29 Mayıs 2012, Salı 00:49:08

HAVA-İŞ YENİ BİR AÇIKLAMA GÖNDERDİ

THY ile Hava-İş Sendikası arasında gerilen ipler resmen koptu. Mecliste görüşülecek yasa öncesinde bir günlük grev kararı alan ve adına da "üyelerin hastalanması" eylemine saatler kala THY'nin "İşten çıkartırız" açıklamasına Hava-İş cevap verdi.
  • Kardeşim işi grev haklı mı yapılıyor haksızmı, havayolları çalışanlarının taşıdığı riskle aldığı ücret orantılımı, hava-iş haklı mı haksızmıdan alıp nerelere getiriyorsunuz.İşten çıkartılmaları destekleyen arkadaşın kendisinin veya bir yakının başına böyle bir olay gelmemiş belli.İşten çıkartılmalar hiçbir zaman hoş ve etik değildir.iŞTEN ÇIKARTILAN BİR KİŞİNİN ALDIĞI MAAŞLA GEÇİNEN KAÇ KİŞİNİN OLABİLECEĞİNİ BİR DÜŞÜNÜN YETER..
  • 25 yıldır havacılık sektöründe çalışıyorum.Bazı şeyleri iyi ölçüp biçmek ve ona göre davranmak gerekirdi.Basit bir örnek vermek istiyorum.90 lı yılların başıydı ve bugünkü Yer Hizmetleri dev şirketi o zaman belli başlı Havayolu şirketleriyle çalışan kendi çapında bir şirketti.O zamanki büyük yer hizmetleri şirketi ise neredeyse tek büyük yer hizmetleri firmasıydı. Bazı ince hesaplar sonucunda ''Grev''ler yüzünden Havayolu şirketleri teker teker bugünkü dev şirketle anlaşmaya başladılar.O kadar çalışan işinden oldu ve büyük bir şirket oluştu.Anlayan anlamıştır herhalde...!
  • son 5 yılda sayısını bilemediğim kadar hem yurtiçi hem yurtdışı uçtum. ancak genel anlamda hep güler yüzle karşılandığımı söyleyebilirim. diğer arkadaşlara ben de katılıyorum, bu insanlar gece yarısı, bayram, seyran, tatil dinlemeden işlerinin başındalar. illa bu şekilde gündeme gelmeleri gerekiyor muydu? söylüyorum amaç thy yi yıpratmak ve özelliştirmeye çalışmaktır. thy dünyanın sayılı firmalarından birisiyken bu tavirlar da neyin nesidir..unutulmamalıdır ki thy'nin halen %51'i bu milletindir.
  • valla thy de hiç de güler yüzlü kabin memuru görmedim ben kaldı ki nasılsınız diyecek çok tk ile seyahat ettim ama hiç görmedim ve defalarca da yazdım.ancak diğer özel şirketlerden geçen arkadaşlarım işinin hakkını veriyor çünkü nereden ne şartlardan geldiklerini biliyor gerisi boş.hiç gecenin şu saati uyanmak fln sözlerine gerek yok bu işin şartı bu bununla acındırmayın kendinizi.her şirkette kabin memurluğu yapmak aynı şeydir.tk personeline ayrı şartlar olamaz hiç uğraşmayın şükredin.yasayı destekliyorum.işten çıkarılmaları destekliyorum.gereksiz bir grevdi.İnşallah tk yönetimi geri adım atmaz.

Tüm üyelere gönderilen mesajda şu ifadeler yer verildi;

"TÜM ÜYELERİMİZE ACİL. İŞVERENCE ATILAN HAVA-İŞ SENDİKASININ YASADIŞI GREV YAPTIĞI YÖNÜNDEKİ GERÇEK DIŞI MESAJI TBMM'DE GREV YASAĞINI KİMLERİN TEZGAHLADIĞINI DA ORTAYA KOYMAKTADIR. BİZ YAZADIŞI İŞLEM YAPMIYORUZ. YASADIŞI GREV YAPMIYORUZ. YASAL HAKLARIMIZI KULLANIYORUZ.ÜYELERİMİZİN HASTALANMASI YASADIŞI DEĞİLDİR. 2920  SAYILI SİVİL HAVACILIK KANUNUN 100 VE 101 MADDE ICAO ANNEX6, EASA ANNEX 111 EU OPS1 PART Q, SHT 6A 50 GENEL HUSUSLAR 12. MADDESİ UCUŞ EMNİYETİNİ KORUMA YÖNÜNDE BİİZ MÜKELLEF KILMIŞTIR" 

