21 Eylül 2013, Cumartesi 15:12:26

HAVA-İŞ'E DESTEK KARARI

Türk Hava Yolları'nda (THY) greve devam eden Hava-İş Sendikası'na Dayanışma Komitesi destek olma kararı aldı.
  • reformcular dua oy istiyorsunuzda seçime kadar sözleşme imzalanmazsa ve siz kazanırsanız tis nasıl imzalanacak uçanlar için rev 3 ne olacak 36 saat er dinlenmesi 24 mü olacak-8 boş 7 mi olacak bu 7nin 1 i yatıdamı kullandırılacak.yada bu seferlik böyle imzalayalım birdahaki tise kazanırız hakları mı diyorsunuz.
  • Reform hareketi .....bakan binali yildirimin yegeni omer haberdar....siz kim sendika kim...kimi kime karsi savunacaksiniz...insanlar sizin cigerinizi iyi bilir..bir de utanmadan adam tutup buraya yorum yaptiriyosunuz ;)))
  • Reform hareketi gelecek.Bütün dertler bitecek.Kavga olmayacak,kaos olmayacak,siyaset olmayacak.Yerle bir olan hava iş sendikasını tekrar şaha kalkacaktır.Hem sendika üyeleri kazanacak,hemde THY kazanacaktır.Hep birlikte Reform Hareketini destekliyoruz
  • Genç dinamik temiz şaibesiz bir yönetimle geliyoruz.Toplanan aidatların nerelerde ve niçin personele yönelik birşey yapılmadığını sonuna kadar hesabını sormak için gelyoruz.Desteklerinizi reform hareketi için istiyoruz.

Dayanışma Komitesi, Hava-İş Sendikası'na destek kararı aldı. Komite üyeleri bu kapsamda 29 Eylül saat 16.00'da Atatürk Havalimanı dış hatlar geliş terminalinden THY Genel Müdürlük binasına yürüyecek.

Hava İş Sendikası, THY’de grev kararı almasının üzerinden yaklaşık 180 gün geçti. Grev sebebiyle uçuşlarda herhangi bir yaşanmazken, sendika üyeleri bu sürede THY Genel Müdürlük binası önünde eylemlerini sürdürdü. Çeşitli sendika, meslek odaları, siyasi parti temsilcileri Hava-İş üyelerini ziyaret etti. Son olarak da Dayanışma Komitesi, Hava-İş Sendikası’na destek kararı verdi. Yapılan açıklamada, "Dayanışma Komitesi olarak, havayolu işçilerimizin ve sendikamızın haklı taleplerini desteklediğimizi, sendikanın ve işçilerin mücadelesinin kazanımlara ulaşması için de dayanışma içerisinde olacağımızı kamuoyuna açıklıyoruz. Tüm emek dostu örgütlerini, sendikaları ve diğer sektörlerdeki işçilerimizi, aydınlarımızı, duyarlı yurttaşlarımızı; havacılık işkolu işçilerinin ve Hava-İş Sendikası’nın direniş ve mücadelesini desteklemeye, güçlü bir emek dayanışması içinde olmaya davet ediyoruz. Bu amaçla 29 Eylül saat 16.00’da Atatürk Havalimanı dış hatlar geliş A kapısı önünde bir araya gelerek THY Genel Müdürlüğü önündeki grev alanına doğru gerçekleştireceğimiz dayanışma yürüyüşüne katılımınızı önemle bekliyoruz." denildi.

Hava-İş Sendikası Başkanı Atilay Ayçin, 180 gündür THY Genel Müdürlük binası önünde grevlerini sürdürdüklerini söyledi. Dayanışma Komitesi’nin çağrısının kendilerini mutlu ettiğini belirten Ayçin, "Bu tür kitlesel destek yürüyüşünü önemsiyoruz. Komitenin desteği buradaki arkadaşların morallerinin yükseltecek ve bize güç verecek." dedi.

HAVA-İŞ'E DESTEK KARARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

overQ ~ 5 yıl önce
reformcular dua oy istiyorsunuzda seçime kadar sözleşme imzalanmazsa ve siz kazanırsanız tis nasıl imzalanacak uçanlar için rev 3 ne olacak 36 saat er dinlenmesi 24 mü olacak-8 boş 7 mi olacak bu 7nin 1 i yatıdamı kullandırılacak.yada bu seferlik böyle imzalayalım birdahaki tise kazanırız hakları mı diyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uzmann ~ 5 yıl önce
Reform hareketi .....bakan binali yildirimin yegeni omer haberdar....siz kim sendika kim...kimi kime karsi savunacaksiniz...insanlar sizin cigerinizi iyi bilir..bir de utanmadan adam tutup buraya yorum yaptiriyosunuz ;)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KM ~ 5 yıl önce
Reform hareketi gelecek.Bütün dertler bitecek.Kavga olmayacak,kaos olmayacak,siyaset olmayacak.Yerle bir olan hava iş sendikasını tekrar şaha kalkacaktır.Hem sendika üyeleri kazanacak,hemde THY kazanacaktır.Hep birlikte Reform Hareketini destekliyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anadolu ~ 5 yıl önce
Genç dinamik temiz şaibesiz bir yönetimle geliyoruz.Toplanan aidatların nerelerde ve niçin personele yönelik birşey yapılmadığını sonuna kadar hesabını sormak için gelyoruz.Desteklerinizi reform hareketi için istiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sordunmu ~ 5 yıl önce
sendikaya gidip sordunmu aidatlar nerde git göstermezlerse konuş biz sorduk kalem kalem defterler önümüze kondu

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000