05 Kasım 2012, Pazartesi 14:54:24

“HAVA-İŞ VE 305 ÜYESİNİN DİRENİŞİNE SAYGI DUYUYORUZ”

Dünyanın en büyük işçi sendikalarından biri olan ve 2,2 milyondan fazla işçiyi temsil eden Almanya'nın kısa adı ver.di olan Birleşik Hizmetler Sendikası (Vereinte Dienstleistungsgewerkschaft) temsilcileri Hava-İş'e destek amacıyla Türkiye'ye geldi.
  • istediği kulunu zengin etmek (çok mal mülk vermek) ve istediği kulunu fakir etmek Allah'a mahsustur. Yöneticilere (memleket yöneticilerine) düşen görev ise adil olmak ve adilane dağıtmaktır. Bunun hesabını kimse veremez Başbakan olsa bile.. (birisine yağdırmak/ liyakat esas alındığında hakettiği tartışılır diğerlerini atıl ve parasız bırakmak )
  • Birisini 15 şirkete yönetim kurulu başkanı yapacaksın; sanki bu memlekette başka (yabancı dil bilen büyük şirketlerde yöneticilik deneyimi olan) müslüman evladı yokmuş gibi (ayrıca Futbol Federasyonu ve Güreş Federasyonu gibi kamu oluşumlarında da yönetim kurulu üyesi veya denetim kurulu üyesi yaparak ordan da ayda en az 15.000 TL gelir elde edecek ) , 250.000 TL ayda para alacak;... diğerlerini de (Amarikalarda okumuş, büyük uluslararası şirketlerde yöneticilik deneyimi hatta akademisyenliği olanlar) kenarda oturtacaksın.. Valla Başbakanım.. Biz milletin Hazinesinden adaletli dağıtım yapmıyorsun diye ahirette iki elimiz yakanda olacak.. Hakkımızı helal etmiyoruz..
  • Sevgili kardeşim bir thy den ayrıldın diye yaşamına son vermeye değermi bunu kendine nasıl yaparsın sen ölsen sanki bu yöneticiler üzülecekmi öldüğünle kalacaksın bu duyarsız toplumda bence kendine gel unut artık nasılsa tazminatını alacaksın devam et yoluna toparlan aklını başına al bu yaptığın olacak iş değil !haytta herşeyin bir çaresi vardır güçlü ol biraz insanlar nelerini kaybediyor ne açlık sefaletlerle yaşıyorlar yinede kendi hayatlarına son vermiyorlar bu kendine yaptığını kabul edilmez buluyorum lütfen unut burayı ve yeniden başla ve bunu aklından bile bir daha geçirme
  • akşam meyhanede yerler ayrıldı..gelsin kebaplar ,rakılarrr..umurunda mı 305 üyesi işten atılmış ,hergün sendikacılar aleyhine bir sürü iddialar atılmış, işçi aidatları meyhanelerde orda burda yeniyormuş vs....

Almanya'da özellikle Lufthansa'da yapılan grev eylemleriyle gündeme gelen ver.di sendikasının temsilcileri, bugün THY'deki grev sürecinde işten atılan 305 kişiye ve Hava-İş Sendikası'na destek vermek amacıyla Türkiye'deydi.


Atatürk Uluslararası Havalimanı, Dış Hat Geliş kapısı önünde direnişlerini sürdürmekte olan Hava-İş sendikası üyelerini ve sendika yönetimini ziyareti sırasında Hava-İş Sendikası Başkanı Atilay Ayçin de hazır bulundu. Ayçin, ver.di temsilcilerinin desteğinin çok önemli olduğunu ifade etti. Sonuç alınana kadar haklı direnişlerinin devam edeceği söyleyen Ayçin'in konuşması sık sık atılan sloganlarla kesildi. Sendika üyelerinden birinin çocuğu da "Uçma, uçtukça sıra sana gelecek" şeklinde attığı sloganla dikkat çekti.

Alman ver.di Sendikası temsilcileri de yaptığı konuşmalarda Hava-İş üyelerinin direnişini haklı bulduklarını ve bu eylemler karşısında  hem sendikanın hem de üyelerinin takdir edilmesi gerektiğini belirttiler. Temsilciler, Hava-İş Sendikası üyelerinin yaşadığı bu durumu Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu (International Transport Workers' Federation - ITF) ile Avrupa Taşımacılık İşçileri Federasyonu (European Transport Workers' Federation - ETF) bünyesinde de gündeme getireceklerini ve desteği artıracaklarını ifade ettiler. Türkiye’deki demokratik standartların çok düşük olduğunu söylediler.

İŞTE HAVA-İŞ VE VER.DI SENDİKALARI TARAFINDAN YAPILAN O AÇIKLAMALARIN TAMAMI

“HAVA-İŞ VE 305 ÜYESİNİN DİRENİŞİNE SAYGI DUYUYORUZ”

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Hak ~ 6 yıl önce
istediği kulunu zengin etmek (çok mal mülk vermek) ve istediği kulunu fakir etmek Allah'a mahsustur. Yöneticilere (memleket yöneticilerine) düşen görev ise adil olmak ve adilane dağıtmaktır. Bunun hesabını kimse veremez Başbakan olsa bile.. (birisine yağdırmak/ liyakat esas alındığında hakettiği tartışılır diğerlerini atıl ve parasız bırakmak )

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Başbakana mektub ~ 6 yıl önce
Birisini 15 şirkete yönetim kurulu başkanı yapacaksın; sanki bu memlekette başka (yabancı dil bilen büyük şirketlerde yöneticilik deneyimi olan) müslüman evladı yokmuş gibi (ayrıca Futbol Federasyonu ve Güreş Federasyonu gibi kamu oluşumlarında da yönetim kurulu üyesi veya denetim kurulu üyesi yaparak ordan da ayda en az 15.000 TL gelir elde edecek ) , 250.000 TL ayda para alacak;... diğerlerini de (Amarikalarda okumuş, büyük uluslararası şirketlerde yöneticilik deneyimi hatta akademisyenliği olanlar) kenarda oturtacaksın.. Valla Başbakanım.. Biz milletin Hazinesinden adaletli dağıtım yapmıyorsun diye ahirette iki elimiz yakanda olacak.. Hakkımızı helal etmiyoruz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
305 919 01 e ~ 6 yıl önce
Sevgili kardeşim bir thy den ayrıldın diye yaşamına son vermeye değermi bunu kendine nasıl yaparsın sen ölsen sanki bu yöneticiler üzülecekmi öldüğünle kalacaksın bu duyarsız toplumda bence kendine gel unut artık nasılsa tazminatını alacaksın devam et yoluna toparlan aklını başına al bu yaptığın olacak iş değil !haytta herşeyin bir çaresi vardır güçlü ol biraz insanlar nelerini kaybediyor ne açlık sefaletlerle yaşıyorlar yinede kendi hayatlarına son vermiyorlar bu kendine yaptığını kabul edilmez buluyorum lütfen unut burayı ve yeniden başla ve bunu aklından bile bir daha geçirme

Yanıtla

Kalan karakter 1000
umurunda mı senin? ~ 6 yıl önce
akşam meyhanede yerler ayrıldı..gelsin kebaplar ,rakılarrr..umurunda mı 305 üyesi işten atılmış ,hergün sendikacılar aleyhine bir sürü iddialar atılmış, işçi aidatları meyhanelerde orda burda yeniyormuş vs....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000