05 Nisan 2015, Pazar 13:35:23

HEYBELİADA VE KINALIADA SEFERLERE BAŞLADI

Türk Hava Yolları (THY) filosunun en yeni uçakları olan Heybeliada ve Kınalıada isimli Boeing B777-300ER'ları, seferlerine başladı.
  • Seattle' dan kalkan iki THY Boing 777 videosunu çekerek zevkle izlememizi sağlayan bu şahsa teşekkür ederim.THY pilotlarının samimi, el sallamaları karşılığını yorumlarda '' Great friendly waves '' ve '' huge pilot wave '' samimi olarak yer almiş.THY iftihar kaynağimiz ,hayırlı uçuşlar
  • Bunlar yeni uçaklar, hayırlısıyla uzun yıllar uçacaklar fakat burda tartışılan konu biraz kulaktan dolma bilgiler. Yorumcuların bir kısmı metalyorgunluğu olayını anımsıyor, bir kısmı da kalkış performansı nedeniyle geniş gövdeli uçakların ekonomik olmayacağını. Durum aslında şu: Uzun yıllar yoğun ve sıklıkla yalnızca iç hat uçan geniş gövde (JAL örneğindeki gibi) metal yorgunluğuna ve yırtılmasına maruz kalabilir, ama bu uçaklar için (daha doğrusu THY'deki geniş gövdelerin tamamı için) bu endişeye gerek yok. Ayrıca, talep yoğunlu olduğunda geniş gövde verildiğinden, ekonomik boyutunu endişe etmenize gerek yok. Saygılar. TD
  • Guzelim 777 iç hat verilirmi yaw. 777 şirketin prestij uçagıdır verin kıytırık 330 lara içhat afrika vs kıymayın 777 lere.
  • Videolara bakınca uçaklar ABD'den ormanın içinden kalkmış gibi bir güzellik var. Bizde ise millet çimen görmesin... Böyle bir inşaat kafası var işte bu ülkede.

Türk Hava Yolları'nın geçtiğimiz Salı günü filosuna dahil ettiği iki yeni Boeing B777-300ER tipi uçaklar ilk seferlerine başladı.

Amerika'nın Washington eyaletindeki Seattle kentinde bulunan tesislerinden peş peşe havalanan TC-JJV tescilli 'Heybeliada' ve TC-JJY tescilli 'Kınalıada' isimli iki uçak, Atatürk Havalimanı'na da ard arda saat 13.40 sularında teker koymuştu.

TC-JJV tescilli Heybeliada'nın ilk durağı iç hat seferi Antalya oldu. Uçak daha sonra Dubai, Londra ağırlıklı uçuşlar gerçekleştirdi.

TC-JJY tescilli Kınalıada'nın ilk durağı ise bir dışhat seferi oldu. Kınalıada ilk uçuşunu Bahreyn'e yaptı ve daha sonra Londra, Bangkok ve Mumbai seferlerini gerçekleştirdi.

SEATTLE'DAN BÖYLE KALKTILARHEYBELİADA VE KINALI ADA AHL'YE BÖYLE İNDİ©AirportHaber

HEYBELİADA VE KINALIADA SEFERLERE BAŞLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (52)

güzele güzel denir ~ 3 yıl önce
Seattle' dan kalkan iki THY Boing 777 videosunu çekerek zevkle izlememizi sağlayan bu şahsa teşekkür ederim.THY pilotlarının samimi, el sallamaları karşılığını yorumlarda '' Great friendly waves '' ve '' huge pilot wave '' samimi olarak yer almiş.THY iftihar kaynağimiz ,hayırlı uçuşlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
JAL ~ 3 yıl önce
Bunlar yeni uçaklar, hayırlısıyla uzun yıllar uçacaklar fakat burda tartışılan konu biraz kulaktan dolma bilgiler. Yorumcuların bir kısmı metalyorgunluğu olayını anımsıyor, bir kısmı da kalkış performansı nedeniyle geniş gövdeli uçakların ekonomik olmayacağını. Durum aslında şu: Uzun yıllar yoğun ve sıklıkla yalnızca iç hat uçan geniş gövde (JAL örneğindeki gibi) metal yorgunluğuna ve yırtılmasına maruz kalabilir, ama bu uçaklar için (daha doğrusu THY'deki geniş gövdelerin tamamı için) bu endişeye gerek yok. Ayrıca, talep yoğunlu olduğunda geniş gövde verildiğinden, ekonomik boyutunu endişe etmenize gerek yok. Saygılar. TD

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Verin 330 a gitsin ~ 3 yıl önce
Guzelim 777 iç hat verilirmi yaw. 777 şirketin prestij uçagıdır verin kıytırık 330 lara içhat afrika vs kıymayın 777 lere.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Videolara bakınca uçaklar ABD'den ormanın içinden kalkmış gibi bir güzellik var. Bizde ise millet çimen görmesin... Böyle bir inşaat kafası var işte bu ülkede.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000