07 Kasım 2017, Salı 11:38:44

İlker Aycı'dan Çıldır'daki uçuş akademisine ziyaret

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Aydın Çıldır Havalimanı’nda 2012'den itibaren faaliyet gösteren THY Uçuş Akademisi'ni (Turkish Airlines Flight Academy-TAFA) ziyaret etti.
  • Aydin akademide sikinti buyuk! Line a gonderdikleri pilotlar boyle agliyor ! Askeriyeden gelme, sifir ingilizce, 50 yasinda ve line hakkinda en ufak bilgisi olmayan , yangel yat Maas Alan ucus hocalari ve yoneticileriyle olmaz. Aydin akademi dis kapinin dis mandali! Gozden Irak olunca kontrol zorlasir! Herkes kafasina gore is yapar! Kaza Kirim da olur, pistten cikan da, kuyruk carpan da, yakin tankina yerde Carpan da! Kucuk kucuk hatalardir felaketi getiren!
  • Sevgili pilot arkadaşlar burada yazdıklarınızı aynı zamanda bu şirket ile uçan yolcular, canını sizlere emanet eden insanlar da okuyor.Milleti korkutmaya hakkınız yok.Nasıl bir ortam varsa bu kokpitte şirkette biri küfür hakaret yiyormuş biri abuk sabuk işler ile uğreşıyormuş.Herkesin aklı başka bir şirkete kaçmakta imiş.Madem durum bu kadar vahim buradan şikayetlerde bulunacağınıza sıkıntılarınızı şirket içinde kalacak şekilde yukarıya aktarın.Kol kırılır yen içinde kalır.Sorunlarınızın çözümü kamuya açık web sitelerinde haber altına yorum yapmak değildir.
  • Değerli Arkadaşım İnanç, Seni bu karede görmek çok güzel. Başarılarının devamını dilerim. SHUİ 2002
  • Siz elinizdeki pilotlari bir tutunda once..iyisi coktan uctu gitti bile..

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Aydın Çıldır Havalimanı’nda 2012'den itibaren faaliyet gösteren THY Uçuş Akademisi'ni (Turkish Airlines Flight Academy-TAFA) ziyaret etti.

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya göre, THY'nin havacılık ve uçuş eğitimi tecrübesinden güç alarak, uluslararası kalite ve emniyet standartlarında pilotaj eğitimi ve destek hizmetlerini THY ve diğer havayollarına sunmak ve seçkin havayolu pilotları yetiştirmek amacıyla kurulan akademide, 33 uçuş öğretmeni, 2 teorik ders öğretmeni, 19 idari personel, 43 Teknik A.Ş. personeli görev yapıyor.

Akademiyi gezen ve bilgi alan Aycı, öğretmen, öğrenci ve personelle yaptığı sohbette, "Eğer biz dünyanın en iyi uçağını alıp getiriyorsak, dünyanın en iyi tedarikini yapıyorsak ve şu anda da dünyanın en büyük havalimanını inşa ediyorsak, THY de Avrupa'nın en büyük havayolu unvanını hak etmiş, dünyada da en iyiler arasında parmakla gösterilen bir havayolu şirketi ise o zaman bu itibara layık bir uçuş emniyeti sağlamakla da mükellefiz. Kokpitim de benim en iyiler arasında olmak mecburiyetindedir." değerlendirmesini yaptı.

Aycı ziyarette, THY Uçuş Akademisi Müdürü Kaptan Pilot Yusuf Tuzcu eğitmenliğinde eğitim uçuşu da gerçekleştirdi.

167 öğrenciye eğitim veriliyor

Akademi, bugüne kadar 482 pilot yetiştirdi ve burada halen 167 öğrenciye eğitim veriliyor.  Kasım ayı içinde katılacak yeni filo ile öğrenci sayısının 191 olması planlanıyor.

Eğitimler, uçuş ve yer eğitimleri olarak veriliyor. Ortalama 210 saat uçuş, bin saat yer dersi eğitimi verilen akademide ders gören filolar, saat 08.30’da teorik bilgi derslerine başlıyor ve günde 6 saat ders görüyor.

Uçuş yapan filolar, gün doğumu ve gün batımı arasında sabah ve öğleden sonra iki grup olarak uçuyor.

Ana eğitim meydanı olan Çıldır'ın yanı sıra Çardak, Uşak, Isparta, Edremit, Dalaman, Milas-Bodrum, Çanakkale, Çorlu, Selçuk, Antalya ve İzmir Adnan Menderes meydanları da kullanılıyor.
 

İlker Aycı'dan Çıldır'daki uçuş akademisine ziyaret

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (42)

Yorum ~ 7 ay önce
Aydin akademide sikinti buyuk! Line a gonderdikleri pilotlar boyle agliyor ! Askeriyeden gelme, sifir ingilizce, 50 yasinda ve line hakkinda en ufak bilgisi olmayan , yangel yat Maas Alan ucus hocalari ve yoneticileriyle olmaz. Aydin akademi dis kapinin dis mandali! Gozden Irak olunca kontrol zorlasir! Herkes kafasina gore is yapar! Kaza Kirim da olur, pistten cikan da, kuyruk carpan da, yakin tankina yerde Carpan da! Kucuk kucuk hatalardir felaketi getiren!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tehlike ~ 9 ay önce
Sevgili pilot arkadaşlar burada yazdıklarınızı aynı zamanda bu şirket ile uçan yolcular, canını sizlere emanet eden insanlar da okuyor.Milleti korkutmaya hakkınız yok.Nasıl bir ortam varsa bu kokpitte şirkette biri küfür hakaret yiyormuş biri abuk sabuk işler ile uğreşıyormuş.Herkesin aklı başka bir şirkete kaçmakta imiş.Madem durum bu kadar vahim buradan şikayetlerde bulunacağınıza sıkıntılarınızı şirket içinde kalacak şekilde yukarıya aktarın.Kol kırılır yen içinde kalır.Sorunlarınızın çözümü kamuya açık web sitelerinde haber altına yorum yapmak değildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Waterwalker ~ 9 ay önce
Değerli Arkadaşım İnanç, Seni bu karede görmek çok güzel. Başarılarının devamını dilerim. SHUİ 2002

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DreamlineR ~ 9 ay önce
Siz elinizdeki pilotlari bir tutunda once..iyisi coktan uctu gitti bile..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000