07 Aralık 2012, Cuma 09:23:13

İŞE GERİ ALINACAKLAR MI?

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, grev yasağını protesto etmek için eylem yapan 305 personelin işten çıkarılması ile ilgili, "Benim kendi iş yerim olsa belki geri alırım. Ama THY halka açık bir şirket birçok hak sahibi var onların adına benim affetme hakkım yok." açıklaması yaptı...
  • Ölmekte olan bir adam mahsun mahsun "öbür tarafa gittiğimde dünyada ne var ne yok derlerse ne diyeceğim" deyince..."Hamdi THY ye başkan oldu de, onlar dünyanın halini anlarlar..."
  • Benrcede atılan arkadaşlar bir olup hepimiz bu mücadeleyi sürdürmeliyiz.Bunlar onların yanına kalmamalı..
  • Peki onları işten atarken sözümona o hak sahiplerine sormuş muydunuz acaba???
  • hepimiz gaddarca,savunmamız bile alınmadan işten atıldık.bu avrupada veya gelişmiş hiç bir ülkede olamayacak bir durum.ama burada ben kendimizde de suç arıyorum.atılanların bir kısmı sorumlu sendikanın kucağına gitti,diğerlerimiz ise çil yavrusu gibi dağıldı.bu durumdan en çok mutlu olanlar 1-hamdi topçu 2-atilay ayçin. neden biz bir araya gelip birbirimize destek olamıyoruz?neden bir dernek-vakıf kurup daha güçlü hareket etmiyoruz?burada inanın bizim de suçumuz var..gelin tüm atılanlar bir olalım yeni hayatımıza birlikte yön verelim.bu haksızlığı uluslararası platforma taşıyalım.bu bize yapılanlara YETER diye haykıralım..

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nden ekrana gelen Abbas Güçlü ile Genç Bakış'a konuk olan Hamdi Topçu, THY'de yaşanan işten çıkarmalarla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

THY'nin halka açık bir şirket olduğunu belirten Topçu, şöyle konuştu:

29 Mayıs, THY'de eylem başladığı gün, çok üzüntü duyduğumuz bir gün. Çalışanlarımız tabii ki eylem yapabilir, biz buna bir kısıtlama getirmedik. Ama o gün ortada hiçbirşey yokken siz iş aksatıyorsunuz ve 100 bin kişi havaalanında kalıp mağdur oluyor, THY zarar ediyor. Buna hakkınız yok. Bizim bu eylemden 1-2 saat öncesinde haberimiz oldu. Çalışanlarımıza bu kanunsuz bir eylemdir diye bir kısa mesaj attık. Bizim bu durumda işe son verme hakkımız var ve bunu kullandık. Arkadaşlarımız da mahkemeye başvurdu. Hukuk ne takdir ederse o olacak. Benim kendi iş yerim olsa belki geri alırım. Ama THY halka açık bir şirket birçok hak sahibi var onların adına benim affetme hakkım yok. Yargının sonucunu bekleyeceğiz hukuki bir hakkımız varsa, gereği neyse kullanacağız. Biz şirket yönetiyoruz bu şirketin kuralları var. Duygusal hareket etmemiz mümkün değil.

6 BİN KİŞİYİ İŞE ALACAĞIZ

Ara eleman sıkıntısı yaşandığını açıklayan Topçu,  "Teknisyen bulamıyoruz. Beş yılda bir teknisyen yetişiyor. Yaklaşık 6 bin kişi daha işe alacağız" dedi. (Milliyet)

İŞE GERİ ALINACAKLAR MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Öbür taraf ~ 6 yıl önce
Ölmekte olan bir adam mahsun mahsun "öbür tarafa gittiğimde dünyada ne var ne yok derlerse ne diyeceğim" deyince..."Hamdi THY ye başkan oldu de, onlar dünyanın halini anlarlar..."

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HEPBİRLİKTE SUSMAYALIM... ~ 6 yıl önce
Benrcede atılan arkadaşlar bir olup hepimiz bu mücadeleyi sürdürmeliyiz.Bunlar onların yanına kalmamalı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Önemli değil... ~ 6 yıl önce
Peki onları işten atarken sözümona o hak sahiplerine sormuş muydunuz acaba???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATILAN TÜM ARKADAŞLAR ~ 6 yıl önce
hepimiz gaddarca,savunmamız bile alınmadan işten atıldık.bu avrupada veya gelişmiş hiç bir ülkede olamayacak bir durum.ama burada ben kendimizde de suç arıyorum.atılanların bir kısmı sorumlu sendikanın kucağına gitti,diğerlerimiz ise çil yavrusu gibi dağıldı.bu durumdan en çok mutlu olanlar 1-hamdi topçu 2-atilay ayçin. neden biz bir araya gelip birbirimize destek olamıyoruz?neden bir dernek-vakıf kurup daha güçlü hareket etmiyoruz?burada inanın bizim de suçumuz var..gelin tüm atılanlar bir olalım yeni hayatımıza birlikte yön verelim.bu haksızlığı uluslararası platforma taşıyalım.bu bize yapılanlara YETER diye haykıralım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000