09 Ağustos 2018, Perşembe 11:05:35

İlker Aycı'dan 3. havalimanı açıklaması

Türk Hava Yolları yönetim kurulu başkanı İlker Aycı, 3. havalimanına taşınma süreci ve THY'nin hedefleriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.
  • Euro artışı böyle giderse herhalde maaş alamadığımız gibi üzerine para vermek zorunda kalacağız Bu konuda yönetim kurulunda önlem alınması konusunda çalışma varmı
  • Adına torpil denen rezalet olmasa sen thy gibi bir kurumun başına gelebilir miydin?
  • Yorumsuz...
  • Bilal Erdogan Size İyi Bakıyor Maşallah Kiloo Aldıkça Aldınız İlker Bey ;) Birazda Bizleri Düşünün Derim

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, bu yılın rakamlarını ve geleceğe bakışı anlattı. İlker Aycı söze, 'Üçüncü Havalimanı değil, Birinci Havalimanı' diyerek başladı. Taşınma işlemi, 29 Ekim'den itibaren gerçekleştirilecek.

İşte İlker Aycı'nın konuşmalarından satır başları:

İlker Aycı: "THY en büyük üçüncü hava kargo şirketi olma yolunda"

Metro açılınca 26 dakikada şehir merkezine ulaşılacak. THY'nin faaliyet kârı 158 milyon dolara ulaştı. Birim gelir yüzde 11,7 arttı. Geçen yıla göre THY yolcu sayısını yüzde 17,4 yükseltti. THY tarihinin en yüksek doluluğuna ulaşıldı: Yüzde 80,4 THY Kargo, dünyanın en büyük üçüncü kargo havayolu olma yolunda. Filo yakın gelecekte 500 uçağa ulaşacak.

Yeni Havalimanı'na geçişle birlikte havacılık tarihinin en büyük göçü başlayacak. Toplam 15 bin yer aracı taşınacak. Bir push-back aracının ağırlığı tam 44 ton. Taşınma operasyonunda 15 bin tır kullanacağız. THY'nin yeni havalimanında 10 bin metre karelik bir özel yolcu salonu (lounge) olacak. THY Yönetim Kurulu Başkanı olarak ikram ortağımız Do&Co'ya da teşekkür ediyorum. THY olarak 664 bin metre kare alana sahip olacağız. 33 bin THY personeli yeni havalimanına geçecek. 40 bin araçlık otopark olacak.

İstanbul'un fethi gibi

Taşınma operasyonu yaklaşık 45 saat sürecek. Karadan taşınma aynı 1453'teki İstanbul'un fethinde gemilerin karadan Haliç'e indirilmesi gibi olacak.

İlk uçuş

İstanbul Yeni Havalimanı'ndan ilk uçuş 31 Ekim 2018 saat 14:00'da İstanbul'dan Ankara'ya yapılacak. İlk dış hat uçuşları KKTC ve Azerbaycan'a gerçekleştirilecek.

İlker Aycı'dan 3. havalimanı açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Sn Aycı ~ 10 gün önce
Euro artışı böyle giderse herhalde maaş alamadığımız gibi üzerine para vermek zorunda kalacağız Bu konuda yönetim kurulunda önlem alınması konusunda çalışma varmı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Torpilli ilker ~ 10 gün önce
Adına torpil denen rezalet olmasa sen thy gibi bir kurumun başına gelebilir miydin?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumsuz ~ 11 gün önce
Yorumsuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taşeron ~ 11 gün önce
Bilal Erdogan Size İyi Bakıyor Maşallah Kiloo Aldıkça Aldınız İlker Bey ;) Birazda Bizleri Düşünün Derim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000