12 Şubat 2011, Cumartesi 12:27:23

İŞ GARANTİLİ TEKNİSYEN KURSU AÇILIYOR

Nevşehir'de "İstihdam garantili uçak teknisyenliği kursu" açılacak.
  • Ben bu okuldan mezunum. Kimseye tavsiye etmem. "Ön Teknisyenlik"ten filan bahsediyor. Mezun olduğunuz gibi iş filan da hazır değil, JAR'ın sınavlarına girmeniz gerekiyor. İş garantili diye kandırıyorlar. Bizi de öyle kandırmışlardı. Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği okudum şimdi okula gittiğimde bana ilk kayıt gününde iş bulmanın ne kadar kolay olacağını anlatan hoca yüzüme bakmıyor. Yalan dolan yani. Okul bildiğiniz bir ticarethane. Yurtda girdiniz diyelim, okulun yurdundan istediğiniz zaman çıkamıyorsunuz tahhütnameyi imzalıyorsunuz çünkü. Çıksanızda para okulda kalıyor falan filan daha hangisinden bahsedeyim. Nevşehir'in insanından mı okulun daha ne gibi para tuzakları kurduğundan mı..... daimi, dilek ve eyüp kaptan duy bunu.
  • arkadaşlar ben tef elektronik öğretmenliği mezunuym ve şu anda typ eğitimindeyim. bizim hiç bir ucak geçmişimiz yok, bu işi de 6 ayda ögrenicek degiliz. zaten iş verenin böyle bi amacı da yok. sadece ucakçılığa karşı ön bilgi kazanmak için bu eğitim veriliyor bize. uygulamalı eğitimde gördüğüm ucak mezunu arkadaslar hakkaten digerlerinden farklı. bir çoğu işinin ehli olmuş, kendimi asla onlarla kıyaslamıyorum. zaten 6 ay sonunda teknisyen yardımcısı gibi bişey oluyoruz biz. bir çoğumuz yabancı dil konusunda belli bir seviyedeyiz yani boş insanlar degiliz. sonucta sektörde böyle bi açık var ve bu sektör dısındaki kişilerden de sağlanmaya calışılıyor. ucak mezunu arkadasların bizi işlerini ellerinden alıyor gibi görmemesi lazım. saygılar
  • uçak teknisyenlerine çamur atacağın vakti türkçeni -ingilizceden bahsetmiyorum bile-geliştirmek için kullansan senin için çok daha hayırlı olur.
  • bende meslek lisesi motor bölümü mezunuyum hayatım boyunca hevesim tamir bakım onarım yönünde uçak bakım teknisyenliğine merak salalı çok olmadı ama beni bu iş çekiyo çekiyo ama izmitte oturuyoru7m ben bu eğitimi nevşehirde nasıl alabilirim evliyim işsizim ben nevşehire nasıl geleyim tabi bende inanıyorum ki bu iş gönül işi iş olsun diye değil hem iş hem hobi gibi yapmak lazım ki bu işin ucunda kaç can tehlikeye giriyo belli değil

Kapadokya Meslek Yüksekokulu'undan yapılan yazılı açıklamada, İŞKUR Nevşehir İl Müdürlüğü, THY Teknik A.Ş, THY AO Eğitim Başkanlığı ve Kapadokya Meslek Yüksekokulu işbirliği ile havacılık sektörünün ihtiyaçlarına yönelik ikinci "Teknisyen Ön Eğitim Programı" kayıtlarının başladığı ifade edildi.

EASA kurallarıyla uyumlu bu program kapsamında, başvuru yapan teknisyen adaylarının, yapılacak değerlendirmenin ardından THY Teknik A.Ş'de yürütülen çalışmalarda doğrudan yer alabilecek yetkinlik düzeyine gelecek şekilde 6 ay süreyle eğitimden geçirileceği belirtilen açıklamada, "Eğitimlerin teorik bölümü Nevşehir'de Kapadokya Meslek Yüksekokulu'nda, uygulama bölümü ise İstanbul'da THY Teknik A.Ş. atölyelerinde yapılacaktır. Havacılık sektöründe geçerli dilin İngilizce olması nedeniyle programda ayrıca adayların iyi derecede İngilizce okuma/anlama yeterliliği kazanmaları sağlanacaktır" denildi.

Açıklamada, yazılı ve sözlü sınavlar neticesinde programa başlamaya hak kazanan adayların, program boyunca İŞKUR tarafından belirlenen oranda maddi yardım alacağı ve sosyal güvenlik kapsamında bulunacakları dile getirilerek, programı başarı ile bitiren adayların en az yüzde 50'si THY Teknik A.Ş. tarafından istihdam edileceği kaydeildi.

Kursa katılmak isteyenler, 21 Şubat Pazartesi gününe kadar başvuruda bulunabilecek. Kurs, sınav takvimi ve aranan niteliklerle ilgili "www.kapadokya.edu.tr" adresinden geniş bilgi alınabilecek.

İŞ GARANTİLİ TEKNİSYEN KURSU AÇILIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Misafir ~ 7 yıl önce
Ben bu okuldan mezunum. Kimseye tavsiye etmem. "Ön Teknisyenlik"ten filan bahsediyor. Mezun olduğunuz gibi iş filan da hazır değil, JAR'ın sınavlarına girmeniz gerekiyor. İş garantili diye kandırıyorlar. Bizi de öyle kandırmışlardı. Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği okudum şimdi okula gittiğimde bana ilk kayıt gününde iş bulmanın ne kadar kolay olacağını anlatan hoca yüzüme bakmıyor. Yalan dolan yani. Okul bildiğiniz bir ticarethane. Yurtda girdiniz diyelim, okulun yurdundan istediğiniz zaman çıkamıyorsunuz tahhütnameyi imzalıyorsunuz çünkü. Çıksanızda para okulda kalıyor falan filan daha hangisinden bahsedeyim. Nevşehir'in insanından mı okulun daha ne gibi para tuzakları kurduğundan mı..... daimi, dilek ve eyüp kaptan duy bunu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
arkadaşlar ben tef elektronik öğretmenliği mezunuym ve şu anda typ eğitimindeyim. bizim hiç bir ucak geçmişimiz yok, bu işi de 6 ayda ögrenicek degiliz. zaten iş verenin böyle bi amacı da yok. sadece ucakçılığa karşı ön bilgi kazanmak için bu eğitim veriliyor bize. uygulamalı eğitimde gördüğüm ucak mezunu arkadaslar hakkaten digerlerinden farklı. bir çoğu işinin ehli olmuş, kendimi asla onlarla kıyaslamıyorum. zaten 6 ay sonunda teknisyen yardımcısı gibi bişey oluyoruz biz. bir çoğumuz yabancı dil konusunda belli bir seviyedeyiz yani boş insanlar degiliz. sonucta sektörde böyle bi açık var ve bu sektör dısındaki kişilerden de sağlanmaya calışılıyor. ucak mezunu arkadasların bizi işlerini ellerinden alıyor gibi görmemesi lazım. saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
uçak teknisyenlerine çamur atacağın vakti türkçeni -ingilizceden bahsetmiyorum bile-geliştirmek için kullansan senin için çok daha hayırlı olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bende meslek lisesi motor bölümü mezunuyum hayatım boyunca hevesim tamir bakım onarım yönünde uçak bakım teknisyenliğine merak salalı çok olmadı ama beni bu iş çekiyo çekiyo ama izmitte oturuyoru7m ben bu eğitimi nevşehirde nasıl alabilirim evliyim işsizim ben nevşehire nasıl geleyim tabi bende inanıyorum ki bu iş gönül işi iş olsun diye değil hem iş hem hobi gibi yapmak lazım ki bu işin ucunda kaç can tehlikeye giriyo belli değil

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000