26 Ekim 2009, Pazartesi 07:41:58

"Her yerde olmak isteyen bir şirketin işi zor"

Cranfield Üniversitesi profesörü ve Easy Jet'in yöneticilerinden Rigas Doganis, mart ayında Pegagus'un yüzde 15,3'ünü satın aldığı Air Berlin'le ilgili olarak şunları söyledi:
  • Bahsettiği istasyonlardaki personel torpille atandıysa yapacağı en fazlası budur garibimin. Temel bugüne kadar o ansızın dediği şeyleri hala yapmamış mı?
  • BU TEMEL KOTİL NEDEN SIK SIK REFERANS GAZETESİNE DEMEÇ VERİYOR? BAŞKA YAYIN ORGANI MI KALMADI? YOKSA RAHAT RAHAT SIKIŞTIRILMADAN ATIP TUTABİLİYOR DİYE Mİ?
  • genişleme olmadan büyüme olmaz, haberdeki professör e sesleniyorum: beni iyi dinlesin, her ekonomi derslerde gösterdiğin arz talep eğrisiyle çalışmaz. Hele birde Türkiye standartlarında herşey çok farklıdır. Bence bu prof un eğrileri çember olmuş konuşmasın..

Cranfield Üniversitesi profesörü ve Easy Jet'in yöneticilerinden Rigas Doganis, mart ayında Pegagus'un yüzde 15,3'ünü satın aldığı Air Berlin'le ilgili olarak şunları söyledi: "Havayolları çok zor bir süreçten geçiyor. Artık bu noktada misyonlarını yeniden tarif etmeleri gerekiyor. Merkez operatörü mü olacaklar, yoksa bölgesel taşıyıcı mı olacaklar, yoksa düşük maliyete mi dönecekler. Buna karar vermeleri gerekiyor. Her yerde olmak isteyen bir şirketin işi zor. Mesela Air Berlin'in kafası
karışık. Hem merkeze oynuyor hem bölgesele" dedi.

Şirketlerin bu süreçte kurumsal misyonunu çok iyi tanımlanması gerektiğine dikkat çeken Doganis, dinleyicilerle gelecek öngörülerini de paylaşarak, şöyle devam etti: "Büyük şirketler uzun mesafeli uçuşlara odaklanacaklar. Kısa mesafeleri küçük ortaklarıyla yapacaklar ve küçükler de uzun mesafeleri kesecek. 2009'da büyük şirketler kısa mesafeli uçuşlarını azalttılar. Maalesef bir süre daha kapasite düşmeye devam edecek. Yurt içi uçuşlar da azalacak" dedi. Doganis, 2008 sonunda yolcu piyasasında yüzde 5 düşüş olduğunu da belirtti.

Kotil şikâyetleri dinledi

Alman yöneticiler toplantı esnasında THY ile ilgili şikâyetlerini Temel Kotil'le paylaştı. Belli şehirlerdeki ekipten, check in kuyruklarından yakınan yöneticilere Kotil'in cevabı ise "Ben bu bahsettiğiniz şeyleri yaşamıyorum ama belki ben geliyorum diye düzeltiyorlardır. Arada ansızın ziyaretler yapmak gerekiyor olabilir" dedi.

Referans

"Her yerde olmak isteyen bir şirketin işi zor"

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
Bahsettiği istasyonlardaki personel torpille atandıysa yapacağı en fazlası budur garibimin. Temel bugüne kadar o ansızın dediği şeyleri hala yapmamış mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
BU TEMEL KOTİL NEDEN SIK SIK REFERANS GAZETESİNE DEMEÇ VERİYOR? BAŞKA YAYIN ORGANI MI KALMADI? YOKSA RAHAT RAHAT SIKIŞTIRILMADAN ATIP TUTABİLİYOR DİYE Mİ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
genişleme olmadan büyüme olmaz, haberdeki professör e sesleniyorum: beni iyi dinlesin, her ekonomi derslerde gösterdiğin arz talep eğrisiyle çalışmaz. Hele birde Türkiye standartlarında herşey çok farklıdır. Bence bu prof un eğrileri çember olmuş konuşmasın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000