28 Mart 2009, Cumartesi 22:00:57

Helikopter kazasının ardından şok eden açıklama!

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekileri taşıyan helikopterin uçuş güzergahındaki hava durumuna ilişkin kendilerinden bilgi istendiğine dair ellerinde kayıt bulunmadığını bildirdi.
  • gerçekten şok eden bir açıklama...açıklamayı yapanın bu konuyla ilgili, bilgili olduğu şüpheli.. bir pilot metoroloji almadan tabii ki kalkış yapmaz.. ve meteoroloji kalk derse kalkar, kalkma derse kalmaz...ancak işin içinde olan herkes bilirki meteoroloji her seferinde yazıldığı gibi çıkmaz...böyle bir durumda da gerekenler yapılır...
  • Bu açıklamadan tatmin olan varmı.Kazanın suçunun rahmetli pilota yüklenmesi kimleri rahatlatır önce bunu düşünmek gerekir.
  • Yolcu baslikli yoruma!SGHM,olay yeri verilerinin tutmayisi,neyi ispat etmektedir.Önce sistemin basindakilerin,egitim durumlari,bu göreve gelinceye kadar,hangi görevde bulunduklari ve deneyimlerini acikca arastirilamasi gerekir.Yanlisliklarin hesabini birileri verecektir.Bu hem politik hemde yargi karsisinda.2000 kisilik aramanin neticesini dünya ögrendi.Eger bundan ders cikaramazsak,böyle sakarliklardan kurtulmak degilde azaltmak bile mümkün olmaz.
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Mehmet Çağlar, yaptığı açıklamada, meteorolojik verilerin kullanılmasının uçuşlar için çok önemli olduğunu vurguladı. ''Böyle havalarda yapılacak uçuşlarda, meteorolojinin görüşüne başvurulması hayati önem arzediyor'' diyen Çağlar, kurumunun havadaki buzlanma, yağış durumu, rüzgarın yönü ve hızı gibi daha birçok bilgiyi paylaştığını hatırlattı.

Çağlar, ''Her türlü bilgiyi veriyoruz. THY'ye ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bu konuda sınırsız hizmetlerimiz var. Helikopterin düştüğü günkü hava durumuna özellikle baktım. Kar yağışı var. Görüş mesafesi düşük. Orta kuvvette rüzgar görünüyor'' dedi.

Bu olayın, bu tip durumlarda meteorolojik verilerin önemini bir kez daha ortaya koyduğunu belirten Çağlar, şunları kaydetti:

''Ama biliyorsunuz, pilotların bu tip uçuşlarının koordinasyonunu Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yapıyor. Pilot, bizden hava durumuna ilişkin bilgileri alsa bile teknik değerlendirmeleri kendisi yapıyor. Ben, helikopterin bu konudaki teknik donanımı hakkında bilgi sahibi değilim. Ama pilot bir başka hava tahmini yapan internet sitesinden de hava durumu raporu almış olabilir ve onu da bilemiyoruz.''

 

Helikopter kazasının ardından şok eden açıklama!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 9 yıl önce
gerçekten şok eden bir açıklama...açıklamayı yapanın bu konuyla ilgili, bilgili olduğu şüpheli.. bir pilot metoroloji almadan tabii ki kalkış yapmaz.. ve meteoroloji kalk derse kalkar, kalkma derse kalmaz...ancak işin içinde olan herkes bilirki meteoroloji her seferinde yazıldığı gibi çıkmaz...böyle bir durumda da gerekenler yapılır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bu açıklamadan tatmin olan varmı.Kazanın suçunun rahmetli pilota yüklenmesi kimleri rahatlatır önce bunu düşünmek gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Yolcu baslikli yoruma!SGHM,olay yeri verilerinin tutmayisi,neyi ispat etmektedir.Önce sistemin basindakilerin,egitim durumlari,bu göreve gelinceye kadar,hangi görevde bulunduklari ve deneyimlerini acikca arastirilamasi gerekir.Yanlisliklarin hesabini birileri verecektir.Bu hem politik hemde yargi karsisinda.2000 kisilik aramanin neticesini dünya ögrendi.Eger bundan ders cikaramazsak,böyle sakarliklardan kurtulmak degilde azaltmak bile mümkün olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000