08 Mayıs 2012, Salı 13:57:24

HEPSİNİ BİR BİR AÇIKLADI

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, bu sabah Miles&Smiles toplantısının ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu.
  • THY MÜDÜR VE BAŞKANLARININ MOBBING UYGULADIĞI, HAKINDA ASILSIZ GERİ BİLDİRİMLER YAZDIRDIĞI BU BİLDİRİMLERİ YAZAN KİŞİLERİ ŞEF YAPTIĞI MÜDÜR VEYA YÖNETİCİ ADAYI YAPTIĞI GERÇEĞİNİ TÜM ŞİRKET BİLİYOR ÖNCELİKLİ OLARAK PERSONELİN KASITLI VE ART NİYETLİ OLARAK BOZULAN SİCİLERİ DÜZELTİLMELİ... OLAY OSMANLI HAREMİNDEN FARKLI OLMALI ARTIK...
  • Dag fare dogurdu diyen arkadas, Sadri Sener adaletin olmadigi bir ulkede kendi hakkini aramaya calisan bir kulup baskanidir, umarim basina onun kadar tas duser arkadasim, belki boylece aklin basina gelir.
  • Keşke bu işlerin hepsine bir çare bulabileceğinize insanları minimum seviyede dahi inandırabilecek bir duruşunuz, karizmanız, bilginiz, görgünüz olsa... THY'yi çok seven bir yolcu olarak artık sıkıldım sizi görmekten... Neredeyse Sadri Şener ile karşılaştırabilirim sizi, o derece yani...
  • gerçekten oldukça komik bir toplantı olmuş. zaten zararda olan bir şirketi satın almaya çalışıyorlar ama kendi çalışanlarının sıkıntılarının farkında değiller. daha fiyat konuşmadık deniliyor , nereden uzman geldiği bilinmiyor. valla az çok gazete okuyan biri sorunun ne olduğunu bilir öyle dışarıdan uzman getirmeye gerek yok !!! ne yapmaya çalışıyorlar açık açık söyleselerde herkes bilse.

Topçu Lot’tan, AHL’de yaşanan rötarlara, THY’nin yaptığı çalışmalardan, uçaklara verilen isimlere birçok konuda açıklama yaptı.


İşte Topçu’nun o açıklamaları;

Atatürk Havalimanı’nda rötarları çözdüğünüz konusunda haberler çıktı. Bu haberler hakkında ne düşünüyorsunuz? sorusuna Topçu “Yayınlanan haberlere baktım. Arkadaşlar biz çalışma yapıyoruz. Kesinleşen bişey yok. O haberler nasıl çıktı bilmiyorum. Zaten biz DHMİ-TAV ile ortak bir çözüm arıyışı içerisindeyiz. Tabi aksamaların nerelerden kaynaklandığını öğrenmek amacıyla Amerikan NATS şirketinden yetkilileri davet ettik. Onlar bir çalışma yaparak bize rapor olarak sunacaklar. Bunun ardından biz ne yapabilirizi düşüneceğiz” dedi.

Topçu, kule personelinin önceden insiyatif alarak bazı durumlarda rötara karşı çözümler üretiliyordu. Şimdi insiyatif almadıkları söyleniyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? sorusuna ise “Yurtdışından getirdiğimiz kontrolör arkadaşlar “AHL’ye ne gibi yardım yapabilirizi” araştırıyorlar. Gelişme oldukça bunları açıklayacağız” diye konuştu.

Polonya’lı havayolu şirketi LOT’un satın alınma aşamasında son dönemeçte olduğunuz haberleri çıktı. Son durum nedir? sorusuna Topçu “Nasıl bir sinerji oluşturacağız? Onun incelemesini yapıyoruz. Fiyat konusunda hiçbir görüşmemiz olmadı. Bu görüşme, bizim yönetim kurulu üyesi olan bir arkadaşımız başkanlığındaki heyet tarafından yapılıyor. Bu heyet zaman zaman yönetim kurulunu bilgilendiriyor. Henüz daha tüm bilgiler toparlanmış, karşılıklı görüşmeler tamamlanmış değil. Bizim de, onların da soruları var. Aynı zamanda hukuki süreci de değerlendiriyorlar. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili bir bilgi gelirse, sizinle paylaşacağız” dedi.

