01 Ağustos 2013, Perşembe 11:02:00

HAVAYOLU ŞİRKETLERİNDEN VATANDAŞA BAYRAM KAZIĞI

Ramazan Bayramı’nda havayolu şirketleri adeta bayram edecek. Yoğun talep sebebiyle iç hat bilet fiyatları 400 TL’yi aşarken en yüksek bilet fiyatları, düşük maliyet modelini seçen iki havayolunda ortaya çıktı.
  • Musluman olmayan kac ulkede yasadinda musluman zihniyeti diyorsun, Avustralyada uzun tatilerde ister dini olsun ister milli bilet fiyatlari surekli tavan yapar bu avrupa ulkeleri icinde gecerlidir herseyi bilen vatandas.
  • Tam bi musluman zihniyyeti. Mubarek ayda televizyonda, radyoda helallik, insanlik gibi konusma yapanlar, caart diye fiyat yukselttiler. Malesef, boylw olaylar sadece musluman ulkelerinde gorulmektedir. Gavur, haram dedikleri toplumlarda nedense yok.
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • ramazanda 54 TL ye bilet satılıyordu, normaldir. Arz talep dengesi budur.

Ramazan Bayramı’na henüz günler var ancak havayolu şirketleri şimdiden bayram etmeye başladı. Yoğun talep, bilet fiyatlarına tavan yaptırdı. Promosyon bilet satışlarını kapatan şirketler, yüksek kademeden satışa çıkardıkları biletlerin neredeyse tamamını tüketti, çok az sayıda bilet kalınca da fiyatlar adeta uçuşa geçti. Bilet fiyatları en yüksek iki havayolunun da düşük maliyetli iş modelini seçen ve düşük fiyat politikası izlediklerini her fırsatta vurgulayan Sabiha Gökçen merkezli Pegasus ve Anadolujet oldu.

Bayrama bir hafta kala Sabiha Gökçen çıkışlı İstanbul-Antalya uçuşu Anadolujet’te 377 TL’ye satılırken bayramdan bir gün önce fiyat 427 TL ile havayolu şirketleri arasında en yüksek rakama kadar ulaştı. Pegasus Havayolları da bugün 169 TL’ye sattığı biletleri bayram öncesi 389 TL’ye kadar çıkardı.

En yüksek bilet fiyatı sıralamasında üçüncü sırada Atlasjet yer aldı. Atlasjet’te bugün 129 TL’ye bilet bulunabilirken bayram öncesi fiyatlar 359 TL’ye kadar fırladı.

THY’nin fiyatı 252 TL’den 374 TL’ye, Onur Air 122 TL’den 282 TL’ye ve Sunexpress bilet fiyatları da 133 TL’den 281 TL’ye kadar çıktı.

THY EK SEFER KOYDU

Ramazan Bayramı’nda on binlerce kişinin havayolunu kullanarak tatile çıkması beklenirken Atatürk Havalimanı’nda yine tarihi günlerden biri yaşanacak. Daha önce 1 Temmuz’da kırılan 1203 uçaklık iniş kalkış rekorunun kırılması beklenmese de havalimanında yoğunluk ciddi şekilde hissedilecek. Atatürk Havalimanı’nda kapasite sorunu sebebiyle birçok şirketin ek sefer talebi geri çevrilirken THY 61 ek sefer koyarak talebi karşılamaya çalışacak.

ANADOLUJET: EN YÜKSEK FİYATIMIZ 339 TL

Bu arada Anadolujet, sözkonusu fiyatlarla ilgili Airporthaber'e açıklama gönderdi. Açıklamada, "Anadolujet’in İstanbul Atatürk Havalimanı veya Sabiha Gökçen Havalimanı çıkışlı/varışlı Antalya seferleri bulunmamaktadır. Bu seferler ana marka THY tarafından icra edilmektedir. İkinci olarak mevcut tek yön en yüksek fiyatımız bayramda dahi 339 TL.dir ve haberde geçen fiyat muhtemelen Ankara aktarmalı bir seferin fiyatıdır." denildi.

 


©AirportHaber.com ÖZEL

HAVAYOLU ŞİRKETLERİNDEN VATANDAŞA BAYRAM KAZIĞI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Musluman zihniyeti ~ 5 yıl önce
Musluman olmayan kac ulkede yasadinda musluman zihniyeti diyorsun, Avustralyada uzun tatilerde ister dini olsun ister milli bilet fiyatlari surekli tavan yapar bu avrupa ulkeleri icinde gecerlidir herseyi bilen vatandas.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Musluman ~ 5 yıl önce
Tam bi musluman zihniyyeti. Mubarek ayda televizyonda, radyoda helallik, insanlik gibi konusma yapanlar, caart diye fiyat yukselttiler. Malesef, boylw olaylar sadece musluman ulkelerinde gorulmektedir. Gavur, haram dedikleri toplumlarda nedense yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kuscu ~ 5 yıl önce
serbest piyasa var kardeşiiiiiiim
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
onur ~ 5 yıl önce
ramazanda 54 TL ye bilet satılıyordu, normaldir. Arz talep dengesi budur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000