28 Aralık 2010, Salı 09:26:21

HAVALİMANINDA İSYAN ÇIKTI!

Rusya'nın başkenti Moskova'da elektrikleri kesilen Domodedova havalimanı ve buz nedeni ile uçuşları aksayan Şeremetyevo havalimanında iki gündür mahsur kalan yolcular ayaklandı.
  • 27 aralik SU209 ucus numaralari moskova - istanbul aeroflot havayollarina ait yapilmasi gereken ucusum gerceklesmiyor 18 saat gecti. ne bilgi veren var, ne bir yetkili, tam bir kaos var burada. insanlar gorevlilerle yumruk yumruga kavga ediyor. ki haklilar resmen insanlar ile dalga geciliyor. Butun sirketler bir bir havalanirken AEROFLOT yerde yatiyor. 3 gundur beklyen yolcular var. De icing yapamiyorlar cunku sivilari bitmis. sen bir kis ulkesisinin bu nasil olur? aeroflot ile ucmak icin beklyen turk yolcular pes etti konsoloslugu arayip turk havayollarindan ucak yollamalarini istediler, bizde bir umutla turkiyeden gelecek ucagi bekliyoruz, konsolosluk aeroflot ile turk hava yollari gorusmekte dedi. REZALET! AEROFLOT bir daha asla!
  • PASAR DEGIL, YAGAN YAGMUR CUMARTESI 25 ARALIKTA DIR,
  • Ya Sen Türkmüsün Rusmusun Nesin Anlamadım Rus Fanatiğimisin?Saçma Saçma Şeyleri Yazmaktan Vazgeç Artık Aeroflot'ta Aeroflot Al Senin Olsun Aeroflot'ta Rusyadaki Havalimanlarıda Ama Lütfen Artık Saçmalamayı Kes. . .
  • sen , dunyanin en ileri teknoloji sahibi ucaklariyla eskimi eski teknolojisi 1940lardan kalma hicbir sivil havaciligin ozellikle avrupanin inmesine izin vermedigi ucaklari bir mi tutuyosun...

Ortalığı kırıp döken yolcular polis güvenlik noktalarına yürüdü ve bir kısım uçuşları engellemek için barikat kurdu. Kızgın yolculara söz dinletemeyen polis olaylara müdahale etmek zorunda kaldı.

Pazar gecesi yağan yağmur ve ardından yaşanan don nedeni ile başkent Moskova buzdan heykele döndü. 5 binin üzerinde ağaç kırılırken, yüzlerce araç zarar gördü ve 30'a yakın kişi de kırılan ağaçların altında kalarak yaralandı. Kopan elektrik hatları nedeni ile on binlerce kişi elektriksiz kalırken, tramvay seferleri de aksıyor.

En büyük sıkıntısı ise havalimanlarında yaşanıyor. Yılbaşı tatili için yoğunlaşan uçuşların hava şartları nedeni ile iptal edilmesi yolcuları perişan etti. Yıllık 19 milyon yolcu kapasitesi olan şehrin en büyük havalimanı Domodedova'ya ulaşan elektrik hatlarının arızalanması nedeni ile tüm seferler iptal oldu.

Havalimanında mahsur kalan yolcular tuvalet ihtiyaçlarını bile karşılayamazken, şehir merkezine ulaşım için 300-400 dolar ödemek zorunda kaldılar. Havalimanını terk etmeyen yolcuların bir kısmı ise bugün ayaklandı. Havalimanı yetkililerinden bilgi almak istediklerini kaydeden yolcular polis kontrol noktalarına doğru yürüdü. Kısmen elektriğin verilmeye başladığı havalimanında tam bir kaos yaşanıyor. Havalimanı yetkilileri iptal edilen ya da geciken uçuşlarla ilgili bilgi vermekte yetersiz kalırken, yolcuların su ve yemek ihtiyaçlarını karşılayamadıkları belirtiliyor.

Şehrin ikinci büyük havalimanı Seremetyevo'da da işler yolunda değil. Buz çözücü sistemlerin verimli çalışmaması, iç hat uçuş noktalarındaki sorunlar ve dış hatların bazılarının kapalı olması nedeni ile toplam iki havalimanında 200'den fazla uçuş iptal edildi. Londra uçuşu için hazırlanan yolcuların önünü kesen bir kısım göstericiler yönetimle görüşme talebinde bulundu. Çıkan arbedeye polis müdahale etmek zorunda kaldı.

Havalimanı yetkilileri iki gün içinde uçuşların normale döneceği taahhüdünde bulunurken, Domodedova'ya inen THY'ye ait uçaktan yolcuların çıkışı da 2-3 saat gecikmeli olarak gerçekleşti. Rus havayolu şirketi Aeroflot'la Türkiye'ye gitmek isteyen yolcular da iki gündür sıkıntı yaşıyor. Şeremetyevo havalimanında uçaklarda buzlanmayı gidermek için kullanılan araçların yetersiz kaldığı da gelen bilgiler arasında.

HAVALİMANINDA İSYAN ÇIKTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 7 yıl önce
27 aralik SU209 ucus numaralari moskova - istanbul aeroflot havayollarina ait yapilmasi gereken ucusum gerceklesmiyor 18 saat gecti. ne bilgi veren var, ne bir yetkili, tam bir kaos var burada. insanlar gorevlilerle yumruk yumruga kavga ediyor. ki haklilar resmen insanlar ile dalga geciliyor. Butun sirketler bir bir havalanirken AEROFLOT yerde yatiyor. 3 gundur beklyen yolcular var. De icing yapamiyorlar cunku sivilari bitmis. sen bir kis ulkesisinin bu nasil olur? aeroflot ile ucmak icin beklyen turk yolcular pes etti konsoloslugu arayip turk havayollarindan ucak yollamalarini istediler, bizde bir umutla turkiyeden gelecek ucagi bekliyoruz, konsolosluk aeroflot ile turk hava yollari gorusmekte dedi. REZALET! AEROFLOT bir daha asla!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
PASAR DEGIL, YAGAN YAGMUR CUMARTESI 25 ARALIKTA DIR,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ya Sen Türkmüsün Rusmusun Nesin Anlamadım Rus Fanatiğimisin?Saçma Saçma Şeyleri Yazmaktan Vazgeç Artık Aeroflot'ta Aeroflot Al Senin Olsun Aeroflot'ta Rusyadaki Havalimanlarıda Ama Lütfen Artık Saçmalamayı Kes. . .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
sen , dunyanin en ileri teknoloji sahibi ucaklariyla eskimi eski teknolojisi 1940lardan kalma hicbir sivil havaciligin ozellikle avrupanin inmesine izin vermedigi ucaklari bir mi tutuyosun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000