03 Mart 2009, Salı 08:59:55

Hollanda'dan jet açıklama

Hollandalı yetkililer, düşen uçağa “Yardım geç geldi” iddiaları üzerine bir açıklama yaptı. Buna göre, uçağın düşmesinin ardından ilk ambulans olay yerine 6 dakika sonra ulaştı
  • Beyler birbirimizi suçlayıp karalamayalım.Yorumlara bakıyorumda sanki uçağı bir taraf düşürmüş gibi karşı taraftan suçlamalar var.Havacılık uluslar üstü bir kuruluştur,farzedinki hollanda nın bir uçağı burada düştü biz elimizden geleninin en iyisini yapmaya çalışmayacakmıyız.İnanıyorumki hollanda lılar da ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmışlardır.Suçlamalara bakıyorumda insanlar birbirlerini vatan haini ilan etmeye kadar gitmiş.Tamam acımız çok büyük ama bu suçlamalarda ayıp.Ölülerimize rahmet kalanlarımıza başsağlığı dileyeceğimize birbirimize düşmüşüz.Bu bir kazadır bu güne kadsar nasıl olduysa temenni etmiyoruz ama bundan sonra da olacaktır.Önemli olan bu kazadan ders çıkartıp bundan sonra bu tür kazalara mahal vermeyelim.
  • senin gibileri taksımde sallandrmak lazım ...kimliğine yazık baska bısıy demıyorum sana
  • Su insalik dersi veren arkadasa bak havaciliktan ilgilenmiyorsak veya ilgilenmiyorsak biz bu isi biliyoruz,bilmiyoruz anlamina mi geliyor? Havacilikla ugrasan bu isi bilmiyen bir suru insan saya bilirim!!! Ulkemizide satabilecegimizi soyluyen sahis sen biliyormusun benim ve yurt disinda yasayan insanlarin senin dogmamis cocuguna bile doviz getirmek icin ugrastigini sen biliyormusun yuzlerce turisleri benim dedigin vatan icin ve vatanini satarsin dedigin hain ilan ettigin insanlarin cabaladigini bilmezsin tabi turisler turkiyeyi ve turk erkegini cok seviyorlar diyeceksin herhalde kazin ayagi oyle olmadigini gorelim insanlari suclamadan on yargilari kaldiralim insallah senin dedigin gibi olur THY ekibinde ve turk halkina bas sagligi dilerim.
  • hadi bakalim..kaybeden bu bahsi fenerli olsun..

Amsterdam’da düşen THY uçağıyla ilgili haberler Hollanda basınında dün de yer bulurken, “Yardım geç geldi” iddiaları da resmi açıklamayla yanıtlandı. Haarlemmermeer Belediye Başkan Yardımcısı Michel Bezuijen’in yaptığı açıklamaya göre uçağın düşmesinin ardından ilk ambulans olay yerine 6 dakika sonra ulaştı. Bezuijen’in yaralılara geç müdahale edildiği iddialarına karşı yaptığı açıklama şöyle:

“THY uçağı, 10.27’de düştü. 10.30’da yani 3 dakika sonra bir sürücü ‘112’ acil çağrı merkezini arayarak uçağın düştüğünü bildirdi. 10.31’de yetkililer uyarıldı ve 10.32’de ambulanslara haber verildi. Tesadüfen oradan geçen bir ambulans 10.33’te ilk olarak olay yerine vardı. 10.35’te tüm bölgelere haber verilerek alarm durumuna geçildi. 10.40’ta altı ambulans uçağın yanına vardı. 10.49’da tüm sağlık ekipleri yaralılara müdahale etmeye başladı.

‘Türbülans incelemesi’
Yardıma giden ambulanslardan bazıları çamura saplanınca 10.51’de orada bulunan bir çiftçinin traktörü alınarak yaralılar ambulanslara taşındı. 11.00’de tüm hastaneler alarm durumuna geçirildi. 11.30’da 84 yaralı Spaarne Hastanesi’ne götürüldü.”

Uçağın enkazının bugün kaldırılmasının planlandığı belirtildi. Hollanda basınında, Türk basınında dile getirilen türbülans iddiaları da yer buldu. Haberlerde, THY uçağından 2 dakika önce piste inen Boeing 757’nin türbülansının uçağın düşmesine neden olduğu iddiası dile getirildi. Bu iddia da dahil olmak üzere tüm konuların, soruşturma sırasında ele alınacağı vurgulandı.

Hollanda'dan jet açıklama

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 9 yıl önce
Beyler birbirimizi suçlayıp karalamayalım.Yorumlara bakıyorumda sanki uçağı bir taraf düşürmüş gibi karşı taraftan suçlamalar var.Havacılık uluslar üstü bir kuruluştur,farzedinki hollanda nın bir uçağı burada düştü biz elimizden geleninin en iyisini yapmaya çalışmayacakmıyız.İnanıyorumki hollanda lılar da ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmışlardır.Suçlamalara bakıyorumda insanlar birbirlerini vatan haini ilan etmeye kadar gitmiş.Tamam acımız çok büyük ama bu suçlamalarda ayıp.Ölülerimize rahmet kalanlarımıza başsağlığı dileyeceğimize birbirimize düşmüşüz.Bu bir kazadır bu güne kadsar nasıl olduysa temenni etmiyoruz ama bundan sonra da olacaktır.Önemli olan bu kazadan ders çıkartıp bundan sonra bu tür kazalara mahal vermeyelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
senin gibileri taksımde sallandrmak lazım ...kimliğine yazık baska bısıy demıyorum sana

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Su insalik dersi veren arkadasa bak havaciliktan ilgilenmiyorsak veya ilgilenmiyorsak biz bu isi biliyoruz,bilmiyoruz anlamina mi geliyor? Havacilikla ugrasan bu isi bilmiyen bir suru insan saya bilirim!!! Ulkemizide satabilecegimizi soyluyen sahis sen biliyormusun benim ve yurt disinda yasayan insanlarin senin dogmamis cocuguna bile doviz getirmek icin ugrastigini sen biliyormusun yuzlerce turisleri benim dedigin vatan icin ve vatanini satarsin dedigin hain ilan ettigin insanlarin cabaladigini bilmezsin tabi turisler turkiyeyi ve turk erkegini cok seviyorlar diyeceksin herhalde kazin ayagi oyle olmadigini gorelim insanlari suclamadan on yargilari kaldiralim insallah senin dedigin gibi olur THY ekibinde ve turk halkina bas sagligi dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
hadi bakalim..kaybeden bu bahsi fenerli olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000