30 Nisan 2017, Pazar 09:37:26

İlker Aycı'dan United Ceo'suna mektup

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, son dönemde skandallarla sarsılan ve 4.5 milyar dolar değer kaybeden United Airlines’ın CEO’su Oscar Munoz’a bir mektup yazdı.
  • Kıyım yakın
  • bu kadar açık yanlış bilgi verilmez, ilk çeyrek rakamlarına yolcu sayın baya bir düştü, hala geyik yapıyorsun
  • THY katarlilara satılacak şimdilik kimseye birşey demiyorlar zaten %49 luk hisse varlık fonunda THY zararda tek kurtuluş yolu satış en kisa zamanda ortaya çıkacaktır. Çalışanlara ve yatırımcılara konuyla ilgili olarak şuan açıklama yapamazlar herşey netlik kazaninca aciklarlar.
  • Tipe bak..! gülesim geliyo yaa..

Aycı mektubunda havayolunun yaşadığı sorunlardan dolayı üzgün olduğunu ifade ederek, "Gelin sektörümüzün itibarını birlikte koruyalım. Kötü günlerde birlikte hareket edelim" dedi. Aycı, CEO’lara mektup yazmaya devam edeceğini belirtti.

Amerikan havayolu şirketi United Airlines geçtiğimiz günlerde, fazla bilet sattığı için bir yolcusunu güç kullanarak, uçaktan indirmiş ve bu görüntülerin yayınlanmasıyla kamuoyunun tepkisini çekmişti.

Bu olaydan sonra hızla değer kaybeden şirket, bu olayın ardından bir de tavşan skandalıyla gündeme geldi.

Aycı, zor zamanlarda sektör oyuncularının birbirine destek olması gerektiğini belirterek, "Dünyada sektörümüzün itibarını korumak için birlikte hareket etmemiz gerektiğini, kötü günlerde birbirimize destek olmamız gerektiğini belirttim" dedi.

ABD, geçen ay itibarıyla Türkiye’nin de içinde bulunduğu 8 ülkeden kalkan uçaklara, elektronik cihaz kısıtlaması getirmişti.

Kamuoyunda ‘laptop yasağı’ olarak bilinen uygulamanın THY’nin Amerika uçuşlarını etkilemediğini ifade eden Aycı, “Biz bu durumdan fazla etkilenmedik. Amerika uçuşlarımızı laptop yasağından ziyade, ülkenin uyguladığı göçmen politikası etkiliyor. Çünkü biz göçmenlerin en sevdiği havayoluyuz. Etnik Pazar THY’yi çok seviyor” dedi.

Aycı, totalde ise ilk çeyrek rakamlarında geçen yılın aynı dönemine göre yolcu sayılarında ciddi artış olduğunu ifade etti. 

İlker Aycı, kulislerde Orta Doğu ve Afrika ülkelerine uygulanmakta olan laptop yasağının İngiltere ve Avrupa ülkelerine de başlayacağının konuşulduğunu dile getirerek, “Beyaz Saray’a yakın kaynaklar bir süredir piyasaya, yasağın çok yakında İngiltere ve Avrupa’ya da sıçrayacağı bilgisini sızdırıyor. Eğer bu yasak Avrupa’ya da sıçrarsa, bize uygulandığında sesini çıkarmayan Avrupa, bu kez susmayacaktır. O zaman da Amerika’nın bu haksız uygulamasına karşı birlikte mücadele ederiz” şeklinde konuştu. (Akşam)

İlker Aycı'dan United Ceo'suna mektup

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

Eyy ia ~ 1 yıl önce
Kıyım yakın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ilk çeyrek ~ 1 yıl önce
bu kadar açık yanlış bilgi verilmez, ilk çeyrek rakamlarına yolcu sayın baya bir düştü, hala geyik yapıyorsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cpt ~ 1 yıl önce
THY katarlilara satılacak şimdilik kimseye birşey demiyorlar zaten %49 luk hisse varlık fonunda THY zararda tek kurtuluş yolu satış en kisa zamanda ortaya çıkacaktır. Çalışanlara ve yatırımcılara konuyla ilgili olarak şuan açıklama yapamazlar herşey netlik kazaninca aciklarlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ceosss Foss ~ 1 yıl önce
Tipe bak..! gülesim geliyo yaa..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000