04 Ağustos 2012, Cumartesi 09:50:54

HINCAL ULUÇ'TAN HEM PEGASUS'A HEM SHGM'YE...

Sabah Gazetesi yazarlarından Hıncal Uluç, bugün köşesinde Pegasus Havayolları'yla Van'a yaptığı seyahati köşesinden okuyucularına aktarmış. Koltuk aralıklarının darlığından şikayet eden Uluç, SHGM'ye de çatmış...
  • Hıncal Uluç gitsin sağındaki solundaki önündeki arkasındaki tüm koltukları da satın alsın, yayıla yayıla uçsun. Ama parasını da vermesin, istediği o. Ha, bu parayı vermeden uçmak istiyorsa THY'nin kendisi için VIP koltukları düzenlenmesi için R.T.E'ye diz veya kol mesafesinden daha da yakın olması gerekir.
  • Herkes konuşsun sen sus Hıncal bey
  • Hıncal bey sporu bırakıp havacılığa merak salmayın lütfen.Sporun ne halde olduğu belli bu ülkede, havacılıkta pek iyi değil ama sizin gibi, herşeyi bilenler yönettiği sürece daha da kötü olacak maalesef:(
  • bilet satışlarındaki hinlikler ve aldatıcı reklamlar ucuz gibi görünüp aslında pahalı olan bir hizmet anlayışı devam ettikçe bu şikayetler dağ gibi büyüyecek. mesele müşteriye bakışla ilgili.

Pegasus, Yunan Tanrıları'nın ilahi atıydı. Kanatlı.. Tanrılar ve tanrıların gözdesi insanlar binerlerdi, uçmak için. 

Günümüzdeki Pegasus da uçuruyor.. Ama insanları değil, köleleri.. Hani, Kunta Kinteleri izlemiştik ya dizi olarak TRT'de..

Köle tacirlerinin gemileri vardı, Afrika'dan Amerika'ya havyan taşınmaz koşullarda insan taşıyan..

Bizi Van'a uçuran Pegasus, onun yüzeni değil, uçanı..

Yahu ayıptır.. Yahu günahtır.. Yahu vicdansızlıktır.. İnsan böyle taşınır mı?.

Tam balık istifi oturuyorsunuz. Dirseğiniz yanınızdakinin göbeğinde.. Ya da onunki sizde.. O hadi neyse.. Ön koltukla aranızda mesafe insanlık dışı.. Kenefte oturur gibi iki büklümsünüz. Dizleriniz ön koltuğa gömülüyor. Gazeteyi ancak dim dik tutarak ve de gözünüze sokarak okuyabiliyorsunuz..

Hayır okuyamıyorsunuz. O kalkarken öyle.. Uçak düz uçuşa geçince, ikaz ışıkları söndü. Önümdeki koltuğunu geriye yaslayınca, burnumla önümdeki koltuğun sırtı arasında gazete koyacak mesafe bile kalmadı..

Yahu üç kuruş fazla kazanmak isteyen bir tüccar, insanları ton balığı gibi böyle üst üste koyabilir.. Ama o tüccara uçma iznini Sivil Havacılık Dairesi veriyor.. Yani benim vergilerimle maaş alan ve görevleri benim haklarımı savunmak olan devlet memurları..

Sivil Havacılık Genel Müdürü bir Pegasus uçağıyla Van seyahati yapsın bakalım, yapabiliyor mu?

İstanbul- Van 1 saat 35 dakika.. 10 saat 35 dakika gibi geldi, işkence koşullarında uçmak yüzünden..

Dönüşte Türk Hava Yolları'ndaydık. Van seferlerinde Business sınıfı yok nedense THY'de.. Milletvekilleri oraya uçmuyor da ondan mı bilemem.. Ekonomi uçtuk, ama Pegasus'tan sonra THY ekonomisi, First de değil, de Luxe geliyor insana..

Hıncal Uluç / Sabah

HINCAL ULUÇ'TAN HEM PEGASUS'A HEM SHGM'YE...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (106)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Hıncal Uluç gitsin sağındaki solundaki önündeki arkasındaki tüm koltukları da satın alsın, yayıla yayıla uçsun. Ama parasını da vermesin, istediği o. Ha, bu parayı vermeden uçmak istiyorsa THY'nin kendisi için VIP koltukları düzenlenmesi için R.T.E'ye diz veya kol mesafesinden daha da yakın olması gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Herkes konuşsun sen sus Hıncal bey

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Hıncal bey sporu bırakıp havacılığa merak salmayın lütfen.Sporun ne halde olduğu belli bu ülkede, havacılıkta pek iyi değil ama sizin gibi, herşeyi bilenler yönettiği sürece daha da kötü olacak maalesef:(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
az bile söylemiş ~ 6 yıl önce
bilet satışlarındaki hinlikler ve aldatıcı reklamlar ucuz gibi görünüp aslında pahalı olan bir hizmet anlayışı devam ettikçe bu şikayetler dağ gibi büyüyecek. mesele müşteriye bakışla ilgili.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000