07 Haziran 2012, Perşembe 14:45:03

HEPSİ BİRDEN BUZ KESTİ!

THY yönetim kurulunun 'işe iade olmayacak' kararı Atatürk Havalimanı'nda eyleme devam eden grubun moralini bozdu. Hava İş Sendikası Başkanı Atilay Ayçin," Şu an için bir değerlendirme yapmayacağız" dedi.
  • elbetteki grev hakkınızın elinizden alınması yanlış bunu bende kabul ediyorum. ama sözkonusu sendika sizin haklarınızı korumak yerine kendi menfaatlerini korumaya çalıştı. kendi ceplerine para sokmanın hesaplarını yaptılar. Allah aşkına sendika başkanın yaşına ve kaç yıldan beri orada olduğuna bakın bu adam mı sizin menfaatinizi koruyacak? işten atılan arkadaşların ayrıca sendikaya hesap sorması gerekir.
  • Evet Türkiye şartlarında iyi maaş aldığımız doğru. Ama kesinlikle emeğimizin karşılığını alıyoruz. Ama emin ol bu çok yakında değişecek. Gelecek olan part timelarla birlikte hem kalite hem de maaşlar düşecek. Sizlerin yüksek maaş alıyor dediğiniz personelin çoğu bir şekilde işten çıkarılacak ve daha ucuza personel alınacak. Bizim sıkıntımız da bu zaten. Grev hakkımızı elimizden alan zihniyet daha elimizden neler neler alacak göreceksiniz...
  • yani arkadaşlar sizin yerinizde olabilecek birçok kişi var. Herkes işsiz dolaşıyor. böyle bir ortamda çıkıpta gerçekten maaşınız düşük olmamasına rağmen sendikanın grev gazına gelmeniz yanlıştı. thy de neden bir kalemde 300 kişiyi sildi? demek ki sizin yerinize kolayca istihdam edebileceği insanlar var. ve o insanlar sizin aldığınız maaşın belki daha azına da razı olacaklar. yaptığınız iş riskli kabul ediyorum ama her mesleğin de kendince riskleri var. doktorun dayak yeme korkusu, inşaat işçisinin yüksekten düşme tehlikesi vs. Türkiye şartlarına göre iyi para alıyorsunuz kabul edin
  • 1.husus: benim paraya ihtiyacım yok. Bu nedenle de para kazanmak için de yazı yazmama gerek yok. Bir arkadaşım böyle yazmış kaç para alıyorsun bu yazı karşılığında diye? okuyunca sadece gülüp geçtim.:) beni neşelendirdin teşekkür ederim. 2.husus: sizin için asla garson ifadesi kullanmadım. bir arkadaşım sizin tabirinizle garsonuz demiş. ben hiçbir zaman sizin mesleğe bu gözle bakmadım. baksam dahi garsonluk onursuz bir meslek mi? ve ısrarla da bazılarınız da bir aşağılık kompleksi var. ısrarla kendilerinin garson olmadığını aklamaya çalışıyorlar. kendinizle barışık olun. garsonuz deyip geçin niye kendinizi aklmaya çalışıyorsunuz. 3.husus: benim eleştirdiğim tek nokta aldığınız maaşı beğenmemeniz. önceki yazımda da belirttim çoğu arkadaşınız kendini ifade edebilecek kadar zar zor ingilizce biliyor. ve bende diyorum ki türkiye de bir çok üniversite öğrencisi sizin bilidğiniz kadar ingilizce biliyor.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu'nun, eyleme destek verdiği için işten çıkarılan çalışanların işe iade edilmeleri talebinin kabul edilmediğini açıklaması Atatürk Havalimanı'nda protestosunu sürdüren grupta şok etkisi yarattı.

Protestocu grup cep telefonlarından internete bağlanarak Airporthaber'den okudukları son gelişme ile birlikte büyük şok yaşadı.

Hava İş Genel Başkanı Atilay Ayçin, AirportHaber muhabirinin THY'nin bu kararını sorması üzerine " Şu an için bir değerlendirme yapmam doğru olmaz. Yönetim olarak bu konuyu görüştükten sonra açıklamamız olabilir" dedi.

Bu arada hurriyet.com.tr’nin sorularını yanıtlayan Hava İş Sendikası Genel Sekreteri Mustafa Yağcı, “THY bu işten çok zarar görecek, 305 arkadaşımızın durumunun görüşülmediği bir masada olmayız” dedi.

