24 Mayıs 2014, Cumartesi 16:19:42

HAVALİMANI PROJESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK?

Medine’de yer alan Prens Muhammed bin Abdülaziz Uluslararası Havalimanı’ndaki genişleme çalışmalarının hızla devam ettiği ve projenin ilk safhasının Ocak 2015’te hazır olmasının beklendiği bildirildi.
  • Ayni hava limanina 2 kat ucak indirilebilir biraz arastir anlamiyorsan bol keseden atma koyarsin RNAV yaklasma pisti bukadar yakina yapmayip uzaga yapsaydi olurdu ders mi vericem siber alemde bir o eksikti biraz ogreninde oyle polemik yapin bence
  • Rahatsiniz bilim yok ilim yok hep hurafelerle is yapin hayat size guzel
  • Dostum pilot ve aynizamanda dispatch olarak gorduklerumi soyluyorum sizlerde bosgecmiyorsunuz evde oturup hep muhalefet bilimsel bir bakin olaya komik
  • Medine'den su an adam gibi operasyon yapan ilk ve tek sirket THY'dir. Medine'ye yeni terminal ihtiyaci da buradan dogmustur. Hayirli olsun, boyle bir sehire de bu yakisir.

Arab News’in haberine göre Medine valisi Prens Faysal bin Selman proje sahasında incelemelerde bulundu ve kendisine yetkililer tarafından son gelişmeler hakkında bilgi verildi.

Medina Havalimanı Genel Müdürü Muhammed El Fadıl, inşaat çalışmalarının yüzde 83’ünün tamamlandığını ve ilk safhanın Ocak 2015’te biteceğini söyledi. El Fadıl, havalimanının operasyona başlamasıyla yılda yaklaşık sekiz milyon yolcuya hizmet vereceğini kaydetti. Kaynaklara göre Medine halen yılda 11 milyon ziyaretçi ağırlıyor ve genişleme projesi ile havacılık trafiğinin yüzde 27 artması bekleniyor.

İkinci safhada havalimanının kapasitesi 14 milyon yolcuya, üçüncü safhada ise 27 milyona ulaşacak. Yeni havalimanı ile şehir ekonomisinin daha da canlanacağı tahmin ediliyor. Havalimanına sefer düzenleyecek başlıca havayolları arasında Türk Hava Yolları, Emirates ve flynas sayılıyor.

Medine Havalimanı, Suudi Arabistan’ın üçüncü önemli giriş kapısı ve özellikle Hac ve Umre sezonlarında ikinci en önemli kapı olarak biliniyor.

HAVALİMANI PROJESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ayni hava limanina 2 kat ucak indirilebilir biraz arastir anlamiyorsan bol keseden atma koyarsin RNAV yaklasma pisti bukadar yakina yapmayip uzaga yapsaydi olurdu ders mi vericem siber alemde bir o eksikti biraz ogreninde oyle polemik yapin bence

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Rahatsiniz bilim yok ilim yok hep hurafelerle is yapin hayat size guzel

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Dostum pilot ve aynizamanda dispatch olarak gorduklerumi soyluyorum sizlerde bosgecmiyorsunuz evde oturup hep muhalefet bilimsel bir bakin olaya komik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Medine'den su an adam gibi operasyon yapan ilk ve tek sirket THY'dir. Medine'ye yeni terminal ihtiyaci da buradan dogmustur. Hayirli olsun, boyle bir sehire de bu yakisir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000