23 Mayıs 2014, Cuma 09:25:00

"HAVA-İŞ ÜYELERİ SAHİPSİZ DEĞİLDİR"

Hava-İş Sendikası, Türk Hava Yolları'nın greve katılan personele, 'çalışmalarınızdan verim alınamamakta ve hizmetinizden istifade edilememektedir' ifadeleriyle yazılı savunma istemesine, "Üyelerimiz sahipsiz değildir' diyerek cevap verdi.
  • "Dutmayın küçük enişteye" çok güldüm. :)))
  • Millet olarak dağıttık. Biz THY' liler iyice sapıttık. Bu ne kindir, ne düşmanlıktır. Yaşadığımız büyük felaket bile bizleri birleştiremedi. Yazıklar olsun. Yazıklar olsun. Yazıklar olsun.
  • Yahu SHGM'nin ne yaptığından mı bihaberler bizle kafa mı buluyorlar belli değil! En azından bağlı oldukları Türk-İş'i göreve çağırsalardı. Bu kindar yönetimle ve bu sendikacılık oynayan acemilerle Allah personelin yardımcısı olsun. Tavşan kaç tazı tut masalı oynuyorlar bayrak taşıyıcı havayolumuzda. Yazıklar olsun!
  • Bu ülkede hırsızlar hezaman korunduğunu bilmeyenmi var?

Hava-İş Sendikası, Türk Hava Yolları'nın greve katılan personele, 'çalışmalarınızdan verim alınamamakta ve hizmetinizden istifade edilememektedir' ifadeleriyle yazılı savunma istemesine, "Üyelerimiz sahipsiz değildir' diyerek cevap verdi.

Konuyla ilgili olarak Hava İş Sendikası tarafından şu açıklama yapıldı:

"Bilindiği üzere sendikamız tarafından 15.05.2013 - 19.12.2013 tarihleri arasında, alınan grev kararı uygulanmıştır. 24.Dönem Toplu İş Sözleşmesinin imzalanmasıyla birlikte söz konusu grev sona ermiştir.

Toplu İş Sözleşmesinin imzalanmasıyla birlikte, greve katılan üyelerimiz işbaşı yapmışlardır. İşbaşı yapan üyelerimize, THY A.O. yönetimi tarafından önce mobbing uygulanmış ve hemen arkasından da greve katılmanın cezası kesilmeye başlanmıştır.

İşveren bu mobbing'i daha da ileri götürerek ne tesadüftür ki, grevin tam da birinci yıldönümü olan 15 Mayıs 2014 tarihinde, greve katılan bir kısım üyelerimizden "çalışmalarınızdan verim alınamamakta ve hizmetinizden istifade edilememektedir" ifadeleriyle yazılı savunmalarını istemiştir.

İşveren bu işlemiyle greve katılan üyelerimizi cezalandırmak ve işçilerin işverene karşı kullanabileceği grev hakkını işlevsiz hale getirmeyi amaçlamaktadır.

THY A.O. yönetiminin, şirketin karlılığını, uçak filosu ve uçuş noktalarını arttırdığının açıklandığı bir zamanda, tecrübeli personelin görevlerinden bu şekilde uzaklaştırılmaya çalışması tam bir çelişkidir.

THY A.O. yönetiminin bu hukuk tanımaz tutumu, greve çıkmış olan tüm üyelerimizi endişelendirmektedir. Yarın sıra bize de gelir mi endişesi, huzurlu çalışma ortamını zedeleyerek uçuş güvenliğini tehdit etmekte olduğundan, iş bu konuda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nü göreve çağırıyoruz.

İşçilerin tarihi süreç içinde kazanmayı başardığı grev hakkını, bu şekilde işlevsiz hale getirmeye çalışan THY A.O. yönetimini şiddetle kınıyoruz. Yapılan bu hukuksuz işlemlerin bir an önce sona erdirilmesi konusunda THY A.O. yönetimini uyarıyoruz. Aksi taktirde yasal yollara müracaat edeceğimizi ve sendikal haklarımızı kullanacağımızı ihtar ederiz.

Hukuka ve hakkaniyete aykırı olan bu işlemler karşısında üyelerimizin yanında olduğumuzu, yapılan hukuksuzluğun takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası
(HAVA-İŞ)

"HAVA-İŞ ÜYELERİ SAHİPSİZ DEĞİLDİR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Enişte ~ 4 yıl önce
"Dutmayın küçük enişteye" çok güldüm. :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NELER OLDU BİZE. ~ 4 yıl önce
Millet olarak dağıttık. Biz THY' liler iyice sapıttık. Bu ne kindir, ne düşmanlıktır. Yaşadığımız büyük felaket bile bizleri birleştiremedi. Yazıklar olsun. Yazıklar olsun. Yazıklar olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçuş ~ 4 yıl önce
Yahu SHGM'nin ne yaptığından mı bihaberler bizle kafa mı buluyorlar belli değil! En azından bağlı oldukları Türk-İş'i göreve çağırsalardı. Bu kindar yönetimle ve bu sendikacılık oynayan acemilerle Allah personelin yardımcısı olsun. Tavşan kaç tazı tut masalı oynuyorlar bayrak taşıyıcı havayolumuzda. Yazıklar olsun!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 4 yıl önce
Bu ülkede hırsızlar hezaman korunduğunu bilmeyenmi var?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000