25 Eylül 2012, Salı 13:09:16

HAVA-İŞ YENİ "TİS" METNİNİ YAYINLADI

Hava-İş Sendikası 23. Dönem Toplu iş Sözleşme (TİS) metnini yayınladığını duyurdu.
  • İpad ile okunmuyor....
  • ALIN ATİLAYINIZI TEPE TEPE KULLANIN.NE ADAMMIŞ YA!BUNLARIN HEPSİNİN BEYNİNİ UÇURMUŞ.ATİLAY DA ATİLAY DER BAŞKA LAF BİLMEZ OLMUŞLAR..YAZIK SİZE !!
  • Birtaraftan atila abimizin yillar icinde soke soke aldigi haklardan faydalanin diger tarafyan laf soyleyin. He tabi atila ve ekibinin bir emegi yok size sirket gonlunden koptugu icin verdi o kadar hakki. Atila olmasaydi daha fazlasini verirdi. Nankorsunuz siz. Gidin ozele atilasiz calisin.
  • Sizin ağa dediğiniz adam 110 gündür sabah akşam Dış Hatlar B kapısında...Siz oturduğunuz yerden ahkam kesiyorsunuz. O beğenmediğiniz adam işten atılan 305 kişi işe alınsın diye bürün kurulları ile birlikte sabah 10- akşam 8 direniş yerinde... Siz nerdesiniz..Evinizde sıcak odanızda yada tatlı döşeğinizde bilgisayarınız başında yorumdasınız...23 yıldır sendika başkanı olmak kolay iş değil..Siz fosur fosur uyuken O 23 yıldır he türlü direnişte, hertürlü melanetin ortasında... O çok verdiğiniz aidatlarınızla aldığı maaş ta en iyi kaptanın aldığı maaşın kat kat altında. ŞAPŞALCA YORUMLARLA HERKESİ KIRDIĞINIZ GİBİ VERDİĞİNİZ İDATLARLA GÖKDELEN DİKİLDİĞİNİ SANIYORSUNUZ..Kaptanınız Bahadır Altan'a yada Eylem Ateşe sorsanız onlar size Atilay Ayçin'in ne maaş aldığını söylerlerdi..En azından bu konuda dürüst olurlar...Ama siyaseten belden aşağı vurmak akkuşağının karakteri olmuş...Burada yorum yapan Akkuşağı yalakaları da genel kurula kadar bunu yapacaklar ama genel kurul yüzlerine şamar olacak

Hava-İş Sendikası’ndan yapıalan açıklamada; “AKP Milletvekillerince TBMM’ne sunulan kanun teklifi sonucu yasalaşan 6321 sayılı Yasa, havacılık hizmetlerinde grev yasağı getirmiştir. THY A.O 23. Dönem toplu iş sözleşmesi, tam grev kararı aşamasına geldiği esnada getirilen bu yasak sonucu, ne yazık ki ilgili mevzuat gereği tarafların iradesi dışında Yüksek Hakem Kurulunca sonuçlandırılmıştır.

 

Tarafların iradesi dışında sonuçlandırıldığı için toplu iş sözleşmesinin bütünü bilgilendirme amacıyla toplu iş sözleşmesinin Uyuşmazlık Tutanağı öncesi taraflarca kabul edilen ve Uyuşmazlık Tutanağı ile belirlenip Yüksek Hakem Kurulunca sonuçlandırılan maddeleri birleştirilerek üyelerimizin  bilgisine sunulmuştur” denildi.

Hava-İş Sendikası tarafından yayınlanan Toplu İş Sözleşme metnine BURADAN ulaşabilirsiniz.


 

HAVA-İŞ YENİ "TİS" METNİNİ YAYINLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
İpad ile okunmuyor....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ZAVALLI ATİLAY HAYRANLARI!!! ~ 6 yıl önce
ALIN ATİLAYINIZI TEPE TEPE KULLANIN.NE ADAMMIŞ YA!BUNLARIN HEPSİNİN BEYNİNİ UÇURMUŞ.ATİLAY DA ATİLAY DER BAŞKA LAF BİLMEZ OLMUŞLAR..YAZIK SİZE !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nankorler ~ 6 yıl önce
Birtaraftan atila abimizin yillar icinde soke soke aldigi haklardan faydalanin diger tarafyan laf soyleyin. He tabi atila ve ekibinin bir emegi yok size sirket gonlunden koptugu icin verdi o kadar hakki. Atila olmasaydi daha fazlasini verirdi. Nankorsunuz siz. Gidin ozele atilasiz calisin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aga yalakalarına ~ 6 yıl önce
Sizin ağa dediğiniz adam 110 gündür sabah akşam Dış Hatlar B kapısında...Siz oturduğunuz yerden ahkam kesiyorsunuz. O beğenmediğiniz adam işten atılan 305 kişi işe alınsın diye bürün kurulları ile birlikte sabah 10- akşam 8 direniş yerinde... Siz nerdesiniz..Evinizde sıcak odanızda yada tatlı döşeğinizde bilgisayarınız başında yorumdasınız...23 yıldır sendika başkanı olmak kolay iş değil..Siz fosur fosur uyuken O 23 yıldır he türlü direnişte, hertürlü melanetin ortasında... O çok verdiğiniz aidatlarınızla aldığı maaş ta en iyi kaptanın aldığı maaşın kat kat altında. ŞAPŞALCA YORUMLARLA HERKESİ KIRDIĞINIZ GİBİ VERDİĞİNİZ İDATLARLA GÖKDELEN DİKİLDİĞİNİ SANIYORSUNUZ..Kaptanınız Bahadır Altan'a yada Eylem Ateşe sorsanız onlar size Atilay Ayçin'in ne maaş aldığını söylerlerdi..En azından bu konuda dürüst olurlar...Ama siyaseten belden aşağı vurmak akkuşağının karakteri olmuş...Burada yorum yapan Akkuşağı yalakaları da genel kurula kadar bunu yapacaklar ama genel kurul yüzlerine şamar olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000