10 Nisan 2013, Çarşamba 14:28:38

HAVA-İŞ GREV KARARI ASTI

Hava-İş Sendikası ile Türk Hava Yolları arasında uzun bir süredir devam eden toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç alınamayınca, sendika greve gitme kararı aldı. Grev Kararı, THY Genel Müdürlük Binası'na asıldı...
  • THY kendi klasmaninda en fazla kaza yapan havayolu sirketlerinden birisi. Hamdolsun uzunca bir donemdir yok. Allah vermesin. Bu kadar kar kis demeden calisan bay cok bilmis teknik elemanlar ve ucucular. Kazalarin en buyuk sebebi sizlersiniz. THY den daha buyuk ve daha eski olup hic kazasi olmayan -Masallah- havayollari var. Biraz utanin. Hep siz iyisiniz. Hep siz calisiyorsunuz. Hep yoneticiler hatali. Hep daha fazlasini hakediyorsunuz. Gidin Allahaskina. Aslanin olmadigi yerdeki tilkiyi andiriyorsunuz. Dunyadaki yeriniz kaza ile olculur. O da belli.
  • BU ŞİRKETİ BU DURUMA PRİM ALAN 60 TANE ÜST DÜZEY YÖNETİCİ GETİRDİ TABİİ. KARDA KIŞTA GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞAN ONLARDI.. ÇALIŞANLAR NE İŞ YAPTIKİ... KAR YAPTIK DEMEYE GELİNCE MANGALDA KÜL BIRAKMIYORSUNUZ. O ZAMAN ÇALIŞANINDA HAKKINI VERİN.
  • fırça bıyıklar iş başında!!
  • bunların hepsini kapı önüne koyup yabancı alacaksın ki görsünler grevi..hem o kadar parayı cebe indir hemde hainlik yap...topunu işten atacaksın..sanki bulunmaz hint kumaşısınız

Sendika merkezinde basın toplantısı düzenleyerek basın mensuplarının karşısına çıkan Başkan Atilay Ayçin, THY yönetimini, Bakan Mehmet Şimşek'i ve hükümeti çok sert sözlerle eleştirdi.

Hava-İş Sendikası'nın Bakırköy'deki merkezinde düzenlenen toplantıda basın mensupları ve sendika üyeleriyle bir araya gelen Ayçin, alınan grev kararı ve uygulanmasına yönelik açıklamalar yaptı. THY yönetimi ile sendika arasındaki 24. Toplu İş Sözleşmesi'nde işverenin uzlaşmaz tavır gösterdiğini savunan Ayçin, 14 bin üyesi bulunan sendikanın grev kararı aldığını söyledi. Sendika olarak grevi amaç edinmediklerini söyleyen Ayçin, bu konuda kamuoyunda farklı söylentiler oluşturularak kamuoyunun buna inandırılmaya çalışıldığını ileri sürdü.

BAKAN ŞİMŞEK’E BÜYÜK TEPKİ!

THY'nin tutumun ardında onu yalnız bırakmayanların bulunduğunu ve THY yönetiminin de onlara güvendiğini ileri süren Ayçin, "Görüyoruz ki THY yönetimin arkasında 'THY yalnız değildir' diyen Bakan Mehmet Şimşek ve Hükümet var. Hangi demokratik ülkede bir bakan bir özel havayolu şirketinin patronun yanında işçilerin haklarını tehdit eder vaziyette tavır alabilir, alırsa da bir gün sonra istifa etmek zorunda bırakılır" dedi.

“BAŞTA BAŞBAKAN OLMAK ÜZERE...”

Konuşmasında hükümeti de sert sözlerle eleştiren Ayçin, daha önce grev yüzünden işten çıkarılan işçilerin geri alınmaması durumunda sözleşme yapılmayacağını söyledi. Ayçin, "Bir kez daha ifade etmek istiyorum. 305 kişi işe dönmezse bu sözleşme bitmez. Bunu çok anlaşılır bir şekilde söylüyorum" ifadesini kullandı.

Ayçin ayrıca, Başbakan'a da seslenerek, "Başbakan, başta sen olmak üzere bakanlar kurulunu, hükümetini, iktidarını ve atadığın THY yönetimini mahkemelerin verdiği kararlara saygılı davranmaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

“SÖZ NAMUSTUR, NAMUSUNUN ARKARASINDA DUR!”

Ayçin, konuşmasında THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu'ya da seslenerek "Delikanlı, sözünün eri, yürekli, adam gibi adam, çocuğuna baba dedirten adam, alnı secdeden 5 vakit sözde kalkmayan adam, mahkeme kararlarını temyize göndermeyeceğim dedin. Sözünün arkasında dur, söz namustur, namusunun arkasında dur" çağrısında bulundu.

Ayçin, 305 kişinin yeniden işlerine dönmeleri durumunda her türlü görüşmeye ve tartışmaya hazır olduklarının da altını çizdi. Ancak, görüşmeler için THY yönetimine çağrı yapmayı da ihmal etmeyen Ayçin, gurur ve öfke ile hareket etmeden çözüm bulunması mesajı verdi. Çözüm bulunmaması yönündeki tavırların sonuçlarına herkesin katlanacağını belirten Ayçin, "Ancak, çözmezseniz ucu nereye giderse oraya gidecek. Bana kimse bunun hesabını soramaz. Olabilecek her türlü olumsuzluğun sebebi hükümettir ve onların atadığı THY yönetimidir" şeklinde konuştu.

Hava-İş Sendikası Başkanı Atilay Ayçin başta olmak üzere çok sayıda sendikalının katılımıyla alınan grev kararı THY Genel Müdürlük Binası'na asıldı.

HAVA-İŞ GREV KARARI ASTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (116)

SAKI ~ 5 yıl önce
THY kendi klasmaninda en fazla kaza yapan havayolu sirketlerinden birisi. Hamdolsun uzunca bir donemdir yok. Allah vermesin. Bu kadar kar kis demeden calisan bay cok bilmis teknik elemanlar ve ucucular. Kazalarin en buyuk sebebi sizlersiniz. THY den daha buyuk ve daha eski olup hic kazasi olmayan -Masallah- havayollari var. Biraz utanin. Hep siz iyisiniz. Hep siz calisiyorsunuz. Hep yoneticiler hatali. Hep daha fazlasini hakediyorsunuz. Gidin Allahaskina. Aslanin olmadigi yerdeki tilkiyi andiriyorsunuz. Dunyadaki yeriniz kaza ile olculur. O da belli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teknik emekçi ~ 5 yıl önce
BU ŞİRKETİ BU DURUMA PRİM ALAN 60 TANE ÜST DÜZEY YÖNETİCİ GETİRDİ TABİİ. KARDA KIŞTA GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞAN ONLARDI.. ÇALIŞANLAR NE İŞ YAPTIKİ... KAR YAPTIK DEMEYE GELİNCE MANGALDA KÜL BIRAKMIYORSUNUZ. O ZAMAN ÇALIŞANINDA HAKKINI VERİN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fırça ~ 5 yıl önce
fırça bıyıklar iş başında!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KA ~ 5 yıl önce
ya kafadaki örtülmesi gereken kıllar ya da bıyıklar..kıldan tüyden baska bir şeye aklı eremeyen bir beyinin ürünü şu kıytırık 4 kelimeli cümle.içi fikirsiz,boş,alakasız ve zavallı duran,en kötüsü zavallılığından bir haber sırıtan
int1 ~ 5 yıl önce
bunların hepsini kapı önüne koyup yabancı alacaksın ki görsünler grevi..hem o kadar parayı cebe indir hemde hainlik yap...topunu işten atacaksın..sanki bulunmaz hint kumaşısınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TEKİNK ~ 5 yıl önce
ARKADAŞIM KONUYA YADA ŞİRKETE NE KADAR HAKİM OLDUĞUNDA ORTADA. BUGÜNE KADAR GELEN YABANCILARI GÖRDÜK ELLERİNDE AKŞAMA KADAR BİR ITEMLA DOLAŞTILAR BİR İŞ YAPMADAN. KEŞKE ŞİRKET ÖYLE BİR HATA YAPSA... BİZİM DE EKMEĞİMİZE YAĞ SÜRER. O ZAMAN BİR UÇAK BİLE KALKMAZ BU ŞİRKETTE...
teknik emekçi ~ 5 yıl önce
bu şirket senin gibileri çok gördü,, siz ne iş yapıyorsunuzki topkapıdan adam getirtir yaptırırım diyenleri de ve şirketi milyon dolar zarara uğratanlarıda.. bunlar iş bilmeme halleridir. havacılığı sanayi ustalığı ile karıştırma basitliğidir.
teknikmişşş ~ 5 yıl önce
yaaa yan gelip yatıp o kadar para alırsınız hala ağlarsınız..geri dönüp gelen uçağın haddi hesabı yok...oturun adam gibi işinizi öğrenin sonrada grev muhabbeti yaparsınız...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000