutulur bir gün kaptan açıgı kapatamaz facia olur.!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
kabin hazır bile olsa iniş takımını bekleyen kabin amirlerine sormak lazım neden o zamana kadar kabin ok ni vermeden beklediklerini 10000 feet altında kabin hazır olunca bildirin dediklerimiz illa L/G ların açılışını duyunca kabin OK i verirler birde cevap beklerler defalarca chime basarak düşünmezlerki kokpitin nelerle boğuştuğunu !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
25 senedirKaptan pilotların arasındayım.İlk defa bu kadar bilgili , bu kadar güzel kendini ifade edebilen bir kaptan pilot a rastladım.Kendisini tebrik ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Kaza raporunu bu linkten indirebilirsiniz: http://www.onderzoeksraad.nl/docs/rapporten/Rapport_TA_NL_web.pdf

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000