04 Nisan 2013, Perşembe 16:11:36

HAVA-İŞ KARAR ALDI... YARIN PROTESTO GÜNÜ!

Hava-İş Sendikası, Sabah Gazetesi köşe yazarı Hıncal Uluç’u protesto etme kararı aldı. Peki, neden?
  • bu arada Atilay ayçin mal varlığını kaç defa açıkladı. ...hıncal uluçu protesto ettikleri gün Atv binası önünde basın açıklaması sırasında,cumartesi günü bakırköy meydanında neyi varsa tek tek açıkladı.23 yıl çalışıp herkesin sahip olabileceği sadece 85 metre kare 2 daire....altındaki araba sendikaya ait...
  • Biz hincala kadar gidip bagırırken hakkımızı korurken asıl hıncalgiller burdaymış. Nasil bi kafaniz var sizin anlamiyorum konuyu ve 312 gunu bilmeden atıyosunuz bi tarafınızdan. Birisi yok bize direniscilere giydirir biri sendikaya birisi baskana giydirir. Varsa o kadar merakkınız ilginiz veya en azından insansanız gelirsiniz bakarsınız.neymis ogrenirsiniz. Bizim yerimiz yurdumuz acik fikrimiz ortada. Sizin hicbir haltiniz belli degil kimsiniz mechul, fikrin desen tuvaletten ote gidemez, bilgin bi mercimek kadar yok ama dil almış başını gidiyor yalakalık desen asli vazifeniz zaten . Gelin bakalim alana biz kimiz neyiz satmismiyiz kendimizi1500e. Adam olun veya gelinde adamlık insanlik onur ve mucadele gorun
  • Ben söyleyeyim 3...1.'i yapıldı.Yani orda ana avrat sövmüyoruz diye bir nevi bizi cezalandırıyorlar maalesef..Ama küfür edip bağırana 1500 tl..
  • hepinizin canı cehenneme!! olan biz emekçilere oluyor !!!! yeter be!!!

İşte Hava-İş Sendikası tarafından konuya ilişkin yapılan o açıklama:

THY ve Hava-iş Sendikası arasında uyuşmazlıkla sonuçlanan 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’nde THY yönetiminin uzlaşmaz tavrı sonucu grev aşamasına gelindi. Hava-iş sendikasının üyesi 14.000 THY çalışanı ve işten çıkarılan 305 işçinin haklarını korumak adına işverene sunduğu bütünsel çözüm önerileri ve sağduyulu yaklaşımı ortada iken Anayasal ve yasal grev hakkını yıkıcı bir eylem gibi sunma yönünde bildik medya harekete geçmiştir.

Geçtiğimiz haftalarda Habertürk Gazetesi yazarı Güntay Şimşek köşesinde, işe dönüş için onuruyla direnen THY işçilerinin mücadelesini ve sendikamızı karalamış ardından işçilerin tepkisiyle karşılaşmıştı.

Kamuoyunu yanlış ve eksik bilgilendirmeye dönük propagandayı bugün de Sabah Gazetesi köşe yazarı Hıncal Uluç sürdürmüştür. Korku imparatorluğunun yaydığı “hak ararsanız başınıza her şey gelir” politikasının sözcülüğüne soyunan, emeğe ve emekçiye saldırmayı vazife edinmiş Hıncal Uluç’u kınıyoruz.

Tüm işçi sınıfına ve mücadeleci sendikalara hakaret içeren yazısından ötürü Hıncal Uluç derhal özür dilemelidir.

Gerçeğin haberini yapmaktan imtina eden bu yayın politikasını kınamak, teşhir ve protesto etmek için yarın(5 Nisan) saat 15.00’da Balmumcu’da bulunan Sabah Gazetesi önünde Hava-iş Sendikası olarak basın açıklaması gerçekleştiriyoruz.

Tüm emek dostlarını yanımızda yer almaya davet ediyoruz.

Yer: Balmumcu Sabah-ATV Binası Önü
Tarih ve Saat: 5 Nisan 15.00

HAVA-İŞ SENDİKASI GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

HAVA-İŞ KARAR ALDI... YARIN PROTESTO GÜNÜ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (58)

gazeteci ~ 5 yıl önce
bu arada Atilay ayçin mal varlığını kaç defa açıkladı. ...hıncal uluçu protesto ettikleri gün Atv binası önünde basın açıklaması sırasında,cumartesi günü bakırköy meydanında neyi varsa tek tek açıkladı.23 yıl çalışıp herkesin sahip olabileceği sadece 85 metre kare 2 daire....altındaki araba sendikaya ait...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknisyen ~ 5 yıl önce
Biz hincala kadar gidip bagırırken hakkımızı korurken asıl hıncalgiller burdaymış. Nasil bi kafaniz var sizin anlamiyorum konuyu ve 312 gunu bilmeden atıyosunuz bi tarafınızdan. Birisi yok bize direniscilere giydirir biri sendikaya birisi baskana giydirir. Varsa o kadar merakkınız ilginiz veya en azından insansanız gelirsiniz bakarsınız.neymis ogrenirsiniz. Bizim yerimiz yurdumuz acik fikrimiz ortada. Sizin hicbir haltiniz belli degil kimsiniz mechul, fikrin desen tuvaletten ote gidemez, bilgin bi mercimek kadar yok ama dil almış başını gidiyor yalakalık desen asli vazifeniz zaten . Gelin bakalim alana biz kimiz neyiz satmismiyiz kendimizi1500e. Adam olun veya gelinde adamlık insanlik onur ve mucadele gorun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
16:59:27'ye ~ 5 yıl önce
Ben söyleyeyim 3...1.'i yapıldı.Yani orda ana avrat sövmüyoruz diye bir nevi bizi cezalandırıyorlar maalesef..Ama küfür edip bağırana 1500 tl..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yeter bee ~ 5 yıl önce
hepinizin canı cehenneme!! olan biz emekçilere oluyor !!!! yeter be!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000