17 Mayıs 2018, Perşembe 22:08:44

İlker Aycı Hizmet İhracatçıları Birliği’nin ilk başkanı oldu

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı Hizmet İhracatçıları Birliği’nin ilk başkanı oldu.
  • Adam hizmet sektoru ile dovız yukselisini durdurabilecegini zannediyor. esas mesele enerji alım satımı. ama bu kadar akıl. yapıcak bisi yok. ulkenin ortalama insanlari ortalama cozumleri. neyse bu baskanlıktandanda gelsin paralar.
  • Muharrem ayı yaklaşıyor hizmetçiler.
  • Hizmet mi ? Hâlâ mı Maklube
  • o zaman sende sn cumhurbaşkanı ve merkez başkanı ile yapılan toplntılara katıl! sen esas kur yükselişi nedneiyle oluşan zararı engelle!

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı Hizmet İhracatçıları Birliği’nin ilk başkanı oldu. Hizmet İhracatçıları Birliği Başkanı İlker Aycı açıklamasında; "Dövizdeki yükselişi durdurmak için ihracatı artıracağız. Bunun için hizmet ihracatçıları olarak bütün pazarlarda olacağız" dedi.

​Yazılım, turizm, yurt dışı müteahhitlik, yük ve yolcu taşımacılığı, dizi-film, sağlık, danışmanlık gibi hizmet alanlarında ihracat yapan firmaları bir çatı altında toplayan Hizmet İhracatçıları Birliği’nin ilk genel kurulu gerçekleştirildi. Dış Ticaret Kompleksi’nde yapılan ve tek liste ile gidilen seçime birliğe üye 221 firmanın 168’i katıldı. Üyelerin 153’ünün oyunu alan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı Hizmet İhracatçıları Birliği’nin ilk başkanı oldu. Birliğin Başkan Yardımcılığına ise Özak Global Holding ve Aktay Otel İşletmeleri Başkanı Ahmet Akbalık seçildi.

Yeni birliğin Yönetim Kurulu ise; Türk Hava Yolları, Aktay Otelcilik İşletmeleri, Netlog Lojistik, Netaş Telekomünikasyon, Medipolitan Sağlık ve Eğitim Hizmetleri, Med Yapım Televizyon ve Filmcilik, TAV İstanbul Terminal İşletmeciliği, Havaalanları Yer Hizmetleri, Kazova Yapı İnşaat Sanayi ve Dış Ticaret, İstanbul Aydın Üniversitesi, Ortech Marine firmalarından oluştu.

Seçimin ardından bir konuşma yapan Hizmet İhracatçıları Birliği Başkanı İlker Aycı, artık konuşma değil iş yapma zamanı olduğunu belirtti. Omuz omuza vererek sektörün sorunlarını Ankara ile birlikte çözümler üreteceklerini ve birliğin ortak strateji belgesini oluşturacaklarını vurgulayan İlker Aycı, “Dövizdeki yükselişi durdurmak için ihracatı artıracağız. Bunun için hizmet ihracatçıları olarak bütün pazarlarda olacağız” ifadelerini kullandı.

Genel Kurulun açılışında konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ise hizmet ihracatında Türkiye için büyük fırsatlar olduğunu kaydetti. Büyükekşi, "Yeni yönetim, yeni fırsatlar, yeni pazarlar bularak Türkiye’nin hizmet sektörünü daha ileri taşıyacaktır." ifadelerini kullandı.

İlker Aycı Hizmet İhracatçıları Birliği’nin ilk başkanı oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

MahmudTeknisyen ~ 3 ay önce
Adam hizmet sektoru ile dovız yukselisini durdurabilecegini zannediyor. esas mesele enerji alım satımı. ama bu kadar akıl. yapıcak bisi yok. ulkenin ortalama insanlari ortalama cozumleri. neyse bu baskanlıktandanda gelsin paralar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TKTÜRK ~ 3 ay önce
Muharrem ayı yaklaşıyor hizmetçiler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PC750 ~ 3 ay önce
Hizmet mi ? Hâlâ mı Maklube

Yanıtla

Kalan karakter 1000
toplantı ~ 3 ay önce
o zaman sende sn cumhurbaşkanı ve merkez başkanı ile yapılan toplntılara katıl! sen esas kur yükselişi nedneiyle oluşan zararı engelle!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000