20 Şubat 2011, Pazar 09:21:50

İLK THY UÇAĞI HAVALANDI

Libya'da yaşanan olaylar nedeniyle zor durumda olan Türk vatandaşlarını tahliye etmek için ilk uçak havalandı.
  • ORADA MAHSUR KALAN INSANIMIZIN CAN GUVENLIGI SENIN KARINDAN COK MU DEGERLI KUCUK BEYINLI INSAN OLMAYIN.
  • dem vuranlar,chp mantığından öte değildir!!! Thy'ye bir eleştiri gelmiş (belki zamanı değil) ama bir hisse sahibi veya vatandaş, soru sormuş. Ne yani soru sorma hakkı yok mu?! THY sosyal yardımlaşma kurmumu zannediliyor! Burası bir şirket ve her devlet malı gibi milyonlarca ortağı olan bir şirket. sapla,samanı karıştırmamak lazım!!! Bir yorum ile ne insanlık bırakmışsınız,ne vicdansızlık.
  • bu gibi durumlar , uluslararası literatürde " fors majör" denilen bir kavramdır. varsa ve müsaitse milli havayolu , yoksa özel havayolu , o da yoksa diğer ülkelerden kiralanan uçaklar tahliye yapar. operasyon zamana karşı olduğu için , ödeme için agreman verilir ve 2. plandadır.
  • bilet parası nerde diyen arkadaşa herkes yüklenmeye başlamış.iyi güzel ailemiz vatandaşlarımız kurtuldular.bizler için de önemli olan bu.ama şirketin sahibi biz değiliz.ortakların içinde israillisi de var kanadalısı da var(hemde %30). onlara ne sizin ailenizden veya vatandaşınızdan.adam ticaretine bakar.nerde bunun parası derse "herşey para değil" mi diyeceksiniz.olayları çok boyutlu değerlendirin.dünyanın merkezi siz değilsiniz.

Libya'da bulunan Türklerin tahliyesi için Türk Hava Yolları’ndan kiralanan iki uçaktan ilki Libyalı yetkililerden alınan özel izinle yaklaşık 13 saat gecikmeli olarak 07:30 sularında havalandı.

Edinilen bilgiye göre; THY tarafından gönderilen Airbus A330 tipi uçağın 281 yolcu kapasiteli olduğu, gönderilen ekibin de iki pilot ile sekiz kişilik kabin memurundan oluştuğu öğrenildi.

Dışişleri Bakanlığı tarafından dün tahsis edilen uçaklardan Atatürk Havalimanı’ndan Bingazi’ye uçan ilk uçağın ardından ikinci bir uçağında bugün Libya'ya gönderilmesi bekleniyor.

İLK THY UÇAĞI HAVALANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 7 yıl önce
ORADA MAHSUR KALAN INSANIMIZIN CAN GUVENLIGI SENIN KARINDAN COK MU DEGERLI KUCUK BEYINLI INSAN OLMAYIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
dem vuranlar,chp mantığından öte değildir!!! Thy'ye bir eleştiri gelmiş (belki zamanı değil) ama bir hisse sahibi veya vatandaş, soru sormuş. Ne yani soru sorma hakkı yok mu?! THY sosyal yardımlaşma kurmumu zannediliyor! Burası bir şirket ve her devlet malı gibi milyonlarca ortağı olan bir şirket. sapla,samanı karıştırmamak lazım!!! Bir yorum ile ne insanlık bırakmışsınız,ne vicdansızlık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bu gibi durumlar , uluslararası literatürde " fors majör" denilen bir kavramdır. varsa ve müsaitse milli havayolu , yoksa özel havayolu , o da yoksa diğer ülkelerden kiralanan uçaklar tahliye yapar. operasyon zamana karşı olduğu için , ödeme için agreman verilir ve 2. plandadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bilet parası nerde diyen arkadaşa herkes yüklenmeye başlamış.iyi güzel ailemiz vatandaşlarımız kurtuldular.bizler için de önemli olan bu.ama şirketin sahibi biz değiliz.ortakların içinde israillisi de var kanadalısı da var(hemde %30). onlara ne sizin ailenizden veya vatandaşınızdan.adam ticaretine bakar.nerde bunun parası derse "herşey para değil" mi diyeceksiniz.olayları çok boyutlu değerlendirin.dünyanın merkezi siz değilsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000