THY’nin aldığı karardan sonra sendika olarak hem yurtiçinde hem yurdışında eylemlerini yoğunlaştıracaklarını söyleyen Yağcı’nın görüşleri şu şekilde: “İşten çıkarılan arkadaşlarımızın tartışılmadığı bir masayı kabul etmeyiz. Hem yuriçinde hem yurtdışında eylemlerimizi yoğunlaştıracağız.  Havaalanında yolculara bülten dağıtmaya başladık. Buradaki eylemlerimiz sürecek. Yurt dışında bulunan THY büroları önünde basın açıklamaları yapılacak.  Küresel ölçekte bir dayanışma eylemi düzenleniyor. Bu son karar çalışan arkadaşlarımızın moralini çok daha bozdu. Bu durum iş güvenliğini de tehlikeye sokuyor. Buradaki eylemimize çok büyük bir destek var. Hem siyasi partilerin hem sivil toplum örgütlerinin büyük bir desteği var" şeklinde konuştu.

Bu arada 8 gündür ses sistemi için TAV'dan elektrik alan eylemcilere dün akşam itibariyle elektrik verilmemesi üzerine, eylemciler bugün jeneratör getirerek ses sistemini çalıştırdı.

Yaşanan gelişmeyi eylem alanında herkes AirportHaber'den öğrendi.

İşte bugün getirilen jeneratör

THY'den sevinçli haberi bekleyen grupta yüzler bir anda asılırken, bazı eylemcilerin 1 haftadır çocuklarıyla eylem alanında olduğu görüldü.

HEPSİ BİRDEN BUZ KESTİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (103)

fatih ~ 6 yıl önce
elbetteki grev hakkınızın elinizden alınması yanlış bunu bende kabul ediyorum. ama sözkonusu sendika sizin haklarınızı korumak yerine kendi menfaatlerini korumaya çalıştı. kendi ceplerine para sokmanın hesaplarını yaptılar. Allah aşkına sendika başkanın yaşına ve kaç yıldan beri orada olduğuna bakın bu adam mı sizin menfaatinizi koruyacak? işten atılan arkadaşların ayrıca sendikaya hesap sorması gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY Cabin Crew ~ 6 yıl önce
Evet Türkiye şartlarında iyi maaş aldığımız doğru. Ama kesinlikle emeğimizin karşılığını alıyoruz. Ama emin ol bu çok yakında değişecek. Gelecek olan part timelarla birlikte hem kalite hem de maaşlar düşecek. Sizlerin yüksek maaş alıyor dediğiniz personelin çoğu bir şekilde işten çıkarılacak ve daha ucuza personel alınacak. Bizim sıkıntımız da bu zaten. Grev hakkımızı elimizden alan zihniyet daha elimizden neler neler alacak göreceksiniz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fatih ~ 6 yıl önce
yani arkadaşlar sizin yerinizde olabilecek birçok kişi var. Herkes işsiz dolaşıyor. böyle bir ortamda çıkıpta gerçekten maaşınız düşük olmamasına rağmen sendikanın grev gazına gelmeniz yanlıştı. thy de neden bir kalemde 300 kişiyi sildi? demek ki sizin yerinize kolayca istihdam edebileceği insanlar var. ve o insanlar sizin aldığınız maaşın belki daha azına da razı olacaklar. yaptığınız iş riskli kabul ediyorum ama her mesleğin de kendince riskleri var. doktorun dayak yeme korkusu, inşaat işçisinin yüksekten düşme tehlikesi vs. Türkiye şartlarına göre iyi para alıyorsunuz kabul edin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fatih ~ 6 yıl önce
1.husus: benim paraya ihtiyacım yok. Bu nedenle de para kazanmak için de yazı yazmama gerek yok. Bir arkadaşım böyle yazmış kaç para alıyorsun bu yazı karşılığında diye? okuyunca sadece gülüp geçtim.:) beni neşelendirdin teşekkür ederim. 2.husus: sizin için asla garson ifadesi kullanmadım. bir arkadaşım sizin tabirinizle garsonuz demiş. ben hiçbir zaman sizin mesleğe bu gözle bakmadım. baksam dahi garsonluk onursuz bir meslek mi? ve ısrarla da bazılarınız da bir aşağılık kompleksi var. ısrarla kendilerinin garson olmadığını aklamaya çalışıyorlar. kendinizle barışık olun. garsonuz deyip geçin niye kendinizi aklmaya çalışıyorsunuz. 3.husus: benim eleştirdiğim tek nokta aldığınız maaşı beğenmemeniz. önceki yazımda da belirttim çoğu arkadaşınız kendini ifade edebilecek kadar zar zor ingilizce biliyor. ve bende diyorum ki türkiye de bir çok üniversite öğrencisi sizin bilidğiniz kadar ingilizce biliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000