11 Şubat 2013, Pazartesi 10:09:01

"İÇ HATLARDA ALKOL KALKTI KABİN GÖREVLİSİ BİLMİYOR"

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Vahap Munyar'ın "Uçağa alkollü içki yüklemeyi unutmuşlar" başlığıyla kaleme aldığı yazının ardından tartışmalar büyüyor. Türk Hava Yolları konuyla ilgili sessizliğini koruyor. Munyar, bugün de okuyucularından gelen mesajları yayınladı. İşte o yazı...
  • Bende içiyorum ama yanımdaki insanlar içtiği takdirde çünkü her insan özgür ama başkasını rahatsız etmediği sürece..Ama evimde ve içki içilen mekanlarda kimse içki içmeme karışamaz.İçki bazı uçuşlarda yasaklandıysa ne olmuş beğenmiyorsanız başka firmayla uçun başka hayayolumu yok memlekette bir sürü problem varken uğraştığınız şeylere bak.
  • Bu daha olmadı ama yakında olur.
  • zaten uçakta alkol verilmesi saçmalığın danıskası; uçağa binerken suya, tırnak çakısına bile güvenlik adına müsade edilmezken, insanı saldırgan hayvana çeviren alkole neden göz yumulur anlamış değilim....
  • Ben olayin alkol veya yemek kisminda degilim. Olaya ekonomik olarak bakiyorum. VE eger THY giderlerini kismak istiyorsa oncelikle miletvekili, milletvekili esi, eski bakan, eski baskan gibi hayati sadece unvan almak olarak goren insanlara bedava upgrade yapmasin. Once vergi mukelleflerinin verdigi paralarin sirf keyif uguruna harcanmasi engellensin, daha sonra ilgi olmayan hatlarda ikramlar gozden gecirilsin. Bedavaya ucan bu insanlarin gonulleri hos tutulsun, ucaklar bekletilsin daha sonra para vererek ucan yolcu ister icecek ister yer servisi konusunda magdur edilsin. Kultur yozlasmasindan baska bir sey degildir bu.

TürkHava Yolları’nın (THY) İstanbul-Kayseri seferinde tanık olduğum alkollü içki konusunu cumartesi günü Hürriyet İnternet’e, “Uçağa alkollü içki yüklemeyi unutmuşlar” başlığıyla yazdım. O yazıma gelen bazı mesajlar şöyle:

· Afganistan’da yaşayan, Alman medyasına çalışan bir gazeteciyim. İki hafta önce THY’nin Kabil-İstanbul uçağına bindim. İçki sordum, “Afgan Hükümeti izin vermediği için alkollü içki yüklenmiyor” yanıtı aldım. Oysa Afgan Hükümeti, yabancıların bir şişe alkollü içkiyi ülkeye sokmasına müsade ediyor.

· THY’nin Libya seferlerinde ocak ayı başından itibaren alkollü içki kalktı. Kabin görevlileri bu durumu, “Libya makamları izin vermiyor” şeklinde açıklıyor. Erbil seferlerinde de alkollü içki kalktı.

· 3 gün önce İstanbul’dan Karaçi’ye (Pakistan) uçtum. Uçakta içki istedim. Kabin görevlileri, “Alkollü içki servisimiz yok” yanıtı verdi.

Bir de THY’de görevli okurumdan mesaj var:

- THY’de uçuş koordinasyonluğu yapıyorum. Yurtiçi seferlerde alkollü içkiyi durdurdu. Kabin görevlilerinin bunu bilmemesine şaşırdım.

Bu arada ünlü popçu Demet Akalın THY ile İstanbul-Adana seferinde içki servisinin yapılmadığını ve uçaktaki bazı turistlerin duruma isyan ettiğini tweet attı.

"İÇ HATLARDA ALKOL KALKTI KABİN GÖREVLİSİ BİLMİYOR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (57)

mason ~ 5 yıl önce
Bende içiyorum ama yanımdaki insanlar içtiği takdirde çünkü her insan özgür ama başkasını rahatsız etmediği sürece..Ama evimde ve içki içilen mekanlarda kimse içki içmeme karışamaz.İçki bazı uçuşlarda yasaklandıysa ne olmuş beğenmiyorsanız başka firmayla uçun başka hayayolumu yok memlekette bir sürü problem varken uğraştığınız şeylere bak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Henüz değil ~ 5 yıl önce
Bu daha olmadı ama yakında olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
emin alagöz ~ 5 yıl önce
zaten uçakta alkol verilmesi saçmalığın danıskası; uçağa binerken suya, tırnak çakısına bile güvenlik adına müsade edilmezken, insanı saldırgan hayvana çeviren alkole neden göz yumulur anlamış değilim....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Animal ~ 5 yıl önce
Saldiracak hayvanin alkole ihtiyaci olmaz
nası yani ~ 5 yıl önce
alkollü yolcu saldırınca,alkolü yasaklarsan,,, alkolsüz yolcu ekibe saldırdıgında uçaklara yolcu alımını mı durduracaksın ?
kaiserbun ~ 5 yıl önce
Ben olayin alkol veya yemek kisminda degilim. Olaya ekonomik olarak bakiyorum. VE eger THY giderlerini kismak istiyorsa oncelikle miletvekili, milletvekili esi, eski bakan, eski baskan gibi hayati sadece unvan almak olarak goren insanlara bedava upgrade yapmasin. Once vergi mukelleflerinin verdigi paralarin sirf keyif uguruna harcanmasi engellensin, daha sonra ilgi olmayan hatlarda ikramlar gozden gecirilsin. Bedavaya ucan bu insanlarin gonulleri hos tutulsun, ucaklar bekletilsin daha sonra para vererek ucan yolcu ister icecek ister yer servisi konusunda magdur edilsin. Kultur yozlasmasindan baska bir sey degildir bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000