17 Mayıs 2008, Cumartesi 08:13:38

Havalimanı personeli GÜLMÜYOR!

Sabah Gazetesi yazarlarından Hıncal Uluç, havalimanındaki personelin somurtkan oluşundan şikâyetçi. İşte yazarın köşesi...
  • Ben eski güvenlik olarak şunları söylemek istiyorum şindi uzman çavuş oldum şırnakta özel harekatçıym ama havaalanını özlüyorum nekadarda yorulsakta nekadarda insanların güvenliüi için çalışıyo olsakta insanlar bunu kendileri için olduğunu anlamıyorlardı buda bizi üzüyordu onun için yüzümüz gülmüyordu hala türk halkının ğüvenliği için çalışıyorum şimdide dağlardayım Yorumunuz...
  • SENİN TİPİNE HANGİ GÜVENLİK PERSONEL,İ SELAM VERİR BANA ONU SÖLE BAKIYIM HEM SANANNE MERHABE DEMİŞİN NOLMUŞ YANİ HADİ BIRAK HOCAM BU İŞLERİ ALLAH AŞKINA YAA HERKEZ İŞİNE BAKSIN HADİ ASLANIM BAŞKA ,İŞİNMİ YOK HAVVAL,İMANINILA UĞRAŞIYON GİT BAŞKA YRLR UĞRAŞ ALLAH AŞKINA YAAA HADİ HOCAM YAPILACAK ÇOK İŞİM VAR
  • kımse kımseye gulmek zorunda degil. ayrıca guvenlıkcıler her gelen yolcuya gulseler suratlarının seklı bozulur. sahsen ben Hıncal Uluc'tanda pek haz almam yanı sadece tanınan bırı dıye gulmezdım bende.. bıraz alısmıs galıba pohpohlanmaya..
  • sayın HINCal bey bana yeterli maaşı ver sana sabah akşam gülerim sana gülümseyen hostesle güvenlikçinin maaşı birmi saygılarYorumunuz...

CIP salonunu bakıma almışlar, uzun zamandan beri ilk defa, yolcu salonundan geçeceğim uçağa.. Kapıya geldik.. Güvenlik kontrolü.. Polis değil, TAV yapıyor bu işi.. Onun özel güvenlikçileri.. Yani daha sivil..
Yaklaştım.. Resmi kılıklı bir delikanlı.. Anasını vurmuşum gibi bakıyor.. "Merhaba" dedim gülümseyerek..
Karşılaştığım herkese "Merhaba" derim, gülümserim ben.. Suratıma bile bakmadı, selamı almak bir yana.. Döndü arkasını yürüdü..
Elimizde elektronik bilet, doğru içeri yürüdük.. Yani bir güvenlikten, doğru ikinci güvenliğe.. Dünyada kalmadı böyle şey.. İkinci güvenlik niye?.. İlkine güvenmiyorlar mı?. Dünya ikinciyi uçak kapısında yapıyor, ama hepsinde değil. Rastgele.. Yani "Her an ikinci kontrol yapılabilir" hissini vermek için o kadar..
Bizde 3 dakika arayla iki kez soyunmak zorundasınız.. Mantığı?..
Şeytan (Burada vatandaş oluyor) azapta gerek..
Bu defa polisler var orada.. Ve de Nebil'le benim giriş kartlarımda bir eksik var. Dönüp düzelttirecek oluyoruz.. Bize neşeyle yaklaşan, gülümseyerek "Merhaba" diyen polis kardeşim "Ben bir dakikada yaptırırım" diye Nebil'in elinden kapıyor biletleri..
TAV özel teşebbüs.. Polis resmi.. Buyrun bakalım..
Uçağın kapısında bir THY görevlisi genç kız.. O da nefret dolu olanlardan.. Yüzüne bakmıyor önüne gelenin.. "Kimlik" diyor.. Yahu yüzüne bakmadığın insanın resmine baksan ne olacak?. Hadi 150 kişiye "Merhaba.. Günaydın.. İyi günler" demek zor.. Zoruna gidiyor.. Bir gülümsesen ölür müsün?.. Yoksa "Kız bana pas verdi" diye askıntı mı olur millet?..
Yahu ayıptır..
Kötü gününüzde olabilirsiniz.. Yorgun, bitkin olabilirsiniz.. Ama sizin işiniz insanlarla.. Sizin işiniz bu insanlara servis.. Hem de az sonra yapacakları uçak yolculuğu için gerilmeye bahane arayan insanlara servis..
Gülümsemeyi beceremiyorsan, kendine başka iş bul!..
Yolcuyla doğrudan temas edenlere bir gülümsemenin yaratacağı mucizeler öğretilmez mi?. Bu yolculardan kazandıkları trilyonları gururla ilan eden THY ve TAV, bu suratsızları, somurtkanları denetlemez mi?..
Kenan Paşa'yı andım bir

daha.. Bu modern terminal binasının kurdelasını keserken yıllar önce "Biz bina yapmayı biliriz, ama işletmeyi pek bilmeyiz" demişti..
İşletme insan gerektirir çünkü.. Servisi, bina, alet değil, insan yapar..
İlk gülen yüzü uçağa girerken bizi karşılayan hosteslerde gördüm.. İçim rahatladı birden.. İnsan olduğumu hatırladım, açıldım, rahatladım..
Az önceki kahrolmuşluğumu unuttum. Mutluluk hissiyle oturdum yerime..
Bir gülümsemenin mucizesini bir daha yaşayarak..

Hıncal Uluç / Sabah

Havalimanı personeli GÜLMÜYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Rumuz ~ 10 yıl önce
Ben eski güvenlik olarak şunları söylemek istiyorum şindi uzman çavuş oldum şırnakta özel harekatçıym ama havaalanını özlüyorum nekadarda yorulsakta nekadarda insanların güvenliüi için çalışıyo olsakta insanlar bunu kendileri için olduğunu anlamıyorlardı buda bizi üzüyordu onun için yüzümüz gülmüyordu hala türk halkının ğüvenliği için çalışıyorum şimdide dağlardayım Yorumunuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
VTEC ~ 10 yıl önce
SENİN TİPİNE HANGİ GÜVENLİK PERSONEL,İ SELAM VERİR BANA ONU SÖLE BAKIYIM HEM SANANNE MERHABE DEMİŞİN NOLMUŞ YANİ HADİ BIRAK HOCAM BU İŞLERİ ALLAH AŞKINA YAA HERKEZ İŞİNE BAKSIN HADİ ASLANIM BAŞKA ,İŞİNMİ YOK HAVVAL,İMANINILA UĞRAŞIYON GİT BAŞKA YRLR UĞRAŞ ALLAH AŞKINA YAAA HADİ HOCAM YAPILACAK ÇOK İŞİM VAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a.h. ~ 10 yıl önce
kımse kımseye gulmek zorunda degil. ayrıca guvenlıkcıler her gelen yolcuya gulseler suratlarının seklı bozulur. sahsen ben Hıncal Uluc'tanda pek haz almam yanı sadece tanınan bırı dıye gulmezdım bende.. bıraz alısmıs galıba pohpohlanmaya..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atakanRumuz ~ 10 yıl önce
sayın HINCal bey bana yeterli maaşı ver sana sabah akşam gülerim sana gülümseyen hostesle güvenlikçinin maaşı birmi saygılarYorumunuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000