29 Eylül 2013, Pazar 17:13:37

HAVALİMANI METROSUNDA POLİS MÜDAHALESİ

Grevde olan THY işçilerinin eylem çağrısı üzerine Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Kapısında toplanan protestoculara polis biber gazı ve plastik mermiyle müdahale etti.
  • SENDİKAL HAREKETİN İÇİNDE NE İŞİ VAR BU ADAMLARIN BEYLER SENDİKAL HAREKETLERDE İŞÇİLER VARDIR ÇALIŞAN VARDIR NE İŞ VAR BU TERÖRİSTLERİN BURADA HER FİKİRDEN ADAM VAR YANİ HERKEZ KALKIB YIKACAKMI BİZİ TEMSİL ETMİYORLAR ZİHNİYET 20 YIL ÖNCE NE İSE ŞİMDİDE O
  • Bu kaçıncı sonucu hüsran ve hiçbir şeye hizmet etmeyen eylem?! İçinde başka HKP ve Dev-Lis'in üyeleri de olmasına ve hala grevde 502 kişi varken sadece 150 kişi ile eylem yapıyorsan önce dönüp bir kendine bakacaksın, ben nerede yanlış yapıyorum diye! 29 Mayıs eylemini de sadece uçucularla yapmaya çalışıp o kadar insanı ekmeğinden etmiştin. Yeter artık yaptıkların! 15 bin insanın geleceğini karartmaya hakkın yok! Her ay maaşlarımızdan kesilen paraların %10'u grev fonuna aktarılırken neden benim grevdeki kardeşim arabasını satacak duruma düşüyor? Grev çadırı bile kuramamışken bu fonu ne şekilde ve nereye harcıyorsun, açıklayabiliyor musun kalem kalem? Sonun geldi ve sen bunu farkındasın. Gider ayak ne yaparım diye kıvranıyorsun. Ayıptır, yazıktır ve günahtır!
  • Bu reform hareketi cığırtkanlığı yapan herkimse tek kalemden çıktığı o kadar belli ki; yeni mekanınız burası mı? Gülüyorum size. Ben merak ediyorum ne zaman birlestiriyorsunuz renkleri? Sarınin tonu bellu olsun artik
  • Her ne olursa olsa metronun içine gaz sıkmak hepinize mantıklı gelmiş sanırım sizler atilayla uğraşırken neleri kaybediyoruz bilemiyorsunuz resme biraz daha büyük bakın yetti artık cahilliğiniz !!

Türk Hava Yolları (THY) yönetimi ile 24. dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşamayarak greve giden Hava-İş Sendikası üyelerine destek olmak amacıyla, THY Genel Müdürlüğü önündeki grev alanına yürümek isteyen gruba polis müdahalede bulundu.

Emniyet güçleri, Atatürk Havalimanı metro istasyonu çıkışında toplanan "THY Greviyle Dayanışma Komitesi" üyelerine, metro istasyonu dışına çıkmaları için uyarılarda bulundu.

Aralarında Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Dev-Lis ve Hava-İş Sendikası üyelerinin bulunduğu grup, dışarı çıkmamakta ısrar etti.

Bunun üzerine emniyet güçleri, kalkanlarıyla grubun dışarı çıkmasını sağladı.

Polisin bu sırada göz yaşartıcı sprey kullandığı, gruptakilerden bazılarının ise polise, çöp kovalarını ve metro istasyonunda bulunan bazı maddeleri attıkları görüldü.

Gruptakilerin uyarıları sonucu dışarı çıkan protestocular, Atatürk Havalimanı otoparkı girişinde tekrar toplanmaya başladı. "Her yer Hava-İş, her yer direniş" , "THY işçileri yalnız değildir" sloganları atan göstericiler, yürüyüşe geçmek için Atatürk Havalimanı açık otoparkı girişinde toplanmaya devam ediyor.

Bu arada gruptakilerden bazılarının gözaltına alındığı ve serbest bırakılmaları için Hava İş Sendikası Başkanı Atilla Ayçin'in, polis yetkilileriyle görüştüğü iddia edildi. 

HAVALİMANI METROSUNDA POLİS MÜDAHALESİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (51)

GARİB ~ 5 yıl önce
SENDİKAL HAREKETİN İÇİNDE NE İŞİ VAR BU ADAMLARIN BEYLER SENDİKAL HAREKETLERDE İŞÇİLER VARDIR ÇALIŞAN VARDIR NE İŞ VAR BU TERÖRİSTLERİN BURADA HER FİKİRDEN ADAM VAR YANİ HERKEZ KALKIB YIKACAKMI BİZİ TEMSİL ETMİYORLAR ZİHNİYET 20 YIL ÖNCE NE İSE ŞİMDİDE O

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Personel ~ 5 yıl önce
Bu kaçıncı sonucu hüsran ve hiçbir şeye hizmet etmeyen eylem?! İçinde başka HKP ve Dev-Lis'in üyeleri de olmasına ve hala grevde 502 kişi varken sadece 150 kişi ile eylem yapıyorsan önce dönüp bir kendine bakacaksın, ben nerede yanlış yapıyorum diye! 29 Mayıs eylemini de sadece uçucularla yapmaya çalışıp o kadar insanı ekmeğinden etmiştin. Yeter artık yaptıkların! 15 bin insanın geleceğini karartmaya hakkın yok! Her ay maaşlarımızdan kesilen paraların %10'u grev fonuna aktarılırken neden benim grevdeki kardeşim arabasını satacak duruma düşüyor? Grev çadırı bile kuramamışken bu fonu ne şekilde ve nereye harcıyorsun, açıklayabiliyor musun kalem kalem? Sonun geldi ve sen bunu farkındasın. Gider ayak ne yaparım diye kıvranıyorsun. Ayıptır, yazıktır ve günahtır!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Bu reform hareketi cığırtkanlığı yapan herkimse tek kalemden çıktığı o kadar belli ki; yeni mekanınız burası mı? Gülüyorum size. Ben merak ediyorum ne zaman birlestiriyorsunuz renkleri? Sarınin tonu bellu olsun artik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Her ne olursa olsa metronun içine gaz sıkmak hepinize mantıklı gelmiş sanırım sizler atilayla uğraşırken neleri kaybediyoruz bilemiyorsunuz resme biraz daha büyük bakın yetti artık cahilliğiniz !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000