25 Şubat 2015, Çarşamba 14:41:49

HAVAYOLU ŞİRKETLERİNİN KAR PERFORMANSI NASILDI?

Atatürk Havalimanı’nda geçen hafta etkili olan kar yağışı ile birlikte yüzlerce uçuş iptal olurken havayolu şirketlerini kar performansı da ortaya çıktı. Hangi havayolu kaç uçuş yapabildi?
  • Dünyanın bir çok ülkesinde kış aylarında sürekli kar yağışı uçuşlar gecikmeli olabiliyor . Ama tamamen felç olmuyor. Pistlerde ne tuzlama, ne ilaçlama vardı!! Kar araçlarının , temizlemenin koordinasyonu yoktu.hem DHMİ, hemdeTHY sınıfta kalmıştır. Avrupaya ,amerikaya kursa adam göndersinlerde. Birazcık öğrensinler.!!! İşini bilmeyen ÇAVUŞ lar döner p ......nu avuçla.
  • Pushbackten sonra IBB nin araci temizliyorsa park pozisyonunu, DHMI yetersizdir!
  • Atc kardeşlerim kurum personelini yorumlarınızla kötülemeyin artik yorumlarınız asılsız tutarsız yapmayın lütfen
  • Atatürk havalimanın da DHMİ personeli ile ilgili yorum yazanların %90 atc personeller amaclarıda personeller hakkında olumsuz algı yaratıp özelleştirebilirmiyiz kurumu havacılık tazminatının tamamını biz yiyelim derdi yemezler yedirmezler...

Atatürk Havalimanı’nda geçen hafta etkili olan kar yağışı ile birlikte yüzlerce uçuş iptal olurken havayolu şirketlerini kar performansı da ortaya çıktı. Hangi havayolu kaç uçuş yapabildi?

Atatürk Havalimanı’nda geçen hafta Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri etkili olan yoğun kar yağışı hava trafiğini alt üst etti. Salı günü henüz kar yağmadan THY çok sayıda uçuşunu iptal ettiğini açıklarken özellikle Çarşamba ve Perşembe günleri etkisini artıran kar yağışı sebebiyle Atatürk Havalimanı’nda adeta felaket yaşandı. Hava trafiğini açık tutabilmek için DHMİ ekipleri, 120 personel ve onlarca araçla üç gün boyunca aralıksız çalışmalarını sürdürdü.

Ancak kar yağışı o kadar etkiliydi ki çoğu zaman ekipler, yoğun kar yağışıyla başa çıkmakta zorlandı. Havalimanında park yeri sıkıntısı ortaya çıktı, park halindeki uçakların pist başına hareket etmelerinde sorunlar yaşandı. Havayolu şirketlerinin yoğun kar yağışı sırasındaki performansı da karın ne denli etkili olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Kar yağışının akşamüzeri başladığı Salı günü Türk Hava Yolları,  542 dış  hat ve 237 iç hat uçuşu gerçekleştirirken Çarşamba günü uçuşlar adeta bıçak gibi kesildi. Çarşamba günü 122 dış hat ve sadece 37 iç hat seferini gerçekleştirebilen THY, Perşembe 310 dış hat ve 125 iç hat seferi gerçekleştirdi.

Cuma günü ise THY operasyonları kısmen normale dönmeye başladı. THY, Cuma günü 530 dış hat ve 206 iç hat seferi yapmayı başardı.

Özel havayollarından AtlasGlobal ve Onur Air’in kar performansları da bir hayli kötüydü. Atlasglobal, Çarşamba günü 12 dış hat, 13 iç hat, Perşembe günü 13 dış hat ve 20 iç hat seferi gerçekleştirirken Salı günü 12 dış hat, 44 iç hat seferi yapan Onur Havayolları, Çarşamba günü adeta kara gömüldü. Çarşamba günü Onur Havayolları, iç ve dış hatlarda tek  bir sefer dahi gerçekleştiremedi. Perşembe günü ise Onur Havayolları, dış hatlarda 12 ve iç hatlarda 30 sefer yapmayı başardı.

©AirportHaber

HAVAYOLU ŞİRKETLERİNİN KAR PERFORMANSI NASILDI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Dünyanın bir çok ülkesinde kış aylarında sürekli kar yağışı uçuşlar gecikmeli olabiliyor . Ama tamamen felç olmuyor. Pistlerde ne tuzlama, ne ilaçlama vardı!! Kar araçlarının , temizlemenin koordinasyonu yoktu.hem DHMİ, hemdeTHY sınıfta kalmıştır. Avrupaya ,amerikaya kursa adam göndersinlerde. Birazcık öğrensinler.!!! İşini bilmeyen ÇAVUŞ lar döner p ......nu avuçla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Pushbackten sonra IBB nin araci temizliyorsa park pozisyonunu, DHMI yetersizdir!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Atc kardeşlerim kurum personelini yorumlarınızla kötülemeyin artik yorumlarınız asılsız tutarsız yapmayın lütfen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tam bir komedi ~ 3 yıl önce
Atatürk havalimanın da DHMİ personeli ile ilgili yorum yazanların %90 atc personeller amaclarıda personeller hakkında olumsuz algı yaratıp özelleştirebilirmiyiz kurumu havacılık tazminatının tamamını biz yiyelim derdi yemezler yedirmezler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000