15 Mayıs 2016, Pazar 10:30:45

İsrail THY pilotunu ülkeye sokmadı

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Tel Aviv seferini yapan yolcu uçağının İranlı pilotunun ülkeye sokulmadığı öğrenildi.
  • Bütün dünya biliyor İsrail'in araplarla ya da İran'la ilgili bir vize, mühür, damga vs. bulunması dahi durumunda ülkeye almadıklarını ki sen İran pasaportlu kaptan gönderiyorsun! Ekip planlama ve tahsis bunu hiç mi duymamış? Hiç mi okumamış, hiç mi haberdar değil?
  • İt iti ısırmaz diye bir laf var.yıllardır israil e havlayan ıran israile hala saldırmamıştır çünkü ortak menfaatleri vardır.
  • Bu bence yanlislikla yapilan birsey degil. Iran bizim AKP hukumetiyle arasi bayagi iyi. Turkiye'yi kullanarak Iran'a uygulanan uluslararasi ambargoyu yumusatip ,delmeye calisiyorlar ve deliyorlar. Reza Zarrab Amerika'da bu yuzden enselendi.:) THy'ye gelen Iran'li pilotlar bu amac yuzunden geldi.AKP ile Iran arasinda al gulum ver gulum iliskileri var.Diyelim ki Ekip planlama hata yapti bilmiyordu ki bu imkansiz, Iran'li pilotun Tel Aviv yatisini gorunce Ekip planlamayi uyarmasi gerekirdi.Acemler THY'yi kullanarak oltayi denize birakti ama Yahudi balik yemi yemedi. Zaten olay patlak verip Turkiye resmi makamlari devreye girince, Israil biz bunu bir kere yaparsak ,devami gelir.Ilerde bu olay ornek gosterilip uluslararasi alanda mahkemeler acilabilir. Bu olay ornek teskil eder deyip hakli olarak Iran'liyi Israil'e almamislar.Israil'liler kibarca reddetmis. Bu kadar basit :)
  • demedi mi birileri ? yoksa eskiden olduğu gibi yine israil'e önce laf söylenip sonra çark mı edildi ?

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Tel Aviv seferini yapan yolcu uçağının İranlı pilotunun ülkeye sokulmadığı öğrenildi.

13 Mayıs 2016 günü İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan İsrail'in Tel Aviv kentine giden THY uçağının İranlı olduğu öğrenilen pilotu, İsrailli yetkililer tarafından ülkeye sokulmadı. Bunun üzerine THY yetkilileri devreye girerek krizi çözmeye çalışsa da sonuç değişmedi.

Yeni bir girişimde bulunan THY, bu kez resmi makamlarla müdahalede bulundu ancak gerekçesinin bile bilinmediği olayda İsrailli yetkililerin kararı yine değişmedi. 

Bunun üzerine THY'nin İranlı pilotu Türkiye'ye geri döndü.

©AirportHaber

THY eski basın müşaviri Ali Genç de Twitter hesabından konuyla ilgili şu Twiti attı:

 

İsrail THY pilotunu ülkeye sokmadı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (105)

Sebep & Sonuç ~ 2 yıl önce
Bütün dünya biliyor İsrail'in araplarla ya da İran'la ilgili bir vize, mühür, damga vs. bulunması dahi durumunda ülkeye almadıklarını ki sen İran pasaportlu kaptan gönderiyorsun! Ekip planlama ve tahsis bunu hiç mi duymamış? Hiç mi okumamış, hiç mi haberdar değil?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boşver ~ 2 yıl önce
Adamlar Rizeli, yani bizden olur böyle vakalar.(!)
ibo ~ 2 yıl önce
İt iti ısırmaz diye bir laf var.yıllardır israil e havlayan ıran israile hala saldırmamıştır çünkü ortak menfaatleri vardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Isırmaz mı? ~ 2 yıl önce
2006 Hizbullah sana ne anlatıyor?
ibo ~ 2 yıl önce
Hizbullah yıllardır var da ne yapmış bana anlatırmısın?
Trader Joe's ~ 2 yıl önce
Bu bence yanlislikla yapilan birsey degil. Iran bizim AKP hukumetiyle arasi bayagi iyi. Turkiye'yi kullanarak Iran'a uygulanan uluslararasi ambargoyu yumusatip ,delmeye calisiyorlar ve deliyorlar. Reza Zarrab Amerika'da bu yuzden enselendi.:) THy'ye gelen Iran'li pilotlar bu amac yuzunden geldi.AKP ile Iran arasinda al gulum ver gulum iliskileri var.Diyelim ki Ekip planlama hata yapti bilmiyordu ki bu imkansiz, Iran'li pilotun Tel Aviv yatisini gorunce Ekip planlamayi uyarmasi gerekirdi.Acemler THY'yi kullanarak oltayi denize birakti ama Yahudi balik yemi yemedi. Zaten olay patlak verip Turkiye resmi makamlari devreye girince, Israil biz bunu bir kere yaparsak ,devami gelir.Ilerde bu olay ornek gosterilip uluslararasi alanda mahkemeler acilabilir. Bu olay ornek teskil eder deyip hakli olarak Iran'liyi Israil'e almamislar.Israil'liler kibarca reddetmis. Bu kadar basit :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eyyy israil ~ 2 yıl önce
demedi mi birileri ? yoksa eskiden olduğu gibi yine israil'e önce laf söylenip sonra çark mı edildi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000