12 Haziran 2008, Perşembe 18:08:36

İSTANBUL’DA HAVALI GÜNLER BAŞLADI

Bu yıl 7’ncisi düzenlenen Airex fuarının ilk günü renkli görüntülere sahne oldu. İlk gün ziyaretçileri arasında siyasete soyunan Ahmet Özal, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu da yer aldı.

1996 yılında 4 uçakla başlayan Airex havacılık fuarına ilgi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. İki yıl önceki fuara göre kısmen daha hareketli görünen fuarın ilk gününde uçaklar meraklılarla buluştu, alıcılar için görücüye çıktı. 40 uçağın yer aldığı fuarın açılışını Ulaştırma Bakanı  Binali Yıldırım yaptı.

Fuar etkinlikleri kapsamında firmalar müşterileriyle bol bol demo uçuşları gerçekleştirdi. Red bull sponsorluğunda ‘’Gökyüzünün Formula 1 Yarışı’’ olarak adlandırılan Air Race pilotları gösteri uçuşları yaptı.

2006 fuarından sonra kurulan Türk Hava Yolları Teknik, My Technic gibi Türk firmaları ise ilk defa Airex’de yer aldı. Organizasyonun kuruluşunda ve gelişiminde yer alan Tai, Tei Havelsan, Aselsan gibi ulusal kuruluşlar da Airex’de yeni pazarlara açılma fırsatı buldu.

Dassault’un Falcon7x’i, Bombardier’in  Challenger 605’i,  Cessna’nınMustang, Sovereign ve 400’ü standlarda yerlerini aldı.

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da fuarın en pahalı uçağı Kanadalı Bombardier üretimi Global Express oldu.

İSTANBUL’DA HAVALI GÜNLER BAŞLADI

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000