02 Şubat 2010, Salı 19:11:23

HAVA-İŞ İLE THY GÖRÜŞTÜ

Türk Hava Yolları ile Hava-İş Sendikası arasında ikinci tur görüşmesi tamamlandı.
  • Bizlere her şey müstehak.Böyle bölünmüş bir toplumun hak aramaya hakkı yoktur.Ne verilirse onunla yetinmek zorundayız.Bari verilenler de zamanında verilse.Birçok arkadaşımız artık zam değil maaşlarının zamanında yatmasına dua etmeye başladı.NEDEN.Bir zamanlar bir büyüğümüzün söylediği gibi biz teknisyenler tornavida kafalı olduğumuz için.Birleşemediğimiz için.
  • ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz demişler.sendikanın geçmişi neki bu dönem ne yapacak! anlaşırsa sendika kazanan taraf olcak para garanti.
  • her yer taşeronlaşıyor sendika ne yapıyor acaba biz bekliyoruz onlarda bekliyor
  • dun sendika temsilcisi ayhan calisan bir arkadasi arayarak calisanlari bilgilendirmek icin alana kacta gelmesi gerektigini vardiya degisiminin kacta oldugunu sordu!!! boyle bir sey olabilir mi??? thy ile tis gorusmesine oturan hava is neyin ne oldugunu bilmeyen ,herseyden bihaber temsilcilerle mi calisanlarin hakkini koruyup masada istedigini alacak???? sadece 1 oyla o da sahte secim kazananlardan ne bekleyebiliriz ki??yer isletmeye temsilci yapacak kimseyi bulamadilar bula bula bulduklari da calisanlarin vardiya degisim saatini bilmiyor tam bir trajikomedi....

Türk Hava Yolları ile Hava-İş Sendikası arasında 22. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde itaraflar kinci  kez bir araya geldi.

THY Genel Müdürlüğü'ndeki görüşmelerde ertelenen maddeler üzerinde duruldu.

Görüşmeler 5 Şubat saat 14:00'e ertelendi.

AirportHaber.com

HAVA-İŞ İLE THY GÖRÜŞTÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 8 yıl önce
Bizlere her şey müstehak.Böyle bölünmüş bir toplumun hak aramaya hakkı yoktur.Ne verilirse onunla yetinmek zorundayız.Bari verilenler de zamanında verilse.Birçok arkadaşımız artık zam değil maaşlarının zamanında yatmasına dua etmeye başladı.NEDEN.Bir zamanlar bir büyüğümüzün söylediği gibi biz teknisyenler tornavida kafalı olduğumuz için.Birleşemediğimiz için.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz demişler.sendikanın geçmişi neki bu dönem ne yapacak! anlaşırsa sendika kazanan taraf olcak para garanti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
her yer taşeronlaşıyor sendika ne yapıyor acaba biz bekliyoruz onlarda bekliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
dun sendika temsilcisi ayhan calisan bir arkadasi arayarak calisanlari bilgilendirmek icin alana kacta gelmesi gerektigini vardiya degisiminin kacta oldugunu sordu!!! boyle bir sey olabilir mi??? thy ile tis gorusmesine oturan hava is neyin ne oldugunu bilmeyen ,herseyden bihaber temsilcilerle mi calisanlarin hakkini koruyup masada istedigini alacak???? sadece 1 oyla o da sahte secim kazananlardan ne bekleyebiliriz ki??yer isletmeye temsilci yapacak kimseyi bulamadilar bula bula bulduklari da calisanlarin vardiya degisim saatini bilmiyor tam bir trajikomedi....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000