07 Nisan 2009, Salı 09:25:32

"Hiç yakışmıyor THY, hiç"

Takvim Gazetesi yazarı Savaş Ay, THY'nin sık sık rötar yaptığını ve bunun yolculara karşı haksızlık olduğunu köşesinde şu sözlerle ifade ediyor...
  • cok genelliyerek yolculari kiskirtici bir sekilde yaniltiyor.tek tarafli ve bilgisizce beyanat veriyor.gazeteci olmasinin daha inndirici olcagini degerlendirerek,gerekli arastirma yapmadan haksizlik yapiyor
  • THY da deneyimli personel maalesef yok. Kalmadı. Boarding kapılarında yer personelinin telsiz konuşmalarını falan bir dinleyin. Utanç verici. Dünyadan haberleri yok. Otobüs şoförleri Cobusları bırakıp gatelerden gazete topluyor. Hemde yolcuların önünde. Ne kadar utanç verici olduğunun farkında bile değiller. Çünkü başlarındaki de değil. İdareciler zaten belli. E daha ne beklersiniz ki ?
  • bence yazı çok saçma yazandan ötürü.ayrıca uçağın içine aldıklarını söylüyor.beklemek için çok sebep yok.gecikme sebepleri atatürk havalimanı artık thy'ye yetmiyor.iç hat körükleri daha az özellikle sabah saatlerindeki uçuşlarda aşırı yoğunluk oluyor.askeri havalimanına doğru büyüme olmazsa bu sorunlar çok olur.yoksa hiç bir havayolu uçağını yerde bekletip.para kaybetmek istemez.savaş ay'ıda kaale almayacaksın.şişirme haberci
  • Televizyonda çocukları çok seven bu adamın bir gün kamera kapalıyken " Savaş abi " diye etrafında dolanan küçücük bir çocuğa okkalı tokadını gördükten sonra kendisine hiç inancım kalmadı o yüzden istediği kadar yazsın bitmiş bir insan gündemde olan THY ile yer bulmaya çalışıyor. Rötarlı uçuşlar vardır ya da yoktur bunu sayısal veriler olmadan bilmem mümkün değil çünkü ben hiç rötar sorunu yaşamadım ama işte söyleyen kişi güvenilir olmayınca bunu da yazmadan yapamadım.

Seçim sürecinde seyahatlerimin sıklığı arttı. Çeşitli kentler arasında uçak yolculuğu yaparken dikkatimi çeken, sonra içime sıkıntı hatta baygınlık veren durumlara bizzat tanık oldum. Neredeyse rötarsız seferi yok THY'nin. Hem öyle 5-10 dakika filan gibi "normal" sayılabilecek süreler değil. En az yarım saat süren gecikmeler sıradanlaşmış.


Bir de formül bulmuşlar. Tam kalkış saatine doğru yarım saat gecikmeyi ilan ediyorlar. Bekleyiş 45 dakikaya filan ulaştığında, yolcuyu uçağa alıyorlar. Ardından uzun bir süre hareket etmeden tayyare içinde bekletiyorlar insanları.

GERÇEK KALKIŞ

Havasızlık, ter basması, ter kokması, iç daralması epey bir sürüyor. Sonra yerde hareket başlıyor uçak ağır ağır ilerliyor pistte. Kaptan anons ediyor: "Hava trafiği yoğun. Az sonra kalkmış olacağız." Gerçekten kalkış yaptığınızda bir de bakıyorsunuz ki 1.5 saat gecikmeyle hareket etmişsiniz.

Bu kadar rötarı terminalde bekleterek yapsalar hem tüm yolcuların kalabalığı, hem itiraz-isyan edeceklerin sayısı artacak ya, pratik çözüm "Böl-parçala-uçağında beklet" oluyor.

Bazen 2 ayrı uçak seferini birleştiriyor bazen de diyelim Adana'dan gelen kaptan ve ekibini bekledikleri için aksatıyorlar İstanbul'dan kalkacak uçağı.
Yapılan en hafif deyimiyle "Ayıp, aymazca ve zalimce..."
Hiç yakışmıyor THY. Hiç yakışmıyor.

Savaş AY
TAKVİM

"Hiç yakışmıyor THY, hiç"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

Misafir ~ 9 yıl önce
cok genelliyerek yolculari kiskirtici bir sekilde yaniltiyor.tek tarafli ve bilgisizce beyanat veriyor.gazeteci olmasinin daha inndirici olcagini degerlendirerek,gerekli arastirma yapmadan haksizlik yapiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
THY da deneyimli personel maalesef yok. Kalmadı. Boarding kapılarında yer personelinin telsiz konuşmalarını falan bir dinleyin. Utanç verici. Dünyadan haberleri yok. Otobüs şoförleri Cobusları bırakıp gatelerden gazete topluyor. Hemde yolcuların önünde. Ne kadar utanç verici olduğunun farkında bile değiller. Çünkü başlarındaki de değil. İdareciler zaten belli. E daha ne beklersiniz ki ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bence yazı çok saçma yazandan ötürü.ayrıca uçağın içine aldıklarını söylüyor.beklemek için çok sebep yok.gecikme sebepleri atatürk havalimanı artık thy'ye yetmiyor.iç hat körükleri daha az özellikle sabah saatlerindeki uçuşlarda aşırı yoğunluk oluyor.askeri havalimanına doğru büyüme olmazsa bu sorunlar çok olur.yoksa hiç bir havayolu uçağını yerde bekletip.para kaybetmek istemez.savaş ay'ıda kaale almayacaksın.şişirme haberci

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Televizyonda çocukları çok seven bu adamın bir gün kamera kapalıyken " Savaş abi " diye etrafında dolanan küçücük bir çocuğa okkalı tokadını gördükten sonra kendisine hiç inancım kalmadı o yüzden istediği kadar yazsın bitmiş bir insan gündemde olan THY ile yer bulmaya çalışıyor. Rötarlı uçuşlar vardır ya da yoktur bunu sayısal veriler olmadan bilmem mümkün değil çünkü ben hiç rötar sorunu yaşamadım ama işte söyleyen kişi güvenilir olmayınca bunu da yazmadan yapamadım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000