11 Mart 2013, Pazartesi 15:36:58

İKİ KRİTİK BENZERLİK ÖLÜME GÖTÜRDÜ

Japonya’nın Osaka kentinde ölen THY Kabin Amiri Sema Müstecaplıoğlu’nun kalp krizinden değil beyin kanaması geçirdiği için hayatını kaybettiği anlaşıldı.
  • ONCELIKLE KARTAL BEY IN YORUMUNA KATILIYORUM. KABIN MEMURLARI OLSUN PILOTLAR OLSUN SIRKETLERI ICIN ONLAR SADECE SOMURULECK ELEMANLAR INSAN YERINE KOYULMUYRLAR.HAKLARI KISITLANIYOR DEVAMLI ,KOLE GIBILER.SOSYAL GUVENLIKTE ONLAR ICIN ACIKLAR MEVCUT ORADA BILE INSAN YERINE KOYULMUYORLR ISLERI "RISKSIZ" STATUSUNDE YANI IS GRUPLARI 15-A1.BU YUZDEN YASALAR KARSISINDA HER KOSULDA HAKSIZLAR.SENDIKALARI BUNU YILLARDIR BILIYOR ANCAK ONLARINDA BUNU DUZeELTMEK ISLERINE GELMIYOR BELKI
  • ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUM.BENİM DE EŞİM AMİR KADROSUNDA GÖREV YAPTI SIKINTILARI BİLİYORUM.ANLAYAMADIĞIM CEVABINI BULAMADAĞIM BİR OLAY VAR.BUNU SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTERİM.BUGÜN MADEN İŞÇİLERİNDEN TUTUN ŞÖFÖR KADROSUNA KADAR HEPSİNİN SGK DA RİSK GURUBU VAR AMA UÇUŞ PERSONELİ NİN RİSK GURUBU 1 (BİR)YANİ NORMAL BİR İŞTE ÇALIŞAN KİŞİ GİBİ YIPRANMA VERİLMİYOR SADECE EMEKLİ OLUNDUĞUNDA BİR EVRAK ALARAK SGK YA MÜRAACATTA MAAŞ FARKLILAŞIYOR.HALBUKİ RİSK GURUBU 3 OLSA HERKES TAZMİNATTAN TUTUN EMEKLİLİK YAŞINA KADAR HERŞEY FARKLILAŞIYOR.ARAŞTIRMANIZI ÖNERİRİM.
  • Burada konu ile alakalı DOKTOR'ların yorum yapabilmeleri için öncelikle UÇUŞ HEKİMİ olmaları gerekliliğini hatırlatmak istiyorum. Zira bir uçuş personelinin durumu ile alakalı doğru yorumu sadece uçuş hekimleri yapabilir...
  • Bilip bilmeyen herkes yorum yapmasın artık.Biz neyin ne olduğunu bilyoruz.Bir arkadaşımız vefat etti konuyu saptırmayın başka şeylerle bilhassa şu doktor rumuzlu.Biraz vicdanınız olsun ya..Biz sadece olabilir şeyler hakkında yorum yapıyoruz.Yorgunluğunda etkisi olabilir diyoruz.Dedik olay oldu.Biraz elinizi vicdanınıza koyun ve öyle yazın buraya...Birazda EMPATİ YAPIN!

AirportHaber, Türk Hava Yolları’nda kabin amiri olarak görev yapan Sema Müstecaplıoğlu’nun ölümü ile ilgili önemli bir ayrıntıya ulaştı.

Osaka’da uçuş sonrası istirahat ettiği sırada otelde yaşamını yitiren Müstecaplıoğlu’nun kalp krizi geçirdiğine ilişkin bilgilerin gerçeği yansıtmadığı, 45 yaşındaki deneyimli kabin amirinin beyin kanaması geçirdiği kaydedildi. Japonya’nın Osaka kentinde Türkiye’ye gönderilmek için cenaze işlemleri devam ederken Müstecaplıoğlu’nun ani ölümü ile yıllar önce yaşanan bir başka olay arasındaki benzerlik dikkat çekti.

ÖLÜMDE İKİ KRİTİK BENZERLİK

2007 yılında yine THY’de görev yapan 37 yaşındaki kabin memuru Ömür Günay,  Helsinki- İstanbul seferi sırasında beyin kanaması geçirmiş  İstanbul’da 6 gün boyunca komada kalan genç kabin memuru kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti. 

Her iki kabin memurunun ölümü arasındaki bir başka benzerlik ise kabin memurlarının izin dönüşünde yaşamlarını yitirmeleriydi. Doğum izninden dönen Ömür Günay gibi Sema Müstecaplıoğlu da yıllık izin dönüşü yaşamını kaybetti.

Her iki kabin görevlisinin de beyin kanamasından dolayı hayatını kaybetmesi uçuş ekiplerinin aşırı yoğun uçuş performansı ve dolayısıyla aşırı yorgunluk konusunu gündeme getirdi. Bilindiği gibi Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü,  bir süre önce 8 saati aşan ER uçuşlarda kabin ekiplerinin dinlenme sürelerini dönüş meydanında 24 saate düşürmüştü.

 ©AirportHaber.com ÖZEL 

İKİ KRİTİK BENZERLİK ÖLÜME GÖTÜRDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (85)

SERIF DOGAN ~ 5 yıl önce
ONCELIKLE KARTAL BEY IN YORUMUNA KATILIYORUM. KABIN MEMURLARI OLSUN PILOTLAR OLSUN SIRKETLERI ICIN ONLAR SADECE SOMURULECK ELEMANLAR INSAN YERINE KOYULMUYRLAR.HAKLARI KISITLANIYOR DEVAMLI ,KOLE GIBILER.SOSYAL GUVENLIKTE ONLAR ICIN ACIKLAR MEVCUT ORADA BILE INSAN YERINE KOYULMUYORLR ISLERI "RISKSIZ" STATUSUNDE YANI IS GRUPLARI 15-A1.BU YUZDEN YASALAR KARSISINDA HER KOSULDA HAKSIZLAR.SENDIKALARI BUNU YILLARDIR BILIYOR ANCAK ONLARINDA BUNU DUZeELTMEK ISLERINE GELMIYOR BELKI

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KARTAL ~ 5 yıl önce
ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUM.BENİM DE EŞİM AMİR KADROSUNDA GÖREV YAPTI SIKINTILARI BİLİYORUM.ANLAYAMADIĞIM CEVABINI BULAMADAĞIM BİR OLAY VAR.BUNU SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTERİM.BUGÜN MADEN İŞÇİLERİNDEN TUTUN ŞÖFÖR KADROSUNA KADAR HEPSİNİN SGK DA RİSK GURUBU VAR AMA UÇUŞ PERSONELİ NİN RİSK GURUBU 1 (BİR)YANİ NORMAL BİR İŞTE ÇALIŞAN KİŞİ GİBİ YIPRANMA VERİLMİYOR SADECE EMEKLİ OLUNDUĞUNDA BİR EVRAK ALARAK SGK YA MÜRAACATTA MAAŞ FARKLILAŞIYOR.HALBUKİ RİSK GURUBU 3 OLSA HERKES TAZMİNATTAN TUTUN EMEKLİLİK YAŞINA KADAR HERŞEY FARKLILAŞIYOR.ARAŞTIRMANIZI ÖNERİRİM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
km ~ 5 yıl önce
Burada konu ile alakalı DOKTOR'ların yorum yapabilmeleri için öncelikle UÇUŞ HEKİMİ olmaları gerekliliğini hatırlatmak istiyorum. Zira bir uçuş personelinin durumu ile alakalı doğru yorumu sadece uçuş hekimleri yapabilir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
km'ye ~ 5 yıl önce
öncelikle başsağlığı dilerim elbette, bilmediğim için soruyorum, aile hekimliği vardır, işyeri veya uçuş hekimliği gibi tıp ta bir branş varmıdır yani dr ların uzmanlaştığı bir alan yoksa sonradan böyle bir ihtisaslaşma nasıl oluyor tus olmadan ayrı bir işlemi varmıdır bu yetkilendirme bakanlık tarafından mı yapılır sonradan oluyorsa hangi branşlardan alınırlar, teşekkürler.
Hayret ya.. ~ 5 yıl önce
Bilip bilmeyen herkes yorum yapmasın artık.Biz neyin ne olduğunu bilyoruz.Bir arkadaşımız vefat etti konuyu saptırmayın başka şeylerle bilhassa şu doktor rumuzlu.Biraz vicdanınız olsun ya..Biz sadece olabilir şeyler hakkında yorum yapıyoruz.Yorgunluğunda etkisi olabilir diyoruz.Dedik olay oldu.Biraz elinizi vicdanınıza koyun ve öyle yazın buraya...Birazda EMPATİ YAPIN!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000