19 Mayıs 2012, Cumartesi 08:42:59

İLK DİPLOMALI HOSTESLER YEMİN ETTİ

Kapadokya Meslek Yüksekokulu, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ilk mezunlarını verdi.
  • Bende bu meslegi asagilaynlari asgiliyorum. Soruyrm onlara siz kmsiniz. Daha iki kelimeyi bile dgru yazamamisken boyunuzdan buyuk laflar etmeyin lutfen bu bize hakaret oluyor. Bnce hosteslik.gayet gzl haavali ve sosyal bir is bnde insallh olurum.
  • arkadaşlar bende kapodokya meslek yüksekokulu hosteslik istiyorum mezun olan arkadaşlar iş bulabildimi sizce okulun eğitimi nasıl kısaca bilgi verirseniz cok iyi olur :)
  • bölümün gerçekten iş garantisi var mı ve yeni işe başlayanlar ne kadar maaş alıyorlar?
  • bende bu okula başvuruda bulundum ve mülakata çagırdım bu okulda okuyanlardan öneri alırsam cok sewinirim gercektende garantili mi direk ucusa basladınız mı yada tekrar egitim mi alıyosunuz sadece zaman kaybımı yorumlarınızı okuyunca kafam biraz karıstı :(

Kapadokya Meslek Yüksekokulu, Mustafapaşa yerleşkesi eski ilkokul binasında gerçekleştirilen mezuniyet töreni; devlet erkânı, yerel yönetim birimleri, çeşitli sivil toplum kuruluşları, sektör temsilcileri, mezun öğrenciler ve velilerin katılımıyla kutlandı.

Törene Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Kalkınma Bakanlığı Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürü Nahit Bingöl,  SHGM Genel Müdür Yardımcısı Bahri Kesici, THY AO Eğitim Başkanı Prof. Dr. Şahin Karasar, Kapadokya MYO öğretim elemanları, öğrencileri, veliler ve basın mensupları katıldı.

Törende İstiklal Marşı'nın okunması ve Yüksekokul Müdürü Funda Aktan'ın program açılış konuşmasının ardından KYO Mütevelli Heyet Başkanı Alev Alatlı, Öğrenci Konseyi Başkanı Mustafa Carus, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş günün anlam ve önemine dair yaptıkları konuşmalarda mezun öğrencileri tebrik edip iş hayatlarında başarı dileklerini ilettiler.

Törenin öğrencilere yönelik kısmı iki bölümde gerçekleşti. İlk bölümde yüksekokulun dereceye giren ilk üç öğrencisine ahilik geleneklerine göre şed kuşatıldı.

Dereceye giren öğrencilerden;

• Okul birincisine ödülünü yüksekokul Mütevelli Heyeti Başkanı Alev Alatlı ve Vali Abdurrahman Savaş,

• Okul ikincisine ödülünü SHGM Genel Müdür Yardımcısı Bahri Kesici,

• Okul üçüncüsüne ise THY AO Eğitim Başkanı Prof. Dr. Şahin Karasar takdim etti.

İkinci bölümde ise, bu programlardan mezun olan öğrencilerin diploma seremonileri gerçekleştirildi.

İşte bu sene mezun veren programlar;

• Aşçılık
• Atçılık ve Antrenörlüğü
• Bankacılık ve Sigortacılık
• İnternet ve Ağ Teknolojileri
• Mimari Restorasyon
• Organik Tarım
• Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği
• Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (İngilizce)
• Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri
• Turist Rehberliği
• Uçak Teknolojisi
• Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik

Okullu Hostesler Göreve Hazır

2010 yılında THY AO’nun istihdam garantisi ile açılan ve ilk mezunlarını bu yıl veren Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (Hosteslik) programı mezunları, törende büyük coşku yaşadılar. Tören alanına üniformaları ile gelen öğrenciler, mesleğe hazır olduklarının mesajını da vermiş oldular.

Program birincisine ödülünü THY Havacılık Akademisi Başkanı Prof. Dr. Şahin Karasar takdim ederken, mezuniyet belgelerini Kapadokya Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Programları Koordinatörü Ahmet Tezman ile program öğretim görevlileri Serpil Çakıcı ve Serpil Özyazar öğrencileri ayrı ayrı tebrik ederek takdim ettiler.

Mezunların kuşak bağlama töreni ise, program öğretim görevlisi Esma Cantürk tarafından gerçekleştirildi.

Tören sonunda öğrenciler toplu olarak meslek yemini ederken, tören alanında bulunan herkes tarafından ayakta alkışlandılar.

İLK DİPLOMALI HOSTESLER YEMİN ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (47)

gituot ~ 5 yıl önce
Bende bu meslegi asagilaynlari asgiliyorum. Soruyrm onlara siz kmsiniz. Daha iki kelimeyi bile dgru yazamamisken boyunuzdan buyuk laflar etmeyin lutfen bu bize hakaret oluyor. Bnce hosteslik.gayet gzl haavali ve sosyal bir is bnde insallh olurum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mezun olan arkadaşlar ... ~ 5 yıl önce
arkadaşlar bende kapodokya meslek yüksekokulu hosteslik istiyorum mezun olan arkadaşlar iş bulabildimi sizce okulun eğitimi nasıl kısaca bilgi verirseniz cok iyi olur :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ayça ~ 6 yıl önce
bölümün gerçekten iş garantisi var mı ve yeni işe başlayanlar ne kadar maaş alıyorlar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adayy ~ 6 yıl önce
bende bu okula başvuruda bulundum ve mülakata çagırdım bu okulda okuyanlardan öneri alırsam cok sewinirim gercektende garantili mi direk ucusa basladınız mı yada tekrar egitim mi alıyosunuz sadece zaman kaybımı yorumlarınızı okuyunca kafam biraz karıstı :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000