18 Haziran 2008, Çarşamba 11:59:52

Hava-İş'ten THY'ye karşı kampanya!

Hava-İş Sendikası, 22 ilde verdiği yer hizmetini Çelebi ve Havaş’a devreden THY’ye karşı kampanya başlattı.
  • herşeyden önce işini düzgün yapan ve aldığını kuruşu kuruşuna hak eden arkadaşları ayrı tutuyorum.ya siz thy de yer hizmetleride hangi kaliteden bahsediyosunuz acaba tipik devlet dairesi mantığıyla çalışan nasıl olsa ölene kadar işim garanti gözüyle bakan yolcuyu umursamayan sürekli mesai ücreti hesabı yapan ve türkiyede bir çok çalışanın 1 senede kazandığını 1 ayda kazanan ama hala grev yapan arkadaşlar şükür etmesini bilmek lazım her zaman.ayrıca o kalitesiz ve güvensiz hizmetten bahseden arkadaşlar havaş çelebi yılda kaç uçağa bakıyo araştırsın sonra konuşalım.işin özü bu düzen böyle gitmeyecek
  • BENIM ANLAMADIGIM BAZI KENDINI BILMEZ KOCA KAFALARIN KENDINI B.K TAN SAYIP YORUM YAZMAYA CALISMALARI.AMA GORUYORUMKI ELLERINE YUZLERINE BULASTIRMISLAR.ODA YETMEZMIS GIBI SIMDI CEVRELERINE BULASTIRIYORLAR. HIC DUSUNMUYORLARKI KONUNUN HAVAS YADA CELEBI OLMADIGINI.O DEVREDILEN BOLGELERDE KACTANE INSAN ISSIZ KALACAK.THY YONETICILERININ KENDI YANDASLARINA PESKES CEKILEREK YILLARDIR BU BOLGELERDE GECE GUNDUZ DEMEDEN HIZMETLERINI AKSATMADAN YERINE GETIREN INSANLARIN HAKKINI SAVUNMAK ICIN HAVA-IS IN YAPTIGI CABALARINA DESTEK VERECEK YERDE KOSTEK OLAN BUYK IHTIMALLE CELEBI,HAVAS YADA THY YONETIMINDEN OLAN SAHTE RUMUZLU SAHTEKARLARA SELAM OLSUN.
  • Evet..Günaydın. Demek Hava-iş adında bir sendika varmış :) atı alan üsküdarı geçti...sendika ağaları biraz geç uyandı. Siz alın aidatınızı keyfinize bakın..üzmeyin tatlı canınızı.
  • Tüm yorumcuların dikkatine; HAVA İŞ sendikası tarafından verilen ilanın ciddiyetsizliğidikkatinizi çekmedi galiba. THY A.O. na yer hizmeti veren kuruluşlar konularında uzmanlaşmış ve Dünya havayolu şirketlerine hizmet veren kurumlar... HAVA İŞ Bu kurumlarda faaliyet gösteremediği için bu tarz karalama kampanyası yapıyor, dikkat edin...Artık HAVA İŞ in ciddiyetsizliğini, aldığı grev kararlarıyla artık tüm çalışanlar biliyor. İşinize bakın...

Hava-İş sendikasının ‘’Uçuş Emniyeti Tüketici Hakkıdır’’ başlığını verdiği kampanyanın amacı, THY Teknik AŞ’nin bu illerden geri çekilerek eğitimli ve deneyimli personelin tasfiyesini önleme, taşeronlaşmanın yaygınlaşmasını engellemek olarak açıklandı.

Sendika yetkilileri THY’nin aldığı bu kararın hizmet kalitesinin düşüreceğini savunuyor.
Ayrıca maliyetleri düşürme adına deneyimli personelin görevden alınması uçuş emniyeti açısından riskler taşıdığı da sendika tarafından ifade ediliyor. THY yönetimi “bakım gerektirmeyen istasyonlar” olarak nitelediği bu illerde tüm uçuş operasyonu hizmetlerinin yürütülmesini Çelebi ve Havaş’a devredecek.

Hava-İş Sendikası bu iller kapsamında 2500 bilboard, 200 infoboard ve 400 bez afiş hazırlatarak THY yönetimin bu karardan vazgeçmesini talep edecek.

Hava-İş

Haber: Melih Kocagil

Hava-İş'ten THY'ye karşı kampanya!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

havacılık ~ 10 yıl önce
herşeyden önce işini düzgün yapan ve aldığını kuruşu kuruşuna hak eden arkadaşları ayrı tutuyorum.ya siz thy de yer hizmetleride hangi kaliteden bahsediyosunuz acaba tipik devlet dairesi mantığıyla çalışan nasıl olsa ölene kadar işim garanti gözüyle bakan yolcuyu umursamayan sürekli mesai ücreti hesabı yapan ve türkiyede bir çok çalışanın 1 senede kazandığını 1 ayda kazanan ama hala grev yapan arkadaşlar şükür etmesini bilmek lazım her zaman.ayrıca o kalitesiz ve güvensiz hizmetten bahseden arkadaşlar havaş çelebi yılda kaç uçağa bakıyo araştırsın sonra konuşalım.işin özü bu düzen böyle gitmeyecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATATURK2008 ~ 10 yıl önce
BENIM ANLAMADIGIM BAZI KENDINI BILMEZ KOCA KAFALARIN KENDINI B.K TAN SAYIP YORUM YAZMAYA CALISMALARI.AMA GORUYORUMKI ELLERINE YUZLERINE BULASTIRMISLAR.ODA YETMEZMIS GIBI SIMDI CEVRELERINE BULASTIRIYORLAR. HIC DUSUNMUYORLARKI KONUNUN HAVAS YADA CELEBI OLMADIGINI.O DEVREDILEN BOLGELERDE KACTANE INSAN ISSIZ KALACAK.THY YONETICILERININ KENDI YANDASLARINA PESKES CEKILEREK YILLARDIR BU BOLGELERDE GECE GUNDUZ DEMEDEN HIZMETLERINI AKSATMADAN YERINE GETIREN INSANLARIN HAKKINI SAVUNMAK ICIN HAVA-IS IN YAPTIGI CABALARINA DESTEK VERECEK YERDE KOSTEK OLAN BUYK IHTIMALLE CELEBI,HAVAS YADA THY YONETIMINDEN OLAN SAHTE RUMUZLU SAHTEKARLARA SELAM OLSUN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
işçi ~ 10 yıl önce
Evet..Günaydın. Demek Hava-iş adında bir sendika varmış :) atı alan üsküdarı geçti...sendika ağaları biraz geç uyandı. Siz alın aidatınızı keyfinize bakın..üzmeyin tatlı canınızı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FENASİ ~ 10 yıl önce
Tüm yorumcuların dikkatine; HAVA İŞ sendikası tarafından verilen ilanın ciddiyetsizliğidikkatinizi çekmedi galiba. THY A.O. na yer hizmeti veren kuruluşlar konularında uzmanlaşmış ve Dünya havayolu şirketlerine hizmet veren kurumlar... HAVA İŞ Bu kurumlarda faaliyet gösteremediği için bu tarz karalama kampanyası yapıyor, dikkat edin...Artık HAVA İŞ in ciddiyetsizliğini, aldığı grev kararlarıyla artık tüm çalışanlar biliyor. İşinize bakın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000