19 Ocak 2010, Salı 17:01:29

HAVA-İŞ, THY İLE MASAYA OTURDU

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası Hava-İş ile Türk Hava Yolları’nın 22’nci dönem Toplu iş sözleşmeleri için ilk görüşme bugün yapıldı.
  • Bilemediniz %8 yıllık anlaşırlar.Hiç zorlamayın,kabul edersiniz.Çünkü grev yapamazsınız!Hayırlı olsun.
  • yorumlara ve habere laf soyluyorsun da nerede yayinlanacakti bu yorumlar guzin abla nin kosesinde mi??? bu insanlar havacilik sektorunun calisanlari degiller mi??bu site taksici ve soforler derneginin sitesi mi??canlari yanmissa insanlar nerede seslerini duyurmaya calissinlar??bunlara da bir cozum getirirsen veya yol gosterirsen seviniriz bay cok bilmis...
  • bu insanlarin ozel hayati kimseyi ilgilendirmez ama eger ozel hayatlarinda calisanlarin aidatlariyla keyif suruyorlarsa, tatillere cikiyorlarsa,orda burda yiyip iciyorlarsa tabii ki bizleri ilgilendirir, haber de olur, yorum da yapilir.. harcanan para bizden kesilen aidatlar..baskana araba alinirken mali sekreteri eyup e de araba alinmis diye duyduk sorduk kem kum ettiler dogru durust cevap veremediler..adam diyemedi ki parasini ben verdim, faturasi burda, banka hesabim bu vs vs..hal boyle olunca boyle yorumlarin olmasi gayet dogal bunda yarasi olanlarin gocunmasi lazim..bunun basitlikle alakasi yok bence.. onlar da bu yorumlara karsilik ciksinlar belgelerle cevap versinler saibeye mahal vermesinler ama nerdeee???
  • habere bakın yorumlara bakın. yayınlanan haberde insanların özel hayatını sorgulayın diye mi yazıyor ya da sorgulama platformu burası mı? böyle güzede bir havacılık sitesinin de bunları yayınlamasına bir anlam veremiyorum. tv lerde yayınlanan seviyesiz kadın programlarını geçti.beni üzen bu kadar basitleşmiş olmamız. sevmiyorsan saygı duymak erdemliktir bence.

Türkiye Sivil Havacılık sendikası Hava-İş ile Türk Hava yolları yetkilileri 22’nci dönem toplu iş sözleşmesi için bir araya geldi. Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşen görüşme sonrasında Hava-İş Genel Başkanı Atilay Ayçin, görüşmelerin 2 Şubat’a ertelendiğini bildirdi.

Atilay Ayçin, “Şu an için konuya ilişkin bir yorumda bulunmak çok zor. Türk Hava Yolları Yönetim kurulu Başkanı Hamdi Topçu ile Genel Müdürü Temel Kotil’in görevlendirdiği konu ile ilgili müdürlere tekliflerimizi sunduk. Onlar da, taleplerimizi değerlendireceklerini söylediler. Bir dahaki görüşme ise, 2 Şubat’ta saat 14.00’te olacak.” dedi.

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası Hava-İş, internet sitesinde yayımladığı bildiride, toplu iş sözleşmesine ilişkin tekliflerini şöyle dile getirmişti:

“Özellikle ücret tekliflerimizle ilgili işverence 01.01.2009 tarihinde ücretlere uygulanan yüzde 6 zam tarafımızca bir ücret zammı olarak değil, o tarih itibarı ile bir iyileştirme niteliğinde kabul edilmiştir.

Bu açıdan açıkladığımız ücret zammımız 01.01.2009 tarihindeki bu yüzde 6 artış sonrası oluşan ücretler üzerine yapılmıştır. Ücretler 01.01.2009 ile 31.12.2010 tarihlerini kapsayacak şekilde skala olarak 1 yıllık önerilmiştir.

Dolayısı bu düzenleme ile işverence yapılan zam ve geriye doğru farklarla ilgili, yüzde 6 zammın farklarına ilave olarak işverence ödenen miktar dışındaki yüzde 6 zam oranının farkları da talep edilmiş bulunmaktadır.

Bu 1 yıllık zam, işverence uygulanan yüzde 6 zam ile oluşmuş ücretlere, Kıdem ücretlerine seyyanen 200 lira, iş/uçuş tazminatlarına ise yüzde 11 + seyyanen 100 lira zam uygulanarak teklif edilmiştir.

3 ve 4. Altı aylık ücret artışlarımız ise geriye doğru enflasyon + yüzde 5 refah payı olarak önerilmiştir.

Tutanak

©Airporthaber.com

HAVA-İŞ, THY İLE MASAYA OTURDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 8 yıl önce
Bilemediniz %8 yıllık anlaşırlar.Hiç zorlamayın,kabul edersiniz.Çünkü grev yapamazsınız!Hayırlı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yorumlara ve habere laf soyluyorsun da nerede yayinlanacakti bu yorumlar guzin abla nin kosesinde mi??? bu insanlar havacilik sektorunun calisanlari degiller mi??bu site taksici ve soforler derneginin sitesi mi??canlari yanmissa insanlar nerede seslerini duyurmaya calissinlar??bunlara da bir cozum getirirsen veya yol gosterirsen seviniriz bay cok bilmis...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bu insanlarin ozel hayati kimseyi ilgilendirmez ama eger ozel hayatlarinda calisanlarin aidatlariyla keyif suruyorlarsa, tatillere cikiyorlarsa,orda burda yiyip iciyorlarsa tabii ki bizleri ilgilendirir, haber de olur, yorum da yapilir.. harcanan para bizden kesilen aidatlar..baskana araba alinirken mali sekreteri eyup e de araba alinmis diye duyduk sorduk kem kum ettiler dogru durust cevap veremediler..adam diyemedi ki parasini ben verdim, faturasi burda, banka hesabim bu vs vs..hal boyle olunca boyle yorumlarin olmasi gayet dogal bunda yarasi olanlarin gocunmasi lazim..bunun basitlikle alakasi yok bence.. onlar da bu yorumlara karsilik ciksinlar belgelerle cevap versinler saibeye mahal vermesinler ama nerdeee???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
habere bakın yorumlara bakın. yayınlanan haberde insanların özel hayatını sorgulayın diye mi yazıyor ya da sorgulama platformu burası mı? böyle güzede bir havacılık sitesinin de bunları yayınlamasına bir anlam veremiyorum. tv lerde yayınlanan seviyesiz kadın programlarını geçti.beni üzen bu kadar basitleşmiş olmamız. sevmiyorsan saygı duymak erdemliktir bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000