"SENDİKAMIZA GREV YASAĞI YASASI MECLİSE İNDİĞİ İÇİN TÜM ÜYELERİMİZDEN ÇOK BÜYÜK SAYIDA MORALLERİN BOZULDUĞU HASTALANILDIĞI MESAJI ALIYORUZ. BİLGİNİZE…”

“UÇUCU EKİPLER… ÇOK ACİL… DİNLENME SÜRESİ KESİNTİSİZDİR. TELEFONLARIMIZI İŞVEREN TARAFINDAN RAHATSIZ EDENLER VARSA LÜTFEN KAPATIN…”

Bu mesajla birlikte üyelere işverenin tehdidine boyun eğmeyin vurgusu yapıldı.

HAVA-İŞ YENİ BİR AÇIKLAMA GÖNDERDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (190)

HAK. ~ 6 yıl önce
Kardeşim işi grev haklı mı yapılıyor haksızmı, havayolları çalışanlarının taşıdığı riskle aldığı ücret orantılımı, hava-iş haklı mı haksızmıdan alıp nerelere getiriyorsunuz.İşten çıkartılmaları destekleyen arkadaşın kendisinin veya bir yakının başına böyle bir olay gelmemiş belli.İşten çıkartılmalar hiçbir zaman hoş ve etik değildir.iŞTEN ÇIKARTILAN BİR KİŞİNİN ALDIĞI MAAŞLA GEÇİNEN KAÇ KİŞİNİN OLABİLECEĞİNİ BİR DÜŞÜNÜN YETER..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kılavuz ve Karga ~ 6 yıl önce
25 yıldır havacılık sektöründe çalışıyorum.Bazı şeyleri iyi ölçüp biçmek ve ona göre davranmak gerekirdi.Basit bir örnek vermek istiyorum.90 lı yılların başıydı ve bugünkü Yer Hizmetleri dev şirketi o zaman belli başlı Havayolu şirketleriyle çalışan kendi çapında bir şirketti.O zamanki büyük yer hizmetleri şirketi ise neredeyse tek büyük yer hizmetleri firmasıydı. Bazı ince hesaplar sonucunda ''Grev''ler yüzünden Havayolu şirketleri teker teker bugünkü dev şirketle anlaşmaya başladılar.O kadar çalışan işinden oldu ve büyük bir şirket oluştu.Anlayan anlamıştır herhalde...!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
son 5 yılda sayısını bilemediğim kadar hem yurtiçi hem yurtdışı uçtum. ancak genel anlamda hep güler yüzle karşılandığımı söyleyebilirim. diğer arkadaşlara ben de katılıyorum, bu insanlar gece yarısı, bayram, seyran, tatil dinlemeden işlerinin başındalar. illa bu şekilde gündeme gelmeleri gerekiyor muydu? söylüyorum amaç thy yi yıpratmak ve özelliştirmeye çalışmaktır. thy dünyanın sayılı firmalarından birisiyken bu tavirlar da neyin nesidir..unutulmamalıdır ki thy'nin halen %51'i bu milletindir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
valla thy de hiç de güler yüzlü kabin memuru görmedim ben kaldı ki nasılsınız diyecek çok tk ile seyahat ettim ama hiç görmedim ve defalarca da yazdım.ancak diğer özel şirketlerden geçen arkadaşlarım işinin hakkını veriyor çünkü nereden ne şartlardan geldiklerini biliyor gerisi boş.hiç gecenin şu saati uyanmak fln sözlerine gerek yok bu işin şartı bu bununla acındırmayın kendinizi.her şirkette kabin memurluğu yapmak aynı şeydir.tk personeline ayrı şartlar olamaz hiç uğraşmayın şükredin.yasayı destekliyorum.işten çıkarılmaları destekliyorum.gereksiz bir grevdi.İnşallah tk yönetimi geri adım atmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000