Topçu ayrıca bir ay içerisinde LOT ile ilgili gelişmeler yaşanabileceğini ifade ederek “Önümüzdeki günlerde LOT’un da üst düzey yöneticileri Türkiye’ye geliyor. Zaten yetkililerimiz, Polonyalılarla konferans sistemiyle görüşüyorlar. İletişimde herhangi bir sıkıntı yok. Avrupa Birliği dışındaki bir ülkenin şirketinin, Avrupa Birliği içindeki bir şirketi yönetme durumu değerlendirilecek. Bunun alınımının THY’ye faydası olur mu, yok mu? Kararı verip yolumuza devam edeceğiz. Türk yönetim sistemini biz Avrupa’ya çıkarmak istiyoruz. Bir havayolu şirketi Türkler tarafından nasıl yönetilir, göstermek istiyoruz. Hukuki süreç bizi nereye götürecek. Biz o şirkette hâkim yönetici sınıfını kazanacak mıyız? Kazanamayacak mıyız? Bunlar net değil” diye konuştu.

Son olarak Türk Hava Yolları’nın yeni aldığı uçağa “The Golden Horn” isminin verilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? sorusuna, “Bugüne kadar birçok il ve ilçe “Bizim ismimizi verin” diyordu. Tabi biz artık il ve ilçeleri bitirdik. Fakat Türkiye’de özel ve güzel isimler bitmez. Bu ismi de Haliç’in güzelliğini anlatması amacıyla bir nevi turizm çalışması olarak düşündük” diyerek sözlerini noktaladı.

©AirportHaber.com
 

HEPSİNİ BİR BİR AÇIKLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

HAKSIZLIKLAR SIRF PARA DEĞİL ~ 6 yıl önce
THY MÜDÜR VE BAŞKANLARININ MOBBING UYGULADIĞI, HAKINDA ASILSIZ GERİ BİLDİRİMLER YAZDIRDIĞI BU BİLDİRİMLERİ YAZAN KİŞİLERİ ŞEF YAPTIĞI MÜDÜR VEYA YÖNETİCİ ADAYI YAPTIĞI GERÇEĞİNİ TÜM ŞİRKET BİLİYOR ÖNCELİKLİ OLARAK PERSONELİN KASITLI VE ART NİYETLİ OLARAK BOZULAN SİCİLERİ DÜZELTİLMELİ... OLAY OSMANLI HAREMİNDEN FARKLI OLMALI ARTIK...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Storm61 ~ 6 yıl önce
Dag fare dogurdu diyen arkadas, Sadri Sener adaletin olmadigi bir ulkede kendi hakkini aramaya calisan bir kulup baskanidir, umarim basina onun kadar tas duser arkadasim, belki boylece aklin basina gelir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dağ Fare Doğurdu... ~ 6 yıl önce
Keşke bu işlerin hepsine bir çare bulabileceğinize insanları minimum seviyede dahi inandırabilecek bir duruşunuz, karizmanız, bilginiz, görgünüz olsa... THY'yi çok seven bir yolcu olarak artık sıkıldım sizi görmekten... Neredeyse Sadri Şener ile karşılaştırabilirim sizi, o derece yani...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
gerçekten oldukça komik bir toplantı olmuş. zaten zararda olan bir şirketi satın almaya çalışıyorlar ama kendi çalışanlarının sıkıntılarının farkında değiller. daha fiyat konuşmadık deniliyor , nereden uzman geldiği bilinmiyor. valla az çok gazete okuyan biri sorunun ne olduğunu bilir öyle dışarıdan uzman getirmeye gerek yok !!! ne yapmaya çalışıyorlar açık açık söyleselerde herkes bilse